Granit-Kostrza Sp Z o.o. – Przedstawiciel Kopalni Wekom II & Zakładu Przerobu Kamienia Petra-Bud Sp Z o.o.

Dodaj |
  • O firmie
  • Kruszywa
  • Krawężniki
  • Kostka granitowa

Kopalnia Granitu WEKOM II powstała w 1992 roku jako firma rodzinna, z kapitałem polskim. W pierwszych latach działalności firma zatrudniała 30 osób, obecnie zatrudnienie kształtuje się na poziomie ok. 200 osób. Od początku zajmowała się wydobyciem i przerobem granitu z własnego złoża. Głównymi produktami firmy są: elementy surowo łupane, czyli kostka granitowa i kamień murowy. Głównym rynkiem zbytu kamienia granitowego były Niemcy, w tej chwili sytuacja ta uległa zmianie i WEKOM II większość swoich wyrobów dostarcza na rynek krajowy.

PETRA BUD powstała w 1995 roku w wyniku rozwoju firmy WEKOM II. W pierwszych latach działalności firma zatrudniała 10 osób, obecnie zatrudnienie to kształtuje się na wysokości 50 osób. Firma Petra Bud zajmuje się przerobem granitu na elementy cięte czyli: krawężniki granitowe, płyty granitowe, schody, parapety. Dodatkowo w 2000 roku powstał Zakład Produkcji Kruszyw. Obecnie firma Petra Bud ma własne złoże granitowe.

KRUSZYWA, czyli wszystkie okruchowe materiały granitowe, powstają podczas wydobycie i obróbki granitu. Nasze produkty to kamienie łamane ze skał rodzimych: grysy, klińce, tłucznie i inne. Stanowią dominujący składnik betonu, dlatego ich cechy mają duży wpływ na jakość materiałów budowlanych. Ze względu na swoje pochodzenie są trwałe, odporne na działanie czynników atmosferycznych i posiadają odpowiednią wytrzymałość na ściskanie. Mają szerokie zastosowanie przede wszystkim w budownictwie drogowym.

Pełna ofertę znajdziecie Państwo TUTAJ.

Krawężniki drogowe to odmiana obrzeży przeznaczonych do budowy jezdni i dróg wszelkiego typu. W miejscach, gdzie istnieje potrzeba, by samochody mogły wjeżdżać na chodnik, specjalnie sprofilowany brzeg (skos) pozwala na łagodny podjazd koła auta. Na zakrętach doskonale sprawdzają się krawężniki łukowe, które dzięki swojemu kształtowi zapewnią precyzyjną zmianę pożądanego kierunku ruchu pojazdów.

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo TUTAJ.


Copyright © 2021 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u