Centrum Leczenia Uzależnień “Zapowiednik”

Dodaj |

O Nas

Jeżeli szukasz skutecznej pomocy

dla osoby uzależnionej od środków lub substancji psychoaktywnych, to oferujemy Ci efektywną metodę leczenia. Naszą propozycją jest całościowe, długoterminowe leczenie stacjonarne pod okiem doświadczonych specjalistów, w ośrodku położonym w malowniczej dolinie Wisły, w otoczeniu sprzyjającym powracaniu do naturalnej równowagi psychicznej i odnowy fizycznej.

Naszą misją

jest pomoc osobom uzależnionym w osiągnięciu lepszej jakości życia. Rozumiemy przez to trzeźwe życie w harmonii ciała, umysłu i ducha, pełne energii i nadziei, pozwalające na realizację marzeń i osiąganie zamierzonych celów.

Placówka powstała

w 2003 roku. Jest ośrodkiem bliźniaczym do Wojewódzkiego Centrum Leczenia Uzależnień w Zapowiedniku i opiera się na tym samym, autorskim programie leczenia Pani Barbary Karaczyńskiej będącym efektem długoletniej pracy terapeutycznej.

 

 

Dlaczego MY

  1. Kadra terapeutyczna i osoby leczące się mieszkają pod jednym dachem, wspólnie wykonują codzienne, różnorodne obowiązki, co ułatwia płynne przenoszenie uwagi pomiędzy problemami terapeutycznymi, a także ułatwia kontrolę realizacji indywidualnych planów terapeutycznych oraz postępów w leczeniu poszczególnych jednostek.
  2. Kadra terapeutyczna przebywa w ośrodku 24 godziny na dobę,siedem dni w tygodniu. Zachowana zostaje w ten sposób ciągłość kontaktu z osobami leczącymi się i kontroli efektów leczenia. 
  3. Domowa atmosfera tworzona jest przez dbanie o odpowiedni klimat dla procesu leczenia, oraz warunki mieszkaniowe zbliżone do domowych. 
  4. Możliwość równoległego leczenia rodzeństw lub innych osób o bliskim stopniu pokrewieństwa istnieje dzięki ścisłej współpracy z Wojewódzkim Centrum Leczenia Uzależnień w Zapowiedniku. Osoby te mają możliwość odbudowywania zdrowych relacji rodzinnych w bezpiecznym środowisku, wzajemnego motywowania się i wspierania podczas okazjonalnych spotkań w czasie wspólnych wyjazdów bądź uroczystości obydwu ośrodków. 
  5. Ukończenie szkoły średniej i zdanie matury jest dla naszych podopiecznych osiągnięciem, które pozwala wzmocni wiarę we własne siły oraz ułatwia rozpoczęcie życia po zakończeniu leczenia. 
  6. Ośrodek położony jest w malowniczej okolicy doliny Wisły.Bezpośrednia bliskość rzeki, otoczenie rozległych pól i lasów tworzy idealne, pełne spokoju środowisko dla leczenia i rozwoju. Zabytkowy charakter 300-letniego kompleksu dworkowo-parkowego nadaje miejscu niepowtarzalny klimat. 
  7. Nasze metody działają! Spośród osób, które rozpoczynają terapię w naszym ośrodku, z rzeczywistymi i pewnymi rokowaniami na trzeźwe życie kończy leczenie 80% osób. 

 
 


Copyright © 2022 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u