“Gerlach” S.A.

Dodaj |

O FIRMIE

250 lat historii

Początki firmy Gerlach sięgają roku 1760 i wiążą się z osobą Filipa Szaniawskiego, założyciela fabryki i budowniczego wielkiego pieca, który stanowił punkt wyjścia do jej szybkiego rozwoju.

W 1824r., po praktykach odbytych w Wiedniu i Berlinie, przybył do Warszawy Samuel Gerlach. Wyroby firmy Gerlach, usytuowanej wtedy przy ulicy Podwale, cieszyły się wielkim uznaniem, a ich wysoką jakość potwierdzały złote medale, przyznawane na licznych wystawach sprzętu technicznego. Najważniejszym wyróżnieniem stało się zezwolenie cechowania wyrobów znakiem korony, nadane przez samego cara Mikołaja I. Korona ta jest odtąd istotnym elementem godła Gerlach.

W 1846r. Kierownictwo fabryki przejął August Kobylański. Ten wielki patriota, zaangażowany w sprawy wyzwolenia kraju, został niestety po klęsce Powstania Styczniowego osadzony w warszawskiej Cytadeli. Rodzina Kobylańskich była zmuszona sprzedać fabrykę.

W 1875r. Samuel Kobylański, potomek powstańca, wskrzesił firmę pod nazwą “S. Kobylański dawniej S. Gerlach”. Pragnąc nawiązać do dawnych tradycji Gerlacha, usilnie pracował nad dostosowaniem jej do wymagań rynku. Solidne wyroby firmy podbiły rynek całego Królestwa Polskiego. W 1886 roku Samuel Kobylański kupił Kuźnice Drzewickie i przeniósł firmę do Drzewicy. Na nowym miejscu, pod nowa nazwą “Bracia Kobylańscy Fabryka Wyrobów Stalowych dawniej Gerlach” fabryka rozpoczęła produkcję w 1893 roku. Samuel Kobylański, modernizując zakłady zastąpił najpierw siłę napędową wody, parą, a wkrótce silnikiem spalinowym.

W 1928r. Spółka została przekształcona w przedsiębiorstwo “Kobylańscy Spółka Akcyjna dla Przemysłu

i Handlu Wyrobami Stalowymi”. W latach trzydziestych jej kierownictwo powierzono synowi Samuela – Kazimierzowi Kobylańskiemu, który przeprowadził wiele reform – m.in. uruchomił nowe wydziały produkcyjne i zelektryfikował fabrykę. Dynamiczny rozwój przerwała II Wojna światowa. W 1943 roku pracowników fabryki wraz z maszynami wywieziono do miejscowości Guben w Niemczech.

Po wojnie odzyskano większą część maszyn i od 1945 roku wznowiono produkcję pod zarządem państwowym. W 1955 roku Fabryka Wyrobów Nożowniczych Gerlach zatrudniała 1783 osoby, a produkcja wzrosła 10-krotnie w stosunku do roku 1947. W latach sześćdziesiątych rozbudowano zakłady “Gerlach”, rozpoczęto produkcję noży do maszyn żniwnych. Od 1982 roku firma funkcjonowała jako Fabryka Nakryć Stołowych “Gerlach”. W 1992 roku przekształcono ją w Jednoosobową Spółkę Skarbu Państwa, a w 1995 roku w Spółkę Akcyjną. Od momentu ostatniej transformacji firmy i przejęcia jej przez prywatnego właściciela datuje się coraz silniejszy rozwój spółki i marsz po kolejnych szczeblach drabiny prowadzącej na szczyty rankingów najlepszych polskich marek. Na przestrzeni ostatnich 7-dmiu lat oferta marki Gerlach S.A. została znacznie poszerzona. Dziś tworzy kompleksową oprawę dla stołu, pozwalając uświetnić uroczystości domowe i spowodować aby każdy wspólny posiłek w rodzinnym gronie mógł być odpowiednio celebrowany.

 

Produkty

1. Sztućce

Podstawowa oferta reprezentowana jest przez blisko pięćdziesiąt modeli sztućców. Swoje miejsce mają w niej zarówno modele klasyczne (niektóre z nich znane i doceniane przez klientów od lat), jak również nowoczesne, dizajnerskie, a nierzadko wręcz futurystyczne. W ofercie nie brakuje nawet specjalnych modeli dla najmłodszych (kolekcja Junior). Spora część oferty proponowana jest w czterech wersjach: jako sztućce polerowane do wysokiego połysku, z ornamentem matowionym, złoconym lub matowiono-złoconym. Wszystkie modele posiadają atest PZH i można je z powodzeniem myć w zmywarkach.

2. Noże

Nowe modele noży kuchennych doskonale wypadają w rygorystycznych testach jakościowych. Tajemnica ich jakości tkwi w niezwykle starannej technologii wykonania (wszystkie noże są kute) oraz w zastosowaniu wysokiej jakości nierdzewnej stali molibdenowo-wanadowej. Dzięki temu noże zyskują wiele istotnych cech użytkowych: mają sztywne, nie deformujące się pod wpływem siły nacisku ostrza, są perfekcyjnie wyważone, a ponadto bardzo trwałe, co zapewnia bezproblemowe użytkowanie przez wiele lat. Dodatkową ich zaletą są rękojeści z drewna bambusowego, nie wchłaniające wody i niezwykle odporne na uszkodzenia. W ofercie znajdują się również noże ze słynnej na całym świecie stali damasceńskiej.

3. Porcelana

W blisko czterdziestu porcelanowych kolekcjach prezentujemy klasyczne wzory charakterystyczne dla stylu marki Gerlach. Jest to oferta bogata i różnorodna, której cechą wspólną jest wielki szacunek dla tradycji polskiego stołu. Nowością w ofercie marki Gerlach są kolekcje, poprzez które zamierzamy wprowadzić na polskie stoły odrobinę egzotyki – porcelanę z najdalszych nawet zakątków świata. W stylistyce kolekcji odnaleźć można więc motywy francuskie, angielskie, rosyjskie i chińskie. Wszystkie modele zostały opracowane na wyłączny użytek marki Gerlach, dlatego też nie wahamy się sygnować ich znakiem carskiej korony.

4. Naczynia Kuchenne

Pośród licznych rytuałów, właściwych codzienności, przygotowywanie i spożywanie pokarmów to czynności najczęstsze  najważniejsze. Niezmiennie, od wielu pokoleń, otaczają nas przedmioty, służące do przygotowania potraw. Dlatego tak istotne jest, by cechowały je trwałość, funkcjonalność i estetyka. Wszystkie te cechy łączą w sobie naczynia kuchenne Limitowanej Kolekcji Jean Louis Sontiere.

5. Dodatki Kuchenne

Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem dodatków kuchennych, które na pewno będą przydatne i użyteczne w każdym gospodarstwie domowym. To tutaj znajdziecie Państwo szeroki asortyment, tasaków kuchennych, widelcy kuchennych, obieraków, otwieraczy oraz dziadków do orzechów,  czy też nożyc do drobiu.

 
 


Copyright © 2019 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u