Import-Export “Broset” Sp. z o.o.

Dodaj |

O firmie

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Import-Export BROSET Sp. z o.o. powstało w 1996 roku. Założycielami spółki byli Jan Bron (obywatel Niemiec) i Eugeniusz Tyma (obywatel Polski i Niemiec). Początkiem działalności było wprowadzenie na rynek polski farb produkowanych przez niemiecką firmę BROCOLOR, której do dzisiaj odbiorcami są producenci konstrukcji stalowych i wyrobów metalowych. W 1999 roku firma poszerzyła swoja działalność o produkcje konstrukcji stalowych i wyrobów metalowych, wytwarzanych dla budownictwa specjalistycznego i przemysłowego.  W 2006 roku firma zwiększyła swoje możliwości produkcyjne i poszerzyła ofertę o produkcję wyrobów wysokogabarytowych, montując 2 suwnice o udźwigu 10 i 5 ton w nowo wybudowanej hali. W 2008 roku w wyniku realizacji przyjętego planu rozwoju firmy uruchomiono produkcje na kolejnej hali wyposażonej w nowe suwnice, z kolejną bliźniaczą halą w roku 2009. Ciągły wzrost produkcji powodował rozbudowę parku maszynowego oraz zwiększenie zatrudnienia. Obecnie firma zatrudnia 84 osoby w tym grupę pracowników produkcyjnych o wysokich kwalifikacjach. Firma wykonała konstrukcje stalowe dla ok. 500 budów, a głównymi rynkami zbytu (ok.95%) są Niemcy, Szwajcaria, Luxemburg, Francja i Włochy.

W 2007 roku firma otrzymała wyróżnienie Gazele Biznesu 2007.

Przedmiot działalności i produkty:

Przedmiotem działalności firmy są :

 • usługi spawalnicze na wysokiej klasy urządzeniach spawalniczych
 • produkcja konstrukcji stalowych pod budownictwo przemysłowe i specjalistyczne
 • produkcja ram do prostowania podwozi
 • cięcie gazowe blach wypalarką CNC
 • cięcie plazmowe blach i rur
 • mechaniczne czyszczenie powierzchni stalowych (śrutowanie)
 • sprzedaż farb antykorozyjnych w szerokim asortymencie
 • sprzedaż i zgrzewanie łukowe kołków metalowych Köco na miejscu u klienta

Główne cele strategiczne:

 • cele rynkowe – zwiększenie sprzedaży, stabilność, nowe rynki zbytu
 • cele ekonomiczne – powiększenie zysku, poprawa efektywności zarządzania, zwiększenie zatrudnienia
 • cele prestiżowe – umocnienie pozycji i wizerunku firmy

 

Oferta

Produkcja konstrukcji stalowych:

Produkcja wykonywana przez spółkę to niestandardowe wyroby stalowe o różnym stopniu zaawansowania technologicznego. Wykonywane elementy konstrukcji są na potrzeby budownictwa mieszkaniowego, specjalistycznego i przemysłowego. Rodzaj i wielkość poszczególnych elementów wykonywana jest zgodnie z dokumentacją techniczną i sukcesywnie w miarę realizacji inwestycji dostarczana na teren budowy. Firma nie zajmuje się montażem konstrukcji, tylko ich produkcją. Wycena wykonania konstrukcji sporządzania jest w oparciu o przesłaną dokumentację. Obecnie największą budową na którą dostarczamy konstrukcje stalowe jest Filharmonia w Hamburgu, której szacowana waga dachu to około 600 ton.

Firma nasza zajmuje się sprzedażą farb antykorozyjnych do malowania na mokro, które sprowadzamy z Niemiec. Wśród naszych dostawców znajdują się dwie niemieckie firmy:

 • Brocolor Lackfabrik
 • Osnatol Lackfabrik

Obie firmy posiadają certyfikaty ISO 9001, nowoczesne laboratoria i linie produkcyjne, oraz wieloletnie uznanie na rynku niemieckim i europejskim.

W walce z korozją nasze farby spisują się znakomicie, w zależności od wymagań jesteśmy w stanie dopasować odpowiedni rodzaj i zestaw farb, aby służyły długo i solidnie zabezpieczały.

W ofercie naszej