Clima Polska Sp.z.o.o.

Dodaj |
Warning: Illegal string offset 'id' in /home/culturov/domains/katalogprzedsiebiorstw.pl/public_html/wp-content/plugins/wordpress-tabs-slides/wp-tabs-slides.php on line 510
 • O Nas
 • Produkty
 • Serwis-Montaż

Clima Polska Sp. z o.o. istnieje od 1996 roku. Jesteśmy autoryzowanym dealerem urządzeń klimatyzacyjnych marki TOSHIBA, STULZ.

Oferujemy swoje usługi w zakresie dostaw urządzeń i części zamiennych, doboru, montażu a także profesjonalnego serwisu klimatyzatorów typu split, systemów multi-split, pomp ciepła powietrze-powietrze, agregatów skraplających do central wentylacyjnych, systemów VRF oraz klimatyzacji precyzyjnej.

Klimatyzatory oferowane przez firmę Clima Polska Sp. z o.o. posiadają certyfikat na znak bezpieczeństwa oraz certyfikat efektywności energetycznej. Zakupione urządzenia objęte są gwarancją na okres od 24 do 60 miesięcy, w zależności od producenta. Proponujemy Państwu klimatyzatory ścienne, kasetonowe, podsufitowe, typu konsola, kanałowe, chillery, rooftopy, agregaty wody lodowej, klimakonwektory.

Etatowe brygady montażowe i serwisowe, oprócz znajomości urządzeń znajdujących się w naszej ofercie, wnoszą wieloletnie doświadczenie w pracy w branży oraz posiadają wymagane certyfikaty.
Przy realizacji dużych inwestycji zapewniamy prawidłową logistykę i odpowiednią kadrę inżynierską oraz ekipy monterskie. Kładziemy duży nacisk na wysoką jakość usług, szybką reakcję, jak również na działanie w zgodności z nowymi, bardzo wymagającymi dyrektywami UE.

Klimatyzatory ścienne
Moc od 2,0kW do 8,0kW. Ekologiczny czynnik chłodniczy R-410A

Klimatyzator ściennyKlimatyzatory ścienne w wersji inverterowej oraz konwencjonalnej to jednostki do montażu na ścianie. Lekkie, o zwartej konstrukcji charakteryzują się nowoczesną stylistyką. Szeroki wybór modeli pozwala na elastyczny montaż oraz ich wszechstronne zastosowanie. Charakterystyczne parametry pracy urządzeń to: szeroki zakres zastosowania w zależności od temperatury zewnętrznej, niski poziom hałasu oraz duża energooszczędność dzięki zastosowaniu zaawansowanych filtrów powietrza posiadających również funkcję jonizacji powietrza. W klimatyzatorach ściennych inverter stosuje się zaawansowany filtr plazmowy dodatkowo wyposażony w wkład z filtra polifenolowego. Filtr plazmowy po umyciu wodą i osuszeniu odzyskuje sprawność nowego filtra. Funkcja osuszania wnętrza urządzenia oraz sterylizacji ozonem zapobiega rozwojowi pleśni i bakterii wewnątrz jednostki pozostawiając urządzenie zawsze czystym. Urządzenia wyposażone są w restart i system automatycznego czyszczenia filtra.
Doskonałe do domu i biura.

Klimatyzatory kasetonowe
Moc od 2,5kW do 14,0kW wysokie COP

Klimatyzator kasetonowyUrządzenia kasetonowe charakteryzują się zwartą i lekką budową. Rozprowadzają one powietrze w 4 kierunkach czyniąc nawiew komfortowym i przyjemnym. Jest to idealne rozwiązanie dla sklepów, restauracji lub biur z podwieszanymi sufitami. Pod względem wielkości mocy urządzenia kasetonowe są bardzo zróżnicowane. Charakteryzują się nowatorskimi rozwiązaniami oraz znakomitymi parametrami pracy takimi jak: szeroki zakres zastosowania w zależności od temperatury zewnętrznej, niski poziom hałasu, łatwość aranżacji i montażu oraz dużą energooszczędnością (wszystkie modele klasy A zarówno w trybie chłodzenia jak i w trybie grzania).
W całym typoszeregu istnieje możliwość wyboru sterowania urządzeniami za pomocą pilota przewodowego lub bezprzewodowego.
W urządzeniach kasetonowych inverter istnieje możliwość przełączania trybu „wysokiego sufitu”, pozwalająca na rozprowadzenie znacznych ilości powietrza nawet przy zastosowaniu zwartego typu kasetonowego w wysokich pomieszczeniach (3,5m).

