Fabryka Narzędzi Skrawających FENES S.A.

Dodaj |

  • O NAS
  • PRODUKTY
  • TECHNOLOGIE

Jesteśmy liderem branży narzędziowej w Polsce

Sukces ten budowaliśmy latami wytężonej pracy. Produkujemy szeroką gamę narzędzi skrawających do obróbki metali i drewna według norm: DIN, PN, ANSI, BS.

Kapitał akcyjny

Spółka zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, nr KRS 0000006289, kapitał zakładowy w wysokości: 3.306.426,00 zł w całości opłacony.

30 lat doświadczeń

Od ponad 30 lat jesteśmy na rynku, wysoka jakość i dobra marka – to cechy, które dziś przyciągają do Zakładu coraz więcej odbiorców z kraju i zagranicy.

W naszej firmie najważniejszy jest Klient

Podstawową, obowiązującą zasadą jest uważne wsłuchiwanie się w potrzeby naszych Klientów. To podejście zaowocowało szerokim wachlarzem usług, które wychodzą naprzeciw Państwa oczekiwaniom.

Profesjonaliści

Od początku powstania naszej firmy prowadzimy świadomą politykę doboru i szkolenia kadry. Nasi pracownicy to silny i zgrany zespół profesjonalistów, specjalizują się w poszczególnych obszarach działalności przedsiębiorstwa. Ich duże doświadczenie wspomagane jest dynamizmem młodych, którzy chcą dla nas pracować. Nasi specjaliści prowadzą również szkolenia dla odbiorców naszych narzędzi.

Najwyższa jakość

Gwarantem najwyższej jakości naszych produktów oraz spełnienia wymagań Klientów jest wdrożenie, utrzymanie i doskonalenie skuteczności Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością, Środowiskiem oraz BHP zgodnego z wymaganiami norm ISO 9001:2008, ISO 14001:2004, PN-N-18001:2004.

Kierunki rozwoju

Głównym kierunkiem rozwoju naszej firmy jest aktywna sprzedaż grupy narzędzi z węglika spiekanego, narzędzi specjalnych, narzędzi pokrywanych warstwami supertwardymi (np. TiN, TiCN, TiAlN) oraz nowych technologii pił taśmowych.

Oni nam zaufali

Boeing, General Electric, Fiat Auto Poland, Alfa Laval, Daewoo, Rockwool, a my ich nie zawiedliśmy.

DYNAMICZNY KATALOG PRODUKTÓW

Katalog on-line zawiera naszą pełną ofertę narzędzi do obróbki metali i drewna oraz aktualnie proponowanych usług.

Z pełną odpowiedzialnością polecamy Państwu najwyższej jakości narzędzia i usługi FENES S.A., uznane przez odbiorców z kraju i z zagranicy. Zapewniamy szybkie terminy realizacji oraz dogodne warunki transportu.

więcej…

Technologie

 

nowoczesne technologie, fachowa wiedza, ambicje …

Przez lata istnienia systematycznie wprowadzamy nowatorskie rozwiązania oparte na osiągnięciach światowej techniki, jak i doświadczeniu i wiedzy własnego zespołu badawczo – rozwojowego. Motorem naszego działania jest fachowa wiedza i ambicje.

 

nowoczesny park maszynowy

Stale unowocześniamy park maszynowy oraz wprowadzamy technologie dające pewność, że nasz klient otrzyma produkt spełniający jego oczekiwania. Obecnie dysponujemy bazą produkcyjną , która pozwala na realizację najlepszych produktów dla nawet najbardziej wymagających klientów.

 

materiały produkcyjne tylko renomowanych producentów

Dostawcami materiałów oraz półfabrykatów do produkcji są tylko renomowane firmy, gwarantujące najwyższą jakość swoich wyrobów.

 

 

Narzędzia trzpieniowe

 

obrabiarki CNC typu WALTER

Najwyższa jakość wyrobów FENES S.A. to cecha, która od lat przyciąga do nas odbiorców z kraju i zagranicy. Produkcja narzędzi z węglika spiekanego wymaga najwyższej staranności i dbałości o każdy szczegół na wszystkich etapach procesu produkcyjnego od projektu technologicznego aż po dostarczenie do klienta. W projektowaniu i produkcji narzędzi HPC w 100 % wykorzystujemy technologię cyfrową. Wszystkie operacje wykonywane są na szlifierkach sterowanych numerycznie – CNC typu WALTER. Maszyny obsługuje wykwalifikowana i doświadczona kadra pracownicza. Całość procesu jest w sposób ciągły monitorowana zgodnie z procedurami ISO 9001. Dzięki temu mamy pewność, że w ręce naszych klientów trafia produkt, który w pełni zaspokoi ich oczekiwania.

 

profesjonalne ostrzenie narzędzi z węglików spiekanych

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów wykonujemy profesjonalne ostrzenie narzędzi. Wszystkie operacje ostrzarskie wykonywane są na szlifierkach CNC typu WALTER z zastosowaniem odpowiednich pakietów narzędziowych.

SECO WARWICK obróbka cieplna

Obróbka cieplna przeprowadzana jest w nowoczesnych piecach SECO WARWICK.

 

Piły taśmowe

 

technologia szlifowania ostrzy NORMAC

Produkcja pił taśmowych na najwyższym, światowym poziomie jakości, wymaga zastosowania zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Jesteśmy jedynym producentem w Europie Środkowej wykorzystującym technologię szlifowania ostrzy. Uzębienie pił wykonywane jest na bardzo nowoczesnej linii produkcyjnej firmy Normac. Efekty:

uzyskano mniejszą chropowatość ostrzy skrawających i wrębów zębów, dzięki czemu znacznie poprawiła się wytrzymałość zmęczeniowa piły,

wyeliminowano powstawanie gratu na ostrzach, który występuje przy frezowaniu; piła posiada równomierne rozwarcie i nie zachodzi ukosowanie podczas cięcia,

szlifowanie ostrzy pozwoliło na uzyskanie bardzo dokładnej, powtarzalnej geometrii ostrzy; otrzymano w ten sposób narzędzie o znacznie dłuższej żywotności.


Copyright © 2022 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u