Drukarnia Diapol Sp. z o.o.

Dodaj |

O FIRMIE

Drukarnia Diapol – Prawdziwa PoligrafiaFirma Diapol jako jedna z pierwszych firm prywatnych, rozpoczęła działalność w branży poligraficznej w marcu 1990 roku, jako spółka cywilna. Trzej udziałowcy Piotr Szramka, Andrzej Kudlik i Andrzej Harasimiuk w pomieszczeniach Spółdzielni Mleczarskiej w Gdańsku przy ulicy Grunwaldzkiej 139 stworzyli drukarnię z możliwością druku techniką offsetową,  materiałów reklamowych, kalendarzy, wizytówek, ulotek i innych druków do formatu A2.

W miesiącu lutym 1993 roku siedziba Diapolu została przeniesiona na ulicę Grunwaldzką 417 w Gdańsku. Nowa lokalizacja pozwoliła zwiększyć ilość i zakres oferowanych usług o numerowanie, sztancowanie i nadrukowywanie techniką sitodrukową farb kryjących. W latach 1993-1999 Drukarnia Diapol wykonała ok 120mln losów, gier prasowych i loterii dla wydawnictw prasowych takich jak Polska Presse, Orkla oraz Polskiego Monopolu Loteryjnego. W loteriach stosowano systemy matematyczne opracowane na Wydziale Matematyki Uniwersytetu Gdańskiego i zabezpieczenia przed próbami fałszerstwa. Zabezpieczenia posiadały ekspertyzy Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Z dniem 1 stycznia 1994 roku zmianie uległ status prawny ze spółki cywilnej na spółkę z o.o.

 

 


W grudniu 1997 Drukarnia Diapol uzyskała status Zakładu Pracy Chronionej i stworzył wiele miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych w nowo powstałym dziale wykończenia druków i modernizowanej pracowni pre press. Pomimo rezygnacji od 1 lutego 2009 roku. firmy ze Statusu Zakładu Pracy Chronionej osoby niepełnosprawne są zatrudnione w dalszym ciągu.

W listopadzie 2001 roku firma nabyła nieruchomość przy ulicy Załogowej 6 w Gdańsku, gdzie przeniesiona została produkcja. W 2002 roku została zainstalowana nowoczesna maszyna drukująca firmy Heidelberg Speedmaster. Instalacja ta wydatnie podniosła jakość wykonywanych usług, a zakup maszyny do opraw spiralnych powiększył ofertę introligatorską. Okres ten to systematyczne działania firmy na rzecz rozbudowy infrastruktury informatycznej w pionach produkcyjnych i administracyjnych.

W maju 2005 roku Andrzej Kudlik zbył swoje udziały na rzecz Małgorzaty Harasimiuk-Grodzkiej.

W sierpniu 2008 roku zarząd firmy rozpoczął działania mające na celu sprzedaż nieruchomości przy ulicy Załogowej i zostały one sfinalizowane w maju 2009 roku. Decyzja powyższa była podyktowana przede wszystkim koniecznością poprawy warunków lokalowych. Rozpoczęty remont obiektu przy ulicy Załogowej nie gwarantował uzyskania właściwych warunków dla planowanej produkcji cyfrowej.

 

 

 

Od 1 lutego 2009 roku firma prowadzi swoją działalność w nowoczesnym obiekcie przy ulicy Osiedlowej 42 w Gdańsku, gdzie istniejący standard zabezpiecza w pełni wymagania dla tego rodzaju produkcji. Uzyskane środki ze sprzedaży są przeznaczone na inwestycję w technologię druku cyfrowego w powiązaniu z internetowym systemem sprzedaży usług.

Możemy pochwalic się współpraca z najlepszymi i największymi:  Hestii S.A., PZU S.A.,Polkomtel S.A.,  Winkhaus Polska, TVP S.A. Renoma, Stoczni Remontowej S.A.,  Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego, Agencja Światłocień, Agencja Dylis, Agencja Arch z Katowic i wiele innych….

Wszystkim naszym klientom, pracownikom, współpracownikom dziękujemy za wiele lat owocnej współpracy i mamy nadzieję na co najmniej kolejne dwadzieścia lat…

 

 

 
 


Copyright © 2019 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u