Adamed Sp. z o.o.

Dodaj |

O Firmie

Wśród polskich firm farmaceutycznych jesteśmy pionierem inwestycji w badania nad poszukiwaniem nowych leków. Rozbudowujemy swoje działy badawcze, udoskonalamy wyposażenie laboratoriów i dajemy pracę polskim naukowcom. Nasz Dział Badawczo – Rozwojowy został powołany do poszukiwania skutecznych i nowoczesnych terapii w wybranych grupach terapeutycznych (poszukujemy nowej molekuły), oraz do opracowywania i wdrażania nowoczesnych leków generycznych.

W ciągu trzech ostatnich lat na program badań i rozwoju przeznaczyliśmy ponad 70 mln złotych. Efektem naszych starań są 22 zgłoszenia patentowe na substancje aktywne i własne formuły leków.

 

Laboratoria

Biologiczne i chemiczne laboratoria Adamedu są w pełni dostosowane do wymogów Unii Europejskiej. Posiadamy również jedno z najnowocześniejszych w kraju laboratoriów zajmujące się mikrobiologiczną kontrolą jakości produktów, surowców, opakowań, wody, powietrza, pomieszczeń i personelu na każdym etapie procesu produkcji leków. W styczniu 2000 roku uruchomiliśmy również certyfikowaną przez Polską Agencję Atomistyki specjalistyczną pracownię izotopową.

Współpracujemy z wiodącymi ośrodkami klinicznymi akademii medycznych i instytutów naukowych w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Lublinie. Przeprowadziliśmy również wieloośrodkowe badania kliniczne w Stanach Zjednoczonych: w Cleveland Clinic na Florydzie, Colorado Gynecology and Continence Center oraz Evaston Continence Center. Prace badawcze były prowadzone zgodnie z amerykańskimi standardami Food and Drug Administration, pod kierunkiem światowego autorytetu w dziedzinie uroginekologii prof. Guillermo Willy Davila. Badania dotyczyły innowacyjnego produktu, którego zadaniem jest zapobieganie i leczenie nietrzymania moczu. W 2005 roku wprowadziliśmy na rynek amerykański nasz nowy produkt – Kolpexin.

Celem badań klinicznych z zakresu ginekologii jest kompleksowa ocena nowatorskich leków. Przeprowadziliśmy m.in. badanie kliniczne w III Klinice Ginekologii Akademii Medycznej w Lublinie, które potwierdziło wysoką skuteczność i bezpieczeństwo naszej innowacyjnej terapii, wykorzystującej dopochwową formę progesteronu.

Prowadzone przez nas programy badawcze dla preparatów kardiologicznych oprócz skuteczności oceniają również wiele innych parametrów oraz wpływ leków na jakość życia osób z nadciśnieniem tętniczym. Prowadzimy także badania kliniczne w zakresie psychiatrii. Wyniki obserwacji Zolafrenu w porównaniu z perazyną poświadczają skuteczność terapeutyczną polskiej olanzapiny.

 
 


Copyright © 2020 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u