E&A Sp. z o.o. Agencja Zatrudnienia

Dodaj |
Warning: Illegal string offset 'id' in /home/culturov/domains/katalogprzedsiebiorstw.pl/public_html/wp-content/plugins/wordpress-tabs-slides/wp-tabs-slides.php on line 510

 • O Nas
 • Zatrudnienie
 • Praca w Holandii
 • Praca w Belgii
 • Nasze Placówki

Biuro firmy E&A zostało utworzone w 2000r i wchodzi w skład grupy kapitałowej T-Group skupiającej holenderskie i belgijskie agencje zatrudnienia. Powodem powołania do życia naszej firmy była specyfika rynku pracy Śląska, przede wszystkim Opolszczyzny, a także specyfika rynku pracy tymczasowej w Holandii. W ścisłej współpracy z kontrahentami holenderskimi i belgijskimi, zajmujemy się kojarzeniem ze sobą polskich pracowników dysponujących ważnym dokumentem tożsamości RP z pracodawcami na terenie Holandii i Belgii. Nasze partnerskie biura znajdują się w Holandii to: Tilburgu, Hoogeveen, Zwolle, Zaandam, Nieuwegein, Ede, Niestelrode oraz Barendrechcie, oraz w Belgii: Mechelen, Lokeren, Tielt. Biuro E&A Sp. z o.o. w Opolu, jako jedne z pierwszych podjęło wyzwanie zbudowania kompleksowego systemu, który pozwolił podjąć wielu ludziom legalną pracę za granicą. Naszym pracownikom oferujemy szereg kompleksowych usług począwszy od załatwienia wszelkich niezbędnych formalności, poprzez zorganizowanie transportu i zakwaterowania, aż po doradztwo i pomoc w okresie zatrudnienia. Od czasu rozpoczęcia naszej działalności zaufały nam już setki osób i podjęły zatrudnienie u naszych pracodawców na terenie Holandii. Ich liczba stale wzrasta.

Główna siedziba firmy mieści się w Opolu, do Państwa dyspozycji pozostają również trzy filie: w Oleśnie, Raciborzu oraz Gliwicach.

Jako agencja zatrudnienia działamy w oparciu o Certyfikat Marszałka Województwa Opolskiego, który został zarejestrowany w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia (KRAZ) pod numerem 385. Jesteśmy również członkami Ogólnopolskiego Konwentu Agencji Pracy. Głównym priorytetem OKAP-u jest zapewnienie przestrzegania, respektowania i ochrony praw pracowników.

Firma została zarejestrowana w Sądzie Rejonowym w Opolu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000175518. Kapitał zakładowy spółki wynosi 50 000 PLN.

Jeśli nie potrafisz znaleźć atrakcyjnej pracy w kraju, jesteś chętny do jej podjęcia za granicą (Holandii, Belgii) chcesz być niezależny finansowo i nie martwić się o jutro, koniecznie skontaktuj się z naszym biurem osobiście lub uzupełnij formularz zgłoszeniowy. My zaś korzystając z naszej dotychczasowej wiedzy i doświadczenia postaramy się uczynić wszystko, byś mógł dołączyć do grona naszych pracowników.

Jesteśmy agencją zatrudnienia, zajmującą się pośrednictwem pracy za granicą. Oferujemy legalne zatrudnienie zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn w solidnych, renomowanych firmach na terenie Holandii. Nasz podmiot działa na rynku polskim od sierpnia 2000 roku, z czego do stycznia 2006 funkcjonował pod nazwą Radar World Sp. z o.o. Naszym głównym kontrahentem jest holenderska spółka E&A Logistiek b.v. Obie firmy wchodzą w skład holdingu LUBA Groep. Specyfika działania firmy polega na elastycznym przekazywaniu pracowników tymczasowych do dyspozycji przedsiębiorców holenderskich potrzebujących dodatkowej siły roboczej. Może to oznaczać, że pracują Państwo przez kilka miesięcy w tym samym zakładzie pracy, jak również może zdarzyć się, że w przeciągu jednego tygodnia będą Państwo pracować w kilku różnych zakładach.

