Dom Pracy Twórczej w Ciążeniu

Dodaj |

Ośrodek konferencyjny

Z pałacu korzystać mogą grupy zorganizowane i osoby prywatne. Do dyspozycji są 64 miejsca noclegowe w pokojach 2- i 3-osobowych, jadalnia i kuchnia. Sale konferencyjne udostępniane są na spotkania, narady i szkolenia z pełnym lub częściowym wyżywieniem. Stworzone zaplecze turystyczne możliwa wykorzystywanie pałacu jako miejsca spotkań ludzi biznesu, kultury i sztuki oraz twórczej pracy wymagającej skupienia.


 

Pałac

Pałac w Ciążeniu jest jednym z najpiękniejszych przykładów architektury rokokowej w Wielkopolsce. Trzypiętrową budowlę o bogato zdobionej elewacji wieńczy mansardowy dach, a w reprezentacyjnych salach zachowały się rokokowe stiuki, wyjątkowej urody.

 

Park

Pałac otoczony jest parkiem założonym w XVIII wieku o powierzchni 12 ha, pięknie położonym na skarpie opadającej trzema tarasami ku Warcie. Pomnikowy starodrzew – ostoja licznych ptaków – ku południu otwiera się na rozległą panoramę Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego.

 

Zbiory masońskie

W Ciążeniu przechowywany jest jeden z największych zbiorów literatury masońskiej w Europie, w tym zbiory lóż masońskich ze Śląska i Pomorza, rzadkie druki różokrzyżowców oraz współczesne wydawnictwa masońskie. W pałacu stworzono idealne warunki pracy nie tylko dla masonologów, lecz także dla wszystkich pragnących oddać się lekturze i twórczości w ciszy i spokoju.

 
 


Copyright © 2021 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u