“Houghton Polska” Sp. z o.o.

Dodaj |

O Firmie

Firma Houghton powstała w 1865 roku w Stanach Zjednoczonych (Valley Forge w Pensylwanii) i jest obecnie międzynarodową grupą, posiadającą zakłady produkcyjne i przedstawicielstwa w ponad 35 krajach na całym świecie.

Houghton Europe – utworzona w 1984 roku organizacja – jest odpowiedzialny za sieć filii i przedstawicielstw handlowych działających w Europie.

Houghton Europe odpowiada w pierwszym rzędzie za dostosowanie produktów do wymogów norm Unii Europejskiej oraz ich stały rozwój. Zapewnia to klientom korzystanie zarówno z nowych technologii jak również gwarantuje zgodność działania z aktualnymi uregulowaniami prawnymi i handlowymi.

Na polskim rynku Houghton rozwijał samodzielnie działalność handlową od 1993 roku, a prawna obecność firmy datuje się od 1999 roku, kiedy to zarejestrowana została firma Houghton Polska Sp. z o.o.

 

Certyfikaty

Oczekiwania klientów dotyczące jakości produktów i usług zmieniają się gwałtownie. Nigdy przedtem produkty firmy Houghton nie były tak rygorystycznie sprawdzane pod względem jakości i własności eksploatacyjnych. Aby spełnić rosnące wymagania, wprowadziliśmy sys-tem Kompleksowego Zarządzania Jakością wg norm ISO 9000. Houghton Polska w roku 2001 uzyskał certyfikat ISO 9002, natomiast w roku 2002 certyfikaty:

  • ISO 14001:1996 (system zarządzania środowiskiem) oraz
  • ISO 9001:2000 (zintegrowany system zarządzania jakością i środowiskiem)

Wiedząc, że pracownicy odgrywają najistotniejszą rolę w systemie Kompleksowego Zarządzania Jakością, zintensyfikowaliśmy ich szkolenia. Szczególny nacisk kładziemy na bezpie-czeństwo produktów, minimalizację zagrożenia ze strony środków chemicznych, skuteczne działanie w sytuacjach awaryjnych. Celem tych wysiłków jest podniesienie świadomości znaczenia jakości w każdym miejscu pracy.

 

Misja

Misją firmy Houghton jest dostarczanie przemysłowi wysokojakościowych, specjalnych produktów technologicznych wraz z serwisem technicznym. Nasze produkty i serwis są zgodne z oczekiwaniami klientów oraz przepisami BHP i ochrony środowiska.

Celem firmy Houghton jest trwałe pozostawanie w czołówce światowych dostawców naszej branży. Stale i systemowo dokonujemy zmian jakościowych naszych produktów i unowocześniamy serwis techniczny tak, aby zapewnić każdemu z naszych klientów poprawę jakości jego wyrobów oraz obniżenie kosztów produkcji.

 
 


Copyright © 2021 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u