Oferujemy pracę w różnych zawodach i branżach zarówno dla osób z doświadczeniem, jak również pracowników niewykwalifikowanych. Pobierz naszą ofertę

Najczęściej występujące oferty to:

1. MAGAZYNY DYSTRYBUCYJNE m.in.

 • Art. spożywcze,
 • Art. odzieżowe,
 • Art. spożywcze mrożone,

2. PRZETWÓRSTWO SPOŻYWCZE m.in.:

 • Pakowanie sera krojonego, 
 • Produkcja sałatek warzywnych,
 • Produkcja ciastek,
 • Pakowanie masła,
 • Pakowanie boczku,

3. OGRODNICTWO m.in.:

 • przebieranie,
 • sortowanie cebulek kwiatowych,
 • łebkowanie i lepkowanie tulipanów na polu, 

4. SPECJALIŚCI m.in.:

 • Operator wózka widłowego,
 • Stolarz,
 • Kierowca z doświadczeniem w transporcie międzynarodowym, z prawem jazdy kategorii C+E (zatrudnienie w Polsce),
 • Pozostałe: piekarz, krawcowa, spawacz, konserwatorów linii produkcyjnej

Osoby zainteresowane podjęciem pracy za pośrednictwem naszej firmy zapraszamy do wypełnienia formularza rejestracyjnego na naszej stronie. Kolejnym krokiem jest potrzeba odwiedzenia jednego z naszych biur, w trakcie owej wizyty przeprowadzamy rozmowę kwalifikacyjną wraz z testem językowym. Dzięki temu w zależności od pojawiających się ofert pracy jesteśmy w stanie trafnie skojarzyć pracownika z pracodawcą holenderskim. Następnie osoby spełniające wymagania danego pracodawcy są zapraszane na rozmowę do jednego z naszych biur. W trakcie spotkania przedstawimy Państwu dokładne informacje na temat pracy, warunków zatrudnienia oraz podpiszemy z Państwem umowę przedwstępną. Należy jednak pamiętać, iż warunkiem podjęcia pracy za naszym pośrednictwem jest posiadanie aktualnego paszportu, bądź dowodu osobistego RP. Osoby wyjeżdżające do Holandii są zobligowane również do posiadania konta walutowego w Euro i dysponowania ważną kartą płatniczą. Jeśli pracowali już Państwo w Holandii prosimy również o dostarczenie Sofinummeru.

Duża cześć współpracujących z naszą Agencją pracodawców zagranicznych wymaga od kierowanych przez nas kandydatów zaświadczenia o niekaralności, dlatego też każda wysyłana przez nas za granicę osoba, która nie przedłoży owego aktualnego zaświadczenia przed wyjazdem, będzie zobligowana przed podpisaniem umowy o skierowanie wypełnić stosowne zapytanie do sądu wraz z pełnomocnictwem dla pracownika spółki do jego odbioru i poniesienia z tym związanych kosztów (Znaczek sądowy 50,00 PLN + opłata od udzielonego pełnmocnictwa 17,00PLN).Owe koszty będą Państwu potrącane przez pracodawcę zagranicznego z Państwa wynagrodzenia. Taka procedura umożliwi nam sprawne wywiązanie się z owego obowiązku, a Państwu oszczędzi dodatkowych wizyt w urzędach. Zatajenie faktu bycia karanym lub złożenie nieprawdziwego oświadczenia o niekaralności – niezależnie od odpowiedzialności karnej – skutkować będzie rozwiązaniem umowy o pracę ze skutkiem natychmiastowym.

Zapewniamy Państwu przejazdu do Holandii, w tym celu współpracujemy z biurem podroży Bartuś oraz firmą przewozową Arnold.

Staramy się dążyć do zapewnienia Państwu stabilnego i stałego zatrudnienia, zależy jednak ono także od solidności i zaangażowania pracowników, poziomu kultury osobistej, umiejętności życia i pracy w grupie oraz chęci rozwiązywania problemów z uwzględnieniem wzajemnego poszanowania i zrozumienia obustronnych korzyści.

Jedną z pierwszych czynności dokonywanych po przybyciu do Holandii jest podpisanie umowy z E&A Logistiek B.V., bądź inną spółką wchodzącą w skład holdingu. W przypadku osób podejmujących pracę w Holandii po raz pierwszy kolejnym ważnym krokiem jest uzyskanie BSN ( Sofinummeru, czyli holenderskiego numeru identyfikacji podatkowej). W każdym holenderskim biurze do Państwa dyspozycji będą polskojęzyczni pracownicy, którzy pomogą w jego uzyskaniu, jak również będą służyć radą i pomocą podczas całego okresu zatrudnienia.

