APM Sp.z o.o.

Dodaj |

O firmie

Firma APM powstała w 1994 roku z inicjatywy Aleksandra Koniora, Pawła Piwowarczyka i Marka Koniora. Od początku działalności świadczymy usługi na rynku Urządzeń Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
W obszarze integracji systemów drogowych nasza firma pozycjonowana jest jako ekspert ze szczególnym uwzględnieniem Znaków o Zmiennej Treści – VMS.
Kompleksowe projekty realizowane przez spółkę obejmują: audyt, przygotowanie koncepcji projektowej, realizację i wdrożenie zaprojektowanych rozwiązań, jak również wsparcie techniczne.
Wśród szerokiego grona naszych klientów są firmy reprezentujące m.in.: wykonawców dróg i autostrad, administratorów dróg, projektantów infrastruktury drogowej oraz GDDKiA.
Swoją silną pozycję APM zawdzięcza przede wszystkim wieloletniemu doświadczeniu na krajowym rynku, zaawansowanej wiedzy, rozwiniętemu zapleczu technologicznemu oraz międzynarodowym kontaktom umożliwiającym przedsiębiorstwu zaoferowanie szerokiej gamy produktów, spełniających najwyższe standardy zachodnioeuropejskie.

 

Integracja

Firma APM specjalizuje się w kompleksowej integracji urządzeń drogowych i systemów zarządzania ruchem zarówno na płaszczyźnie sprzętowej jaki i oprogramowania.

Projektujemy i dokonujemy wyboru instalowanych urządzeń, tak aby spełniały one wymagania klienta (end-user’a) w jak największym stopniu. Dokonujemy skomunikowania urządzeń przydrożnych z systemem centralnym, poprzez translację protokołów. Oprogramowanie przetwarza i interpretuje dane ze wszystkich podsystemów, zapewniając natychmiastowy dostęp do informacji i wsparcie operatorów w reakcjach na zaistniałe zdarzenia.

Dostarczamy także oprogramowanie zapewniające interpretację i przechowywanie danych, które mogą być przesyłane do serwera bazy danych. Nasza firma oferuje również interfejsy przeznaczone do obsługi systemu w warstwie serwisowej oraz prezentacji danych pozyskanych z podsystemów.

Dokonujemy integracji w warstwie sprzętu i oprogramowania zapewniając funkcjonalne

i fizyczne połączenie wszystkich podsystemów w celu realizacji nadrzędnych funkcji SZR.

 

Oferta

Zaopatrujemy rynek drogowy w urządzenia i rozwiązania systemowe z zakresu oznakowania i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Projektujemy i dostarczamy rozwiązania w zakresie integracji systemów zarządzania ruchem i UBRD. Partnerami biznesowymi naszej firmy  są m.in.:

  • Swarco Futurit,
  • Swareflex,
  • Nippon Carbide Industries,
  • Veluvine,
  • Via Traffic Controlling,
  • LUFFT Mess- und Regeltechnik.

 

Nagrody i wyróżnienia

Rok 2010

Nagroda kapituły Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji 2010 w kategorii polskie przedsiębiorstwo.

Rok 2009

Nagroda Ministra Infrastruktury „za nowatorskie rozwiązania w zakresie zintegrowanych systemów aktywnej informacji drogowej.” Przyznana na VII Międzynarodowych Targach Infrastruktury Miejskiej i Drogowej INFRASTRUKTURA 2009 w Warszawie.

I Nagroda „za nowatorskie podejście do systemów sterowania ruchem i zaangażowanie w stworzenie pionierskiego programu integracji różnych systemów sterowania ruchem drogowym w Polsce” na Targach Maszyn Budowlanych, Urządzeń i Technologii dla Infrastruktury INFRA-Meeting 2009.

Rok 2008

Diamenty Forbesa

Dwa wyróżnienia na V Międzynarodowych Targach Infrastruktury TRAFFIC-EXPO 2008 w Kielcach za:

– „Sygnalizator typu FUTURA”,

– „Nowoczesność i wyróżniający się sposób prezentacji targowej”.

Rok 2007

Medal na III Międzynarodowych Targach Infrastruktury TRAFFIC-EXPO 2007 w Kielcach za

elementy odblaskowe ostrzegające dziką zwierzynę o nadjeżdżających pojazdach „Wilcze oczy”.

Rok 2006

Gazele Biznesu – potwierdzenie przynależności firmy do grona najdynamiczniej rozwijających się firm.

Wyróżnienie na II Międzynarodowych Targach Infrastruktury TRAFFIC-EXPO 2006 w Kielcach za „System renowacji nawierzchni w obrębie studzienek drogowych i wlotów kanalizacyjnych Van den Broek”.

Rok 2005

Dwa medale na Targach Kielce TRAFFIC-EXPO 2005 za Znaki o Zmiennej Treści (VMS) „Szybką

informację – bezpieczną reakcję” oraz za aranżację stoiska.

 Rok 2004

Nagrody na X Międzynarodowych Targach Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA – POLSKA 2004:

– wyróżnienie za „aktywne oznakowanie przejścia dla pieszych APM”,

– medal za aranżację stoiska.

Nagroda redakcji Polskich Dróg i Instytutu Badawczego Dróg i Mostów Polskie Drogi XXI za „innowacje w dziedzinie oznakowania dróg i stosowanie punktowych elementów świetlnych LED na drogach w Polsce”.

Rok 2002

Wyróżnienie na VIII Międzynarodowych Targach Budownictwa Drogowego „AUTOSTRADA – POLSKA 2002 za „bezpieczne przejścia dla pieszych”.

Pierwsze miejsce na targach „Drogpol” dla sygnalizatora Mondial uznanego za najlepszy

produkt.

 
 

 

 


Copyright © 2021 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u