Szkoła Bezpiecznej Jazdy, Organizacja imprez integracyjnych - Mazowieckie, Warszawa

Akademia Bezpiecznej Jazdy Sp. z o.o.

Dodaj |
  • O AKADEMII
  • SZKOLENIA
  • NASZA KADRA
  • TESTY MOTORYZACYJNE

Szanowni Państwo !

Akademia Bezpiecznej Jazdy powstała w 1997 roku z inicjatywy znanego dziennikarza motoryzacyjnego Włodzimierza Zientarskiego. Przez pierwsze 2 lata kursy doskonalenia jazdy odbywały się w ‘Szkole Orląt’ w Dęblinie.

Od 1999 roku Akademia posiada własne Centrum Treningowe na terenie Warszawy o powierzchni 22 000 m kw. W ciągu ostatnich pięciu lat przeszkoliła na swoich kursach blisko 6000 osób. Efektywność naszego programu szkoleniowego najwyraźniej zaznaczyła się w 35-cio procentowym(średnio) spadkiem szkodowości wśród firm, które brały udział w naszych szkoleniach. Nasze kursy ukierunkowane są przede wszystkim na podniesienie poziomu bezpieczeństwa kierowców. Doświadczona kadra instruktorska (licencjonowani kierowcy rajdowi i instruktorzy jazdy) oraz bogaty park samochodów treningowych( Opel Astra II, Daewoo Lanos, Subaru Impreza), są gwarantem wysokiej efektywności szkolenia. Dzięki rozbudowie zaplecza technicznego w 1999 roku uruchomiliśmy szkolenia wyjazdowe na terenie całego kraju.

 

W czasie treningu praktycznego na jeden samochód z instruktorem przypada maksymalnie 2 do 3 osób. Akademia Bezpiecznej Jazdy to miejsce gdzie nauczymy się wcześniejszego rozpoznawania grożących w ruchu drogowym niebezpieczeństw oraz metod ich unikania. A gdy niebezpiecznej sytuacji nie da się uniknąć, nauczymy się jaką technikę zastosować, by niebezpieczeństwu się przeciwstawić. Kurs w Akademii pozwala lepiej poznać możliwości i ułomności kierowcy. Nonszalanckich i tzw. ‘bardzo dobrych kierowców’ uczy pokory, natomiast świeżo upieczonym posiadaczom ‘prawa jazdy’ da więcej pewności za kierownicą. Kursy doskonalenia jazdy ABJ odbywają się w Warszawie w Centrum Treningowym Akademii Bezpiecznej Jazdy przy ul. Muszkieterów 43 oraz wyjazdowe szkolenia na terenie całego kraju.

 

Akademia Bezpiecznej Jazdy bierze czynny udział w promocji bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez organizację pokazów i darmowych szkoleń przy okazji targów motoryzacyjnych, imprez promocyjnych itp.W 2001 roku stworzyliśmy pierwszy w Polsce ‘balet samochodowy’ (układ choreograficzny 4 aut do muzyki Verdiego zobacz film 7MB Aktywna działalność Akademii w promocji bezpieczeństwa skutkuje stałą współpracą z Policją, Instytutem Transportu Samochodowego, Polskim Towarzystwem Psychologów Transportu Samochodowego oraz wieloma innymi podmiotami w kraju i za granicą. Stale współpracujemy z miesięcznikiem ‘Twój Styl’ przy organizacji ‘Wyścigu po bezpieczeństwo’. Akademia Bezpiecznej Jazdy jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Motorowego Doskonalenia Technik i Bezpieczeństwa Jazdy.

NOWY TOR TRENINGOWY – KLIKNIJ

TYPY KURSÓW – KLIKNIJ

CENY SZKOLEŃ – KLIKNIJ

Szkolenia i kursy bezpiecznej jazdy

Akademia to miejsce, gdzie każdy kierowca może podnosić swoje kwalifikacje z zakresu bezpieczeństwa i pewności prowadzenia samochodu. Dynamika rozwoju motoryzacji niesie ze sobą konieczność stałego doskonalenia umiejętności kierowców oraz poszerzania wiedzy z zakresu techniki i taktyki prowadzenia auta. Nie musisz być ‘rajdowcem’, żeby pewnie czuć się w aucie. Na naszych kursach poznasz zasady zachowania się w najbardziej typowych sytuacjach, które zbyt często kończą się wypadkiem, głównie z winy kierowcy. Poznasz granice fizyki poruszania się auta, przekroczenie których grozi wypadkiem.

Zobaczysz jak działasz w takiej sytuacji. Nasze centrum treningowe w Warszawie wyposażone jest w cztery płyty poślizgowe na których możesz w praktyce sprawdzić czym jest poślizg. Aby przestać się go bać musisz poznać go bliżej. Możesz w bezpiecznych warunkach przetestować swój samochód. Czy jego systemy aktywnego bezpieczeństwa działają tak jak się tego spodziewasz. Gdzie są granice powyżej których żaden system wspomagania nie zadziała. Możesz również skorzystać z naszej bazy samochodów treningowych Opel Astra II, Daewoo Lanos, Subaru Impreza. Nasze centrum treningowe czynne jest przez cały rok. Dysponujemy salą wykładową mogącą pomieścić 30 osób wyposażoną w nowoczesny sprzęt audiowizualny oraz niezbędne pomoce dydaktyczne do prezentacji, wykładów spotkań integracyjnych.

Zajęcia praktyczne prowadzone są przez licencjonowanych kierowców rajdowych i wyścigowych, przeszkolonych dodatkowo na kursach instruktorów jazdy oraz kursach metodycznych i pedagogicznych między innymi w Mercedes-Benz Fahrsicherheits-Training.

Istnieje możliwość szkolenia części praktycznej w języku angielskim. W przypadku wykładów teoretycznych dla grup potrzebny byłby tłumacz.

Podczas szkoleń na 1 instruktora przypada 2 uczestników .

Nasi wykładowcy:

Technika – Piotr Jakub Bielak – ABJ

Wypadki – Komisarz Policji Armand Konieczny -Stołeczna Komenda Policji

Psychologia – Wiceprzewodniczący Towarzystwa Psychologów Transportu w Polsce Andrzej Markowski

Akademia od lat współpracuje z wieloma firmami motoryzacyjnymi przygotowując tory testowe oraz programy atrakcyjnych prezentacji nowych produktów. Przygotowywaliśmy testy nowych produktów miedzy innymi dla Mercedesa, Volvo, Peugeot’a, Seata. Dysponujemy wiedzą, kadrą, doświadczeniem i bogatym zapleczem technicznym w formie przenośnego toru prób do realizacji najwybredniejszych testów. Naszego Tira zamieniamy w centrum cateringowo-konferencyjne dla 80-100 osób w kilka chwil.


Copyright © 2021 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u