“Forum” Polska Agencja Fotografów Sp. z o.o.

Dodaj |
  • PROFIL AGENCJI
  • NASI PARTNERZY
  • NASZE SYSTEMY
  • OFERTY

Kiedy w 1994 roku zakładaliśmy agencję nie wynaleziono jeszcze lustrzanek cyfrowych, nie było w Polsce telefonów komórkowych, internet raczkował, a standardowy komputer miał 16MB RAM. Folie ze slajdami sprzedawcy dostarczali na biurka w redakcjach.

Nie wiedzieliśmy wtedy, że już po trzech latach znaczną część naszego archiwum udostępnimy w internecie. Zaczęło się wielkie skanowanie archiwów, które trwa do dziś. Przybywało fotografów, coraz więcej agencji chciało dostarczać nam zdjęcia, pliki z fotografiami były coraz cięższe, wydatki działu IT coraz wyższe.

Z czasem wyodrębnił się w agencji Dział Historyczny (www.forumhistoria.com.pl), który opracowuje stare kolekcje, powstało też Forum Gwiazd (www.forumgwiazd.com.pl) . Nasz zespół liczy ponad dwadzieścia osób, wiele z nich pracuje w agencji od początku. Nasi klienci to: dzienniki ogólnopolskie i lokalne, tygodniki opinii, magazyny „life-style” i „people”, prasa „poradnicza” i „kobieca”, TV guid’y, prasa zagraniczna. Współpracujemy też z wydawnictwami książkowymi i encyklopedycznymi polskimi i zagranicznymi, redakcjami portali internetowych, agencjami reklamowymi i PR, oraz telewizjami.

Ogromny przyrost zdjęć, dziennie wpada ich do archiwum ponad trzy tysiące, wymusił powstanie systemu ofert, które rozsyłamy każdego dnia. Fotografie, które się na nie składają są odbiciem najważniejszych wydarzeń, którymi żyje Polska i świat.

Dziś Forum oferuje on-line ponad 12 milionów zdjęć, współpracuje z 450 fotografami polskimi i ponad sześćdziesięcioma agencjami zagranicznymi.

Wszystko się zmieniło, nie zmieniła się tylko nasza fascynacja fotografią i umowy z fotografami. Bez ich zaufania i talentu nie byłoby dzisiejszego Forum.

Do Twojej dyspozycji oddajemy Główne Archiwum zawierające ponad osiem milionów zdjęć. Równocześnie na stronach www.forum.com.pl i www.forumgwiazd.com.pl publikujemy tematy, które są naszymi propozycjami dla Ciebie. Oferty są niewielkim wycinkiem naszego Archiwum. Informację o nowych pojawiających się na naszych stronach propozycjach możesz otrzymywać subskrybując newsletter. Rejestrując się na stronie wybierasz kategorie, które Cię interesują.

„Szukaj zdjęć” widoczne po lewej stronie witryny zaprowadzi Cię do Głównego Archiwum. W zbiorach wielkich światowych agencji prasowych: Reuters, DPA, Itar Tass, EFE, Zuma Press oraz kilkudziesięciu agencji show biznesowych, ilustracyjnych, turystycznych, historycznych, przyrodniczych znajdziesz to czego szukasz. Oprócz zdjęć agencji zagranicznych Archiwum zawiera zbiór ponad siedmiuset tysięcy zdjęć kilkuset polskich fotografów. Baza cały czas jest aktualizowana. Nowe zdjęcia pojawiają się co kilkanaście sekund. Zdjęcia w niskiej rozdzielczości dostępne są dla wszystkich. Rejestracja jest konieczna tylko w przypadku pobierania zdjęć w wysokiej rozdzielczości! Nasze serwisy przeznaczone są dla wydawnictw i innych firm które wykorzystują w swej działalności fotografię. Nie udostępniamy zdjęć osobom prywatnym. Wszystkie zdjęcia z naszych zasobów chronione są prawami autorskimi i wykorzystanie ich wiąże się z poniesieniem kosztów udzielenia licencji na publikacje (w zakresie zależnym od zawartej pomiędzy nami, a Klientem umowy). Użycie zdjęć znajdujących się na naszej witrynie bez naszej zgody jest naruszeniem prawa autorskiego.

Agencja FORUM


Copyright © 2021 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u