“Ceramika Pilch Jasienica” Zakłady Płytek i Wyrobów Sanitarnych J. Pilch

Dodaj |

O FIRMIE

Historia Firmy

Ceramika Pilch w Jasienicy to firma rodzinna, z polskim kapitałem, założona przez Edwarda Pilcha, który obecnie wraz z synem zarządza firmą.

Zakład jako pierwsza prywatna firma w Polsce rozpoczął w 1980 r. w Bystrej Śląskiej produkcję płytek ceramicznych. Na przełomie transformacji ustrojowej Edward Pilch, wykupując tereny w Jasienicy, rozpoczął budowę zakładu produkującego ceramikę sanitarną.

Pierwsza linia produkcyjna została uruchomiona w 1990 roku. Początkowo były to umywalki i kompakty, dziś w ofercie jest kilka rodzajów umywalek, kompaktów, pisuarów, postumentów i misek ustępowych. W 1992 roku powstał w Jasienicy zakład produkujący podłogowe i ścienne płytki ceramiczne do wnętrz.

W zakresie technologii oraz wzornictwa Ceramika Pilch współpracuje z uznanymi firmami i projektantami z Włoch i Hiszpanii, a u siebie zatrudnia około 350 pracowników, najczęściej mieszkańców pobliskich miejscowości.

Produkcja jest absolutnie proekologiczna, płytki powstają z surowców mineralnych, które są przyjazne środowisku, a selektywna zbiórka odpadów umożliwia ich dalsze gospodarcze wykorzystanie.

W sklepie firmowym, który mieści się na terenie zakładu (przy drodze Bielsko-Biała – Cieszyn), klienci znajdą wszystko, co potrzebne jest do wykonania łazienki. Przede wszystkim wyroby Ceramiki Pilch, czyli płytki oraz ceramikę sanitarną, ale także chemię budowlaną, wanny i kabiny prysznicowe, armaturę itd. W dokonaniu trafnego wyboru pomagają wykwalifikowani sprzedawcy.

Najlepiej o Zakładzie Płytek i Wyrobów Sanitarnych w Jasienicy Ceramika Pilch świadczy grupa stałych i lojalnych nabywców zarówno detalicznych, jak i hurtowych. Poza rynkiem polskim wyroby z Jasienicy trafiają także do Niemiec, Czech, Rosji i Szwecji oraz na Węgry, Słowację i Ukrainę.

 

PRODUKTY

– KOLEKCJE PODŁOGOWE – kliknij

– KOLEKCJE KUCHENNE – kliknij

– KOLEKCJE ŁAZIENKOWE – kliknij

– WYROBY SANITARNE – kliknij

– NOWOŚCI – kliknij

 

 

GALERIA

 
 


Copyright © 2020 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u