W trosce o Państwa bezpieczeństwo przypominamy o konieczności opłacania podstawowego ubezpieczenia zdrowotnego, które zapewni niezbędną pomoc lekarską w trakcie pobytu. Nasi pracownicy są ubezpieczeni w zakładzie ubezpieczeniowym Holland Zorg, a składka potrącana jest bezpośrednio z Państwa wynagrodzenia. Koszt ubezpieczenia wynosi 18,75 € tygodniowo.

Wyjeżdżając z nami do Holandii mają Państwo również zapewnione zakwaterowanie. Są to zarówno hotele pracownicze, mieszkania w blokach bądź kamienicach, zabudowach szeregowych, jak również domki bungalow oraz kontenery mieszkalne. Staramy się je tak dopasować, by miejsce zamieszkania było zlokalizowane jak najbliżej pracodawcy. Wszystkie mieszkania są o podobnym standardzie. Do Państwa dyspozycji będą: aneks kuchenny, łazienka oraz wspólny pokój dzienny. Ze względów higienicznych prosimy o zaopatrzenie się w śpiwór, poduszkę oraz prześcieradło, gdyż nie zapewniamy pościeli. Dodatkowo należy zabrać ze sobą kubek, talerz oraz sztućce. Tygodniowy koszt zakwaterowania wynosi 60€ brutto. Z tygodniowej wypłaty będzie potrącana również opłata za media (woda, prąd, gaz) naliczana według zużycia.

Dla osób, które pracują w okresie świąt Bożego Narodzenia oraz Sylwestra, organizujemy bezpłatny przejazd i pobyt najbliższej rodziny, bądź bliskiej osoby.

Zapewniamy bezpłatny dojazd do pracodawcy, w zależności od odległości pomiędzy miejscem pracy, a zakwaterowaniem będzie to mikrobus, samochód osobowy, bądź rower.

Ważnym elementem jest oczywiście wynagrodzenie. Każdy pracownik po przepracowanym tygodniu otrzyma tygodniowe zestawienie z wyszczególnieniem przepracowanych godzin, przysługujących dodatków, opłat oraz potrąceń. Na podstawie tego rozliczenia (Zettel) zostanie przelane cotygodniowe wynagrodzenie na wskazany uprzednio rachunek osobisty (dla osób wyjeżdżających po raz pierwszy w początkowym okresie możliwość otrzymania zaliczki). Pierwsza wypłata zostanie przelana na konto w trzecim tygodniu licząc od momentu podjęcia zatrudnienia. Składniki wynagrodzenia i jego wysokość są zróżnicowane w zależności od branży oraz charakteru wykonywanej pracy.

Do wysokości wynagrodzenia wlicza się:

 1. stawka godzinowa brutto,
 2. dodatki za pracę w nadgodzinach, pracę zmianową, oraz za wypracowaną normę,
 3. pieniądze wakacyjne i urlopowe,
 4. premie za pracę w okresie świątecznym.

Kolejną istotną rzeczą ściśle związaną z zatrudnieniem jest czas pracy, który został określony następująco:

 • pierwszy pobyt minimum 8 tygodni,
 • przeciętnie 36 godzinny tydzień pracy,
 • możliwość pracy w godzinach nadliczbowych w zależności od ilości zamówień,
 • możliwość podjęcia stałej współpracy w systemie 5-6 tygodni w pracy, i 1-2 dwa tygodnie w kraju.

Każda zatrudniona osoba otrzymuje zestawienie roczne, tzw. Jaaropgaaf, na podstawie którego mogą się Państwo starać o zwrot nadpłaconego podatku.

Jedną z pierwszych czynności dokonywanych po przybyciu do Belgii jest zgłoszenie się do urzędu gminy w miejscu docelowego zamieszkania w celu zameldowania się oraz podpisanie umowy z t-interim. W przypadku osób podejmujących pracę w Belgii po raz pierwszy ważnym krokiem jest uzyskanie Rijksregisternummer (numeru identyfikacji podatkowej).W biurze do Państwa dyspozycji będą polskojęzyczni pracownicy, którzy pomogą w jego uzyskaniu, jak również będą służyć radą i pomocą podczas całego okresu zatrudnienia przez t-interim.

