“Hedat” PH Sp.j. Tadeusz Kaczmarczyk i Arkadiusz Ivanoski

Dodaj |

O Firmie

Przedsiębiorstwo Handlowe Hedat powstało we wrześniu 1990 r. początkowo jako spółka cywilna, zaopatrująca apteki. Z czasem uległo przekształceniu z hurtowni farmaceutycznej w firmę zajmujące się głównie importem i szeroko rozumianą promocją leków produkowanych w Danii i Włoszech oraz współpracą z rodzimymi producentami farmaceutycznymi.

Firma Hedat w czerwcu 1993 r. jako pierwsza w kraju rozpoczęła import koenzymu Q10 w kapsułkach początkowo w dawce 10 mg, a w marcu 1997 r. wyprodukowała pierwszy w Polsce kosmetyk zawierający koenzym Q10 i sukralfat – Krem Regeneracyjny Vita Care® Q10.

W marcu 1999 r. zostały zarejestrowane dwie nowe dawki koenzymu Q10 30, i 60 mg w kapsułce a w lipcu 2001 r. dokonaliśmy rejestracji pierwszego koenzymu Q10 w tabletkach do ssania przeznaczonego na rynek stomatologiczny.

W lutym 2002 r. ukazała się seria kosmetyków Vita Care® zawierająca kremy na dzień, na noc i pod oczy będąca rozwinięciem pierwotnie opracowanego kremu regeneracyjnego z koenzymem Q10.

Przedsiębiorstwo Handlowe Hedat było jedną z pierwszych, jeżeli nie pierwszą firmą w Polsce, która troszcząc się o bezpieczeństwo i zdrowie swoich pacjentów zamieniła powszechnie stosowane dotychczas kapsułki wykonane z żelatyny zwierzęcej na kapsułki z hydroksymetylopropylocelulozy, czyli roślinne. Zabezpiecza to osoby stosujące koenzym w kapsułkach przed ryzykiem związanym z BSE.

Rok 2010 to nowy rozdział w historii Firmy która jako partner strategiczny nawiązuje ścisłą współpracę z Zakładami Farmaceutycznymi Polfa-Łódź S/A w Projekcie mającym na celu wypromowanie nowej kompleksowej linii stomatologicznych produktów Sensilab Q10 Sensitive zawierających innowacyjną formę wodo-rozpuszczalnego koenzymu PureSorb Q10 o znacznie zwiększonym przyswajaniu w stosunku do form dotychczas stosowanych w stomatologii.

Wszystkie produkty farmaceutyczne które promujemy są zawansowane technologicznie i nowatorskie, godne świadomego i dbającego o swoje zdrowie pacjenta. Pragniemy zapewnić że dołożymy wszelkich starań aby tak było i w przyszłości.

Kierownictwo

 
 


Copyright © 2021 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u