Klimatyzatory typu konsola, inverter
Moc od 2,5kW do 5,0kW

Klimatyzator konsolowyKlimatyzatory typu konsola to innowacyjna Multisplit kompaktowa jednostka instalowana na lub przy podłodze. Idealnie pasuje do przestrzeni podokiennej. Unikalna funkcja ogrzewania przypodłogowego dostarcza ciepłe powietrze na poziomie podłogi.
Nowa konsola klimatyzacyjna charakteryzuje się energooszczędnością, zwartym i nowoczesnym wyglądem i łatwych do stosowania wymiarach.
Ciepłe powietrze wyprowadzane jest dolną częścią urządzenia, zimne zaś górną.
Konsola wyposażona jest w automatyczny restart, system filtracji IAQ oraz blokadę wyświetlacza. Jest to wymarzone urządzenie do zastosowania w mieszkaniach.

Klimatyzatory przypodłogowo-podsufitowe
Moc od 5,0kW do 14,0kW; ekologiczny czynnik chłodniczy R-410A

Klimatyzator przypodłogowo-podsufitowyZwarta konstrukcja klimatyzatorów przypodłogowo/przysufitowych oraz przysufitowych w wersji inverterowej pozwala na bardzo elastyczny montaż oraz ich wszechstronne zastosowanie w wielu typach pomieszczeń. Jest to idealne rozwiązanie dla sklepów, restauracji lub biur. Pod względem wielkości mocy urządzenia są bardzo zróżnicowane. Charakteryzują się łatwością aranżacji, energooszczędnością, niskim poziomem hałasu oraz nowoczesną stylistyką. W całym typoszeregu istnieje możliwość wyboru sterowania urządzeniami za pomocą pilota przewodowego lub bezprzewodowego. Urządzenia przypodłogowo-przysufitowe charakteryzują się również bardzo długim zasięgiem strugi nawiewanego powietrza sięgającym nawet 18 m.

Klimatyzatory kanałowe inverter
Moc od 2,5kW do 44,0kW

Klimatyzator kanałowy inverterZwarta konstrukcja klimatyzatorów kanałowych w wersji inverter pozwala na ich elastyczny montaż. Duży wybór modeli oraz parametry pracy takie jak: szeroki zakres zastosowania w zależności od temperatury zewnętrznej, niski poziom hałasu oraz możliwości zmiany nastawy sprężu dyspozycyjnego zapewniają ich wszechstronne wykorzystanie. Wszystkie modele odznaczają się również dużą energooszczędnością.

Klimatyzatory kanałowe płaskie inverter

Klimatyzator kanałowy płaski inverterKlimatyzatory kanałowe płaskie w wersji inverter to nowy typoszereg klimatyzatorów kanałowych. Zwarta konstrukcja pozwala na ich elastyczny montaż. Natomiast duży wybór modeli oraz parametry pracy takie jak: szeroki zakres zastosowania w zależności od temperatury zewnętrznej, niski poziom hałasu oraz możliwości zmiany nastawy sprężu dyspozycyjnego bezpośrednio z pilota zapewniają ich wszechstronne zastosowanie. Wszystkie modele klasy A zarówno w trybie chłodzenia jak i trybie grzania, odznaczają się dużą energooszczędnością.

Klimatyzatory inwerterowe Multi-Split

Klimatyzator multi-splitSystemy klimatyzacji multi-split pozwalają na bardzo elastyczne dobranie i dopasowanie urządzeń spośród typoszeregu wielu jednostek wewnętrznych i zewnętrznych. W typoszeregu klimatyzatorów inverter multi split mamy kilkanaście jednostek wewnętrznych, które możemy dopasować w wielu kombinacjach do uniwersalnych jednostek zewnętrznych pozwalających podłączyć dwie, trzy, cztery lub pięć jednostek wewnętrznych. W typoszeregu występują jednostki ścienne, kasetonowe, kanałowe, jednostki typu konsola oraz przysufitowo-przypodłogowe o dużych zakresach mocy chłodząco-grzejącej. W systemach inverter multi split można poprowadzić do 70 m linii freonowej przy różnicy poziomów pomiędzy jednostką wewnętrzną i zewnętrzną sięgającą 15 m. Jedną z największych zalet systemu inverter multi split jest duża możliwość konfiguracji jednostek wewnętrznych i zewnętrznych oraz niski poziom hałasu pracujących jednostek.

System MINI SMMS

System MINI SMMS Najnowszy system VRF MiNi SMMS powstał w celu zapewnienia elastycznego doboru aplikacji w różnego rodzaju komercyjnych, wymagających ciszy pomieszczeń takich jak sklepy, biura, apartamenty i biblioteki. Dyskretne rozwiązania oraz cicha praca są wymogiem inwestora. Doskonale elastyczny system MINI SMMS zapewnia typoszereg jednostek wewnętrznych w 13 modelach z kombinacją 81 jednostek.
System MINI SMMS charakteryzuje się kompaktową jednostką zewnętrzną – 70% mniejszą wymiarowo od standardowej jednostki a także ogromną oszczędnością energii – COP 4,61 dla 4HP. System jest łatwy w montażu i obsłudze.