W trosce o Państwa bezpieczeństwo przypominamy o konieczności opłacania podstawowego ubezpieczenia zdrowotnego, które zapewni niezbędną pomoc lekarską w trakcie pobytu. Nasi pracownicy są ubezpieczeni w kasie chorych EUROMUT aczkolwiek możecie Państwo wybrać sobie inną kasę chorych. Składka członkowska w Euromut wynosi 6,50 euro na miesiąc (ubezpieczenie podstawowe) i jest płatna adekwatnie do okresu ubezpieczenia na jaki zostaliście Państwo zgłoszeni. Składkę opłacacie Państwo samodzielnie poprzez np. przelew bankowy, pocztowy.

Po przyjeździe do Belgii polskojęzyczni pracownicy t-interim pomogą Państwu również w znalezieniu mieszkania, jak najbliżej miejsca pracy. Koszty utrzymania mieszkania, media opłacacie sobie Państwo sami. Do pracy dojeżdżać możecie Państwo własnym samochodem, środkiem komunikacji publicznej, rowerem lub pieszo (większość pracodawców zwraca koszty dojazdów: miejsce zamieszkania-praca).

Ważnym elementem jest oczywiście wynagrodzenie. Każdy pracownik otrzymuje tygodniowe kontrakty. Polecenie wypłaty za przepracowany tydzień odbywa sie najpóźniej w środę następnego tygodnia, po otrzymaniu od firmy przepracowanych godzin (tzw. prestaties). Każdy pracownik otrzymuje na swój adres co tydzień odcinek z wypłaty z „Acerty” (loonboon), na której figuruje dokładne rozliczenie tygodniowej wypłaty i potrąceń. Składniki wynagrodzenia i jego wysokość są zróżnicowane w zależności od branży oraz charakteru wykonywanej pracy.

Osoba, która podejmuje pracę w Belgii po raz pierwszy nie ma prawa do płatnego urlopu w tym samym roku, nabywa ona prawa do urlopu płatnego w następnym roku, (tzn., że np. pracując 10 dni w 2011 r. wypracowuje sobie prawo do 1 dnia płatnego urlopu w 2012 r.).

Pracownikowi, który przepracował cały rok kalendarzowy w systemie 5-cio dniowym przysługuje 20 dni płatnego urlopu w roku następnym. Ekwiwalent pieniężny za urlop wypoczynkowy wypłaca Kasa Wakacyjna (RJV) w czerwcu na konto pracownika.

Pracownik może wyjechać na urlop w pierwszym roku pracy, po konsultacji z pracodawcą ale będzie to urlop bezpłatny.

Kolejną istotną rzeczą ściśle związaną z zatrudnieniem jest czas pracy, który został określony następująco:

 • Przeciętnie 38 godzinny tydzień pracy,
 • Możliwość pracy w godzinach nadliczbowych w zależności od firmy,
 • Możliwość umowy na czas nieokreślony po okresie zatrudnienia przez agencję pracy tymczasowej t-interim w zależności od klienta.

Każda zatrudniona osoba otrzymuje w roku następnym po roku, w którym byla zatrudniona, rozliczenie podatkowe 281.10. Dokument ten jest niezbędny do złożenia zeznania podatkowego.

E&A – Opole
ul. Kołłątaja 3/1
45-064 Opole
pn-pt 8 – 18, sb 9-14
tel. +48 77 / 451 38 60
fax +48 77 / 451 38 62

E&A – Olesno
ul. Armii Krajowej 7
46-300 Olesno
pn-pt 8:30-17, sb 9-14
tel. +48 34 / 350 41 65
fax +48 34 / 350 41 67

E&A – Racibórz
ul. Batorego 10
47-400 Racibórz
pn-pt 8:30-17, sb 9-14
tel. +48 32 / 414 99 61
fax +48 32 / 414 99 97

E&A – Gliwice
ul. Okopowa 10
44-100 Gliwice
pn-pt 8:30-17, sb 9-14
tel. +48 32 / 231 27 36
fax +48 32 / 231 27 37


Copyright © 2019 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u