Caterpillar Financial Services Poland

Dodaj |
 • O Nas
 • Bergerat Monnoyeur w Polsce

“Pomagać Klientom Caterpillar w odnoszeniu sukcesów

dostarczając im najwyższej jakości usługi finansowe”.

Caterpillar Financial Services Corporation z główną siedzibą w Nashville w Stanach Zjednoczonych jest finansowym ramieniem Caterpillar Inc., największego na świecie producenta maszyn budowlanych, silników i turbin przemysłowych. Celem działania CAT Financial jest oferowanie klientom na całym świecie szerokiego wachlarza usług finansowych dla całej linii produkcyjnej maszyn i urządzeń Caterpillar oraz produktów wyposażonych w komponenty firmy Caterpillar.

Caterpillar Financial Services Poland Sp. z o.o. powstała w 1997 roku, w celu zapewnienia finansowego wsparcia  wszystkim Klientom zainteresowanym  zakupem sprzętu Caterpillar na terenie Polski. Cat Financial Poland jest w 100% własnością Caterpillar Financial Services  Corporation z  siedzibą w Nashville w USA.


               Misja firmy:

 “Pomagać dealerom i klientom Caterpillar w osiągnięciu sukcesu

poprzez oferowanie profesjonalnych usług finansowych.”


Jesteśmy w ścisłej współpracy z Bergerat Monnoyeur – wyłącznym dealerem maszyn Caterpillar w Polsce. Ta współpraca pomaga nam lepiej zrozumieć specyfikę branży oraz wyzwania jakie stają przed naszymi klientami. Dlatego też robimy wszystko aby naszymi rozwiązaniami finansowymi wesprzeć potrzeby klienta. Rozumiemy unikalne sytuacje w branży – sezonowość , przedłużająca się zima czy też chwilowe problemy z płatnościami – zawsze jesteśmy po to by pomóc naszym klientom.

Klient jest ekspertem w swojej branży, Dealer jest ekspertem w zakresie maszyn i urządzeń, Cat Financial jest ekspertem w dziedzinie finansów – to co nas łączy to znajomość marki i produktów Caterpillar. Przez to że jesteśmy częścią rodziny Caterpillar, znamy jego produkty lepiej niż jakakolwiek inna instytucja finansowa i dzięki temu możemy zaoferować klientom optymalne rozwiązania finansowe.

Bergerat Monnoyeur w Polsce
Bergerat Monnoyeur Sp. z o.o. jest wyłącznym autoryzowanym dystrybutorem maszyn budowlanych CATERPILLAR w Polsce. Sprzedaż maszyn Caterpillar prowadzona jest przez sieć oddziałów, biur regionalnych oraz przedstawicielstw rozlokowanych na terenie całego kraju. Firma oferuje maszyny nowe i używane, wynajem maszyn, serwis polowy i specjalistyczny oraz części zamienne. Oprócz sprzedaży sporządzane są również analizy techniczne i ekonomiczne związane
z użyciem maszyn budowlanych pracujących w zróżnicowanych warunkach.

Bergerat Monnoyeur obsługuje dzisiaj ponad 5700 maszyn budowlanych za pomocą swoich 150 wyszkolonych mechaników i 100 pojazdów serwisowych. Ogółem firma zatrudnia ponad 350 pracowników w siedzibie oraz sześciu oddziałach na terenie Polski.
Oprócz tradycyjnych napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych firma zawiera umowy serwisowe gwarantujące bezpieczną i niezawodną pracę maszyn. Skomputeryzowany system ewidencji magazynowej pozwala na błyskawiczne sprawdzanie magazynu części zamiennych w kraju i w centralnym składzie w Belgii,
a dostawy tych części do Polski odbywają się nie rzadziej niż pięć razy w tygodniu.

Bergerat Monnoyeur prowadzi również działalność szkoleniową personelu technicznego na swój użytek oraz na potrzeby klientów.

Historia firmy Bergerat Monnoyeur
W 1906 roku Francja jest na etapie ogromnej ekspansji ekonomicznej, rewolucja przemysłowa stawia przed krajem nowe wyzwania, między innymi powstaje zapotrzebowanie na nowe narzędzia i urządzenia niezbędne do podniesienia produktywności przedsiębiorstw.
W tym czasie najlepsze maszyny europejskie produkowane są w Wielkiej Brytanii. Henry Bergerat staje naprzeciw nowym wymaganiom rynku i zakłada firmę importującą i dystrybuującą maszyny parowe dla przemysłu oraz robót drogowych. Jego kuzyn, Francis Monnoyeur wkrótce do niego dołącza. Firma rozwija się bardzo prężnie na rynku francuskim jak również europejskim. W 1929 roku zostaje utworzona spółka o nazwie Hy. Bergerat, Monnoyeur et Cie. W tym także roku Francis Monnoyeur odkrywa istnienie „maszyny przyszłości” – amerykańskiego ciągnika gąsienicowego CATERPILLAR „Sixty”. 6 grudnia podpisuje umowę, dzięki której Bergerat Monnoyeur zostaje oficjalnym dystrybutorem maszyn Caterpillar we Francji. Serwis maszyn Caterpillar prowadzony przez Bergerat Monnoyeur sprawdza się szczególnie w czasach okupacji, kiedy nie istnieje możliwość importowania maszyn ze Stanów Zjednoczonych.
Równocześnie spółka rozwija się na rynkach zagranicznych stając się dystrybutorem sprzętu CATERPILLAR w Algierii w 1981 roku, w Rumunii w 1991 roku, w Polsce w 1997 roku i następnie w Belgii i Luksemburgu w 2004 roku.
Dzisiaj Grupa Monnoyeur zatrudnia ponad 5 500 pracowników w 6 krajach. W Polsce Grupa Monnoyeur jest obecna od 1997 roku – należą do niej 2 spółki: Bergerat Monnoyeur oraz Eneria.

Maszyny nowe

                                                                             Zobacz więcej

Maszyny używane

Części i serwis

Wynajem

Zobacz więcej

Jesteśmy blisko – możesz na nas liczyć

Najlepiej zorganizowany serwis maszyn budowlanych w Polsce

 •  Ponad 230 wyszkolonych pracowników

 •  6 oddziałów w największych miastach Polski

 •  16 przedstawicielstw regionalnych

 •  Centralny Warsztat specjalistyczny

 •  40 punktów szybkich dostaw części zamiennych

 •  Centralny magazyn części zamiennych

 •  Dedykowane centrum szkoleniowe dla mechaników i doradców

 •  16 regionalnych przedstawicieli sprzedaży części i usług serwisowych

 •  150 mechaników w całym kraju

 •  Flota 100 wozów serwisowych       


Copyright © 2021 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u