System VRF

System VRF Systemy VRV stosuje się zwykle w centrach handlowych, biurowcach, szpitalach i hotelach, a więc w obiektach oczekujących oszczędności energii. Tego rodzaju systemy odgrywają również istotną rolę w branży mieszkaniowej, gdzie istniej zapotrzebowanie na klimatyzowanie większej ilości pomieszczeń.
Jednostki wewnętrzne w systemach VRF oferują wiele korzyści, jedną z nich jest prosta i bezproblemowa instalacja oraz najwyższe parametry. Gamę jednostek wewnętrznych uzupełniają urządzenia zapewniające możliwość doprowadzenia do budynku świeżego powietrza. Sprawia to, iż VRF stanowi najbardziej elastyczny system klimatyzacyjny, który zadowoli najwyższe wymagania klientów.
Wysoce zaawansowana technologia elektroniczna systemów VRF pozwala na sterowanie wydajnością urzadzeń, co przekłada się na znaczne oszczędności energii. Efektem jest zmniejszenie kosztów obsługi urządzenia.
Wyrafinowane sterowanie inwerterowe pozwala dopasować rzeczywisty przepływ czynnika chłodniczego do wymaganej wydajności dla każdej jednostki wewnętrznej w danej aplikacji. Skutkiem jest zoptymalizowana efektywność cyklu chłodniczego i zwiększona precyzja utrzymania wymaganej temperatury, podnosząca poziom komfortu.
Wycena systemów klimatyzacyjnych typu VRF dokonywana jest indywidualnie; prosimy o przesłanie zestawienia urządzeń bądź powierzchni pomieszczeń i rodzaju klimatyzatorów (ścienne, podsufitowe, kasetonowe, kanałowe, konsole) a w ciągu kilku godzin otrzymacie Państwo ofertę.

SERWIS KLIMATYZACJI

Nasza firma wykonuje profesjonalny serwis urządzeń klimatyzacyjnych typu split, multi-split, klimatyzacji komfortu oraz klimatyzacji przemysłowej.

Serwis klimatyzacji

Standardowa konserwacja i serwis urządzeń klimatyzacyjnych obejmuje następujące czynności:

 • a) przegląd obudowy urządzenia,
 • b) przegląd połączeń elektrycznych,
 • c) sprawdzenie szczelności układu chłodniczego,
 • d) sprawdzenie ciśnień pracy na ssaniu i tłoczeniu,
 • e) czyszczenie filtrów powietrza w jednostkach ściennych, podsufitowych, kasetonowych oraz wymiana filtrów w urządzeniach kanałowych.
 • f) czyszczenie skraplacza,
 • g) czyszczenie parownika,
 • h) sprawdzenie układu odprowadzenia skroplin,
 • i) ewentualne uzupełnienie czynnika chłodzącego.

 

Okresową dezynfekcję urządzeń wewnętrznych zalecamy wykonywać jak najczęściej ze względów na zagrożenie, jakie niosą ze sobą bakterie i drobnoustroje żyjące w układach klimatyzacyjnych. Zalecamy serwis dwa razy w roku. Używamy tylko środków chemicznych z atestem PZH

Regularny i dokładny przegląd utrzymuje wydajność pracy urządzenia na dobrym poziomie przez wiele lat, tym samym wydłuża jego żywotność zapewniając nadal doskonałą jakość powietrza i cichą pracę klimatyzatora.

NAPRAWA KLIMATYZACJI

Proponujemy także usługi napraw urządzeń klimatyzacyjnych oraz wymiany czynnika chłodniczego na nowy ekologiczny.
Dysponujemy odpowiednim zapleczem techniczno-serwisowym a także dostępem do części zamiennych do urządzeń klimatyzacyjnych różnych marek.

MONTAŻ KLIMATYZACJI

Montaż klimatyzacji

Oferujemy Państwu fachową pomoc przy doborze urządzeń klimatyzacyjnych do każdego rodzaju pomieszczeń. Wizyta technika, dobór i sporządzenie oferty dla każdego klienta jest bezpłatne. Wykonujemy także projekty wykonawcze i powykonawcze instalacji klimatyzacji dla instytucji i klientów indywidualnych.
Nasze brygady montażowe zapewniają szybki, profesjonalny i estetyczny montaż wszelkiego rodzaju instalacji klimatyzacji.

 


Copyright © 2020 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u