BackUp w Firmach

Każda firma, która korzysta z komputerów i magazynuje dane, wie, że przywracanie danych eliminuje prawdopodobieństwo ich utracenia. Dzisiaj utrata danych wiąże się z długim okresem ich odzyskiwania, co zatrzymuje na ten czas pracę. Gdy firma nie inwestuje w proces magazynowania, naraża się na poniesienie kosztów utraty tych danych.

Jak można się zabezpieczyć przed utratą danych?

W pierwszej dekadzie XXI w. firmy zabezpieczały się magazynując dane na płytach CD. Ta forma zapisu była wtedy niezwykle popularna i można powiedzieć, że najbardziej efektywna. Nadal istnieje tendencja przechowywania danych na płytach CD, i tak robi nadal wiele firm. Płyty CD są przestarzałą metodą magazynowania i archiwizacji danych, a przechowywane dane mogą być trudne do odzyskania po pewnym czasie.

Co robić zatem by nie utracić danych i zabezpieczyć się w odpowiedni sposób?

Dzisiaj poważne i ustabilizowane firmy, nie pozwalają sobie na utratę danych. Inwestują w przywracanie danych, unikając problemów. Okazuje się że przechowywanie danych to niezwykle prosty proces, a mimo tego wiele firm i osób prywatnych nie dostrzega korzyści płynących z wprowadzenia nowoczesnych technik przywracanie danych, gdyż nie wiedzą jak bardzo może to wspomóc organizację pracy w przypadku awarii systemu lub serwera. Inwestowanie w oprogramowanie, lub usługi oferowane przez firmy zajmujące się tymi procesami on-line – takie jak portal www.bitbank.pl – może okazać się złotym środkiem dla tych, którzy nie byli przekonani by zainwestować w przywracanie danych, a doświadczyli konsekwencji, jakie niesie za sobą utrata ważnych informacji. Przywracanie danych on-line jest tanie i zajmują się nim profesjonaliści.

Jak w inny bezpieczny sposób można magazynować dane?

Istnieje możliwość magazynowania danych na dyskach twardych. Magazynowanie na dyskach HDD zapewnia żywotność zapisanych danych na długie lata. Firmy przechowujące dane, potrzebne do przywracania systemów, inwestują w działy IT, które zajmują się obsługą wszystkich urządzeń przechowujących – przedłużając żywotność i zwiększając bezpieczeństwo. Działy IT dbają o odpowiednie zapisywanie, przetwarzanie i zabezpieczanie oraz przywracanie utraconych lub uszkodzonych danych. W serwerowniach, gdzie w odpowiednich warunkach stacjonują komputery odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie sieci, można te procesy zaobserwować. Dane zapisane i przeniesione na dyski twarde są w niektórych firmach zamykane w ognioodpornych sejfach aby nie uległy uszkodzeniom podczas pożaru. Kosztowne zabezpieczenia tego typu są bardzo istotne, jeżeli dane są niezwykle cenne, a ich utrata może nieść za sobą poważne konsekwencje.

Czemu inwestowanie w przywracanie danych jest tak korzystne?

Inwestowanie w przywracanie danych nie jest kosztownym, ani długotrwałym i problematycznym procesem. Dowodzą tego ceny przechowywania danych na serwerach on line. Ceny te są korzystne i okazują się argumentem przekonującym, że firma uzyska zabezpieczenie i cały serwis podczas takiej usługi. Nie trzeba martwić się o dane, ani o ich przechowywanie. Nie trzeba inwestować w kosztowne środki przechowywania jak dyski twarde czy sejfy. Można pracować spokojnie wiedząc, że jest więcej czasu na zarabianie pieniędzy.


Autor: Michał Domowicz


<< Powrót do Akademii Biznesu

Napisz do autora:

Prosimy o podanie informacji kontaktowych oraz treści wiadomości. Postaramy się odpowiedzieć w jak najszybszym czasie.

Słowa kluczowe: backup, przechowywanie danych, magazynowanie informacji, przywracanie danych, archiwizacja, utrata danych


Copyright © 2021 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u