“Acipol” Gospodarstwo Rybackie

Dodaj |
  • O FIRMIE
  • OFERTA
  • OŚRODEK

Nazwa “ACIPOL” została utworzona od skrótów łacińskich nazw rodzajowych “ACIPENSER” – JESIOTR i “POLYODON” – WIOSŁONOS. Gospodarstwo zajmuje się hodowlą i sprzedażą ryb jesiotrowatych na terenie Polski oraz krajów Europy wschodniej i zachodniej.

Gospodarstwo Rybackie “ACIPOL” jest położone w kompleksie Pojezierza Konińskiego. Dzięki swemu usytuowaniu ma możliwość prowadzenia produkcji rybackiej w oparciu o wodę o regulowanej temperaturze. Gwarantuje to całoroczną dostępność ryb dla odbiorców.

Hodowla ryb prowadzona jest w nowo wybudowanych stawach oraz basenach i korytach przepływowych co umożliwia zapewnienie doskonałych warunków sanitarnych wpływających na jakość wyprodukowanych ryb. Opiekę nad hodowlą sprawuje wysoko wykwalifikowana kadra z wieloletnim doświadczeniem pod nadzorem służb weterynaryjnych oraz naukowców z Instytutu Rybactwa Śródlądowego.

Na ukończeniu jest budowa przetwórni zgodnie z wymogami Unii Europejskiej, której uruchomienie planowane jest na początku 2008 roku. Pozwoli to na poszerzenie naszej oferty dla konsumentów o:

– ryby patroszone,

– filety,

– tusze,

– ryby wędzone.

W naszym gospodarstwie hodowane są w różnym asortymencie wielkościowym następujące gatunki ryb:

Produkcja podstawowa:

Konsumpcyjne ryby jesiotrowate o wadze 1-3 kg w następujących gatunkach:

– jesiotr syberyjski,

– jesiotr rosyjski,

– sterlet,

– krzyżówki powyższych gatunków

Materiał zarybieniowy wyżej wymienionych gatunków jest dostępny po wcześniejszym uzgodnieniu.

Produkcja dodatkowa:

– sum europejski – ryba konsumpcyjna oraz materiał zarybieniowy

– pstrąg tęczowy – wiosenny materiał zarybieniowy

Istnieje możliwość dowozu żywych ryb naszym transportem.

O jakości produktu decydują zastosowane w Ośrodku technologie chowu, a mianowicie ryby hodowane są w basenach przepływowych, a do karmienia ryb wykorzystywane są pasze. Odpowiednia jakość wody, należyte warunki sanitarne panujące w urządzeniach hodowlanych, odpowiednie żywienie, a także stała opieka weterynaryjna sprawiają, że możemy gwarantować wysoką jakość naszych produktów, tzn. ryb konsumpcyjnych oraz narybku przeznaczonego do dalszej hodowli.


Copyright © 2021 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u