“Apostolicum” Wydawnictwo Księży Pallotynów Prowincji Chrystusa Króla

Dodaj |

O Wydawnictwie

Pallotyni rozpoczęli w Polsce działalność apostolską pod koniec roku 1907, a już w styczniu 1908 roku wydali pierwszy numer miesięcznika „Królowa Apostołów”. Pierwsze pozycje książkowe wydane ich staraniem ukazały się w Cieszynie w 1913 roku. Siedziba wydawnictwa pallotyńskiego znajdowała się wtedy w Wadowicach na Kopcu.

Pozycje wydawnicze „Pallottinum” dotyczą szerokiego zakresu tematów. Obok Biblii Tysiąclecia, mszałów, lekcjonarzy, modlitewników są wydawane kalendarze, czasopisma, podręczniki, komentarze biblijne, literatura piękna i czasopisma.
W 1972 roku rozpoczęto budowę nowej drukarni w Ząbkach, którą w 1984 roku nazwano
„Pallottinum II”. Nowa drukarnia zaczęła się prężnie rozwijać.
W obliczu nowych zadań apostolskich, w 1993 r. Polską Prowincję Księży Pallotynów przekształcono w dwie i wówczas w Ząbkach powstało –– obok istniejącego w Poznaniu „Pallottinum” – samodzielne wydawnictwo pod nazwą „Apostolicum”. Od tego momentu jest ono wydawnictwem Prowincji Chrystusa Króla. („Pallottinum” pozostało wydawnictwem Prowincji Zwiastowania Pańskiego).
Działamy samodzielnie, nieustannie dbając o nową ofertę i wzbogacając co roku polski rynek wydawniczy wartościową literaturą religijną.

Oto nasza aktualna oferta wydawnicza: proponujemy publikacje z dziedziny teologii biblijnej, moralnej, dogmatycznej, pozycje katechetyczne i przydatne w duszpasterstwie, dotyczące działalności apostolskiej i misyjnej, teksty dokumentów papieskich, literaturę piękną, z zakresu historii, albumy, biografie, książki dla dzieci, kalendarze, pamiątki pierwszokomunijne, obrazki, obrazy, karty świąteczne i okolicznościowe, plakaty, ulotki i foldery. Prowadzimy również sprzedaż wartościowych książek innych wydawnictw. Wiele naszych pozycji książkowych wydajemy w koedycji.
Wyrażamy nadzieję, że nasza oferta wydawnicza spotka się z życzliwym zainteresowaniem szerokiego grona czytelników i tym samym pomoże odkrywać nowe wymiary życia chrześcijańskiego. Zapraszamy do współpracy i życzymy miłej i owocnej lektury.

 

O Drukarni

Początki wydawnictwa i drukarni w Ząbkach datuje się na rok 1972, kiedy to rozpoczęto wznoszenie nowych budynków, które w 1974 poświęcił kardynał Stefan Wyszyński. Nowa drukarnia stanowiła integralną część wydawnictwa „Pallottinum” z Poznania. Drukowano w niej mniejsze pozycje, zwłaszcza czasopisma, kalendarze, ulotki i broszury. W miarę upływu czasu, wzrastał potencjał drukarni i w 1984 roku uzyskała ona nazwę „Pallottinum II”. Sukcesywnie powiększano park maszynowy i kształcono fachowe kadry.

W obliczu nowych zadań apostolskich w 1993 r. Polską Prowincję Księży Pallotynów przekształcono w dwie (Prowincję Chrystusa Króla z siedzibą w Warszawie i Prowincję Zwiastowania Pańskiego z siedzibą w Poznaniu). Podzielono również wydawnictwo: – w Poznaniu pozostało „Pallottinum”, a w Ząbkach powstało nowe wydawnictwo pod nazwą „Apostolicum”. Dysponuje ono nowoczesną drukarnią i świadczy usługi w zakresie druku książek, czasopism, biuletynów, folderów, kalendarzy, pocztówek, plakatów do formatu B1. „Apostolicum” współpracuje z kilkudziesięcioma wydawnictwami i firmami, świadcząc im pełną gamę usług drukarskich i introligatorskich. Drukarnia „Apostolicum” to pełny profesjonalizm świadczonych usług, przede wszystkim doskonała jakość druku i oprawy, szybkość i terminowość oraz przystępne ceny.

 

Oferta

W katalogu znajdują się:

albumy

aniołowie

Biblia

duchowość

duszpasterstwo

Eucharystia

Fronda

historia

kalendarze

katecheza katolicka

nauka społeczna

literatura dziecięca

literatura piękna

modlitewniki pallottiniana

pamiątki I Komunii św.

pocztówki, obrazy, obrazki,

seria Victores

śpiewniki

teologia

wychowanie i rodzina

zapowiedzi .

 

Zamówienia

Informacje ogólne dot. zamówień :

Księgarnię internetową Apostolicum prowadzi Wydawnictwo Księży Pallotynów Apostolicum, ul. Wilcza8, 05-091 Ząbki

Księgarnia internetowa Wydawnictwa Apostolicum prowadzi sprzedaż wysyłkową książek, kalendarzy, obrazków i pamiątek komunijnych na terenie Polski i zagranicy.

Zamówienia są przyjmowane przez Biuro Obsługi Klienta: www.apostolicum.pl, sklep@apostolicum.pl, tel. 022 771 52 30, 771 52 14, fax: 022 771 52 07.

Porad oraz informacji dotyczących zamówień udziela Biuro Obsługi Klienta: sklep@apostolicum.pl, tel. 022 771 52 30, 771 52 14, fax: 022 771 52 07.

Biuro Obsługi Klienta jest czynne w godzinach od 8.00 do 16.00 od poniedziałku do piątku.

 
 


Copyright © 2021 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u