“Grabinex” sp. z o.o.

Dodaj |

O nas

Grabinex Spółka z o.o. została założona w 1996 roku. Jesteśmy firmą specjalizującą się w wydobyciu i obróbce granitu.

Działalność górniczą prowadzimy w Strzegomiu przy ulicy Kopalnianej 13 na własnym złożu „Grabina Śląska” charakteryzującym się „jasno – szarą” i „szaro – żółtą” barwą granitu o średnim uziarnieniu. Obróbka materiału odbywa się w dwóch naszych Zakładach, tj.:

* w Strzegomiu, produkującym głównie wyroby „surowo-łupane” oraz „grubo-płytowe”

* w Nowej Rudzie – Słupcu, produkującym wyroby „cienko-płytowe”

Produkty Grabinex’u znane są pod nazwą handlową Granit Strzegomski Grabina Śląska i są obecne w większości segmentów rynku budowlanego.

W naszej ofercie znajdą Państwo:

* surowiec granitowy, tj: bloki, bryły

* elementy budownictwa drogowego i hydrotechnicznego: krawężniki proste, łukowe, kostka granitowa surowo-łupana i cięta, płyty chodnikowe, kruszywa, kamień hydrotechniczny

* elementy budownictwa ogólnego: płyty posadzkowe, płyty fasadowe, stopnie blokowe, parapety, cokoły

* elementy ogrodowe, np.: meble ogrodowe, słupki, kwietniki, donice, kule, fontanny, kamień murowy, kamień łamany, palisady, inne na indywidualne zamówienie klienta

Firma Grabinex większość swoich produktów przeznacza na rynek krajowy a dzięki wiedzy i praktyce może uczestniczyć w wielu interesujących przedsięwzięciach, jak np. regulacja nabrzeży portowych w Kołobrzegu. To m.in. z naszego granitu wybudowano rynki w Łowiczu, Warszawie czy Krakowie. Eksport stanowi 30% produkcji – Granit Grabina Śląska znany jest w Szwajcarii, Niemczech, Austrii, Anglii, USA, Litwie czy Łotwie.Nowatorskie rozwiązania, solidność i dobra organizacja pracy to cechy, które pozwalają firmie na ciągłe doskonalenie w celu zaspokajania wymagających potrzeb klientów.

 

Produkty

BRYŁY, BLOKI

Bloki granitowe – naturalny surowiec granitowy przeznaczony do dalszej obróbki na elementy cięte lub surowo – łupane

KOSTKA GRANITOWA

Kostka granitowa charakteryzuje się bardzo wysoką trwałością. Najczęściej stosowana jest w drogownictwie.

KRAWĘŻNIKI, OPORNIKI

Dzięki bardzo dobrym parametrom technicznym są wykorzystywane przez firmy budowlane / drogowe w budowie i przebudowie dróg i autostrad.

KAMIEŃ MUROWY

Kamień murowy płytowy stosowany jest do budowy murów oporowych i warstwowych oraz jako kamień dekoracyjno – ogrodowy, jak również do umocnień brzegów i regulacji rzecznej.

PŁYTY POSADZKOWE, CHODNIKOWE, FASADOWE, PARAPETY

Płyty granitowe stosowane są na nawierzchnie zewnętrzne i wewnętrzne. Elewacje granitowe nie wymagają konserwacji w czasie ich eksploatacji przez to stają się łatwe w utrzymaniu.

 

Galeria

 

 

 
 


Copyright © 2020 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u