“Datacomp” Sp. z o.o.

Dodaj |

O firmie

Firma Datacomp Sp. z o.o. jest znanym i cenionym na polskim rynku producentem i dystrybutorem specjalistycznego oprogramowania dla branży budowlanej i mechanicznej, jak również dla branży automatycznej i produkcyjnej oraz dla sektora zamówień publicznych.

Produkty z branży budowlanej to najbardziej popularny wśród użytkowników program do kosztorysowania Zuzia i produkty bezpośrednio związane z kosztorysowaniem i współpracujące z Zuzią, jak program do przedmiarowania metriCAD, będący nakładką na popularne systemy CAD’owskie, czy program do rozliczania inwestycji budowlanej BUDin.

W ofercie firmy Datacomp nie zabraknie także systemów CAD przeznaczonych do projektowania jak: 4MCAD – projektowanie 2D i 3D; 4MCAD IDEA- projektowanie dla architektów; Advance Design – analiza i wymiarowanie konstrukcji; Advance Steel – modelowanie konstrukcji stalowych; Advance Concrete – modelowanie konstrukcji żelbetowych. Do unikatowych produktów oferowanych przez firmę Datacomp związanych z projektowaniem, należy system do projektowania różnego rodzaju instalacji DDS-CAD z technologią BIM (Building Information Modeling). Branża budowlana to także program do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej budynków Dataterm.

System ProPublicoEx został stworzony w celu kompleksowej obsługi zamówień publicznych Wspomaga przygotowanie i prowadzenie oraz dokumentowanie zamówień od momentu założenia postępowania, poprzez złożenie ofert, ocenę, kończąc na odnotowaniu postępu realizacji zamówienia.

Grupa programów związanych z mechaniką to przede wszystkim program Alibre Design czyli bryłowe projektowanie części o różnej złożoności geometrii, oferujący także możliwości programów CAM w postaci Alibre CAM, który pozwala na przygotowanie obróbki na frezarce. Przygotowanie kodu NC na frezarki umożliwi system VisualMill, a moduł VisualArt pracujący w środowisku VisualCAM, pozwoli na konwersję projektów graficznych na geometrię odpowiednią do obróbki.

Firma Datacomp jest także dystrybutorem nowoczesnego systemu klasy ERP – Plan de Campagne, który poprawił efektywność działania wielu firm produkcyjnych w zarządzaniu przedsiębiorstwem z ukierunkowaniem na zarządzanie i planowanie w produkcji.

Zarządzanie, nie tylko firmą produkcyjną, ale każdą firmą wiąże się z pewną ilością dokumentów, która jest niezbędna do funkcjonowania na rynku: faktur, zamówień, ofert czy projektów. Aby ułatwić przedsiębiorstwom zarządzanie taką dokumentacją, firma Datacomp wprowadziła do swojej oferty System do Zarządzania Dokumentacją Elektroniczną – M-Files, który pozwala utrzymać porządek w dokumentacji firmy, czy znaleźć potrzebne dokumenty w kilka sekund, jednocześnie zwiększając bezpieczeństwo takich dokumentów.

Nowe produkty wprowadzone na rynek polski przez firmę Datacomp z początkiem roku 2011 to programy związane z renderowaniem i modelowaniem powierzchniowym. Należą do nich program do fotorealistycznego renderowania modeli 3D KeyShot –The key to amazing shots i program SimLab oraz program do modelowania powierzchniowego i koncepcyjnego MOI 3D – Moment of Inspiration.

 

Oferta

Kosztorysowanie – programy

Program do kosztorysowania ZUZIA – www.zuzia.com.pl

Konwerter kosztorysów w plikach pdf – PDF Kosztorys – www.pdfkosztorys.pl

Program wspomagający przedmiarowanie metriCAD – www.metricad.com.pl

Program do rozliczania inwestycji budowlanej – BUDin

Oprogramowanie CAD/CAM

Modelowanie parametryczne – Alibre Design – www.alibre.pl

Oprogramowanie CAM – Alibre CAM – www.alibrecam.pl

Oprogramowanie CAM – VisualMill – www.visualmill.pl

Przeglądarka plików w wielu formatach – AutoVue – www.autovue.pl

Modelowanie powierzchniowe i koncepcyjne – MOI3D – www.moi3d.pl

Zintegrowany system CAD/CAM – www.zw3dcad.pl

Programy dla budownictwa

Program do projektowania 2D i 3D – 4MCAD – www.4mcad.pl

Modelowanie konstrukcji stalowych w 3D – Advance Steel – www.advance.info.pl

Modelowanie konstrukcji żelbetowych w 3D – Advance Concrete – www.advance.info.pl

Program do projektowania instalacji DDS-CAD – www.dds-cad.pl

Program do świadectw energetycznych Dataterm – www.dataterm.com.pl

Obsługa zamówień publicznych

Kompleksowa obsługa zamówień publicznych – ProPublicoEx

Usługi prototypowania i projektowania

Prototypowanie i wydruki 3D – www.drukowanie3d.com.pl

Projektowanie i renderowanie – www.projektowanieimodelowanie 3d.pl

 Fotorealistyczne wizualizacje

Renderowanie modeli 3D – www.key-shot.pl

Zarządzanie produkcją

Zarządzanie przedsiębiorstwem produkcyjnym – Plan de Campagne

Zarządzanie dokumentacją elektroniczną

Zarządzanie dokumentami – www.m-files.pl

 
 


Copyright © 2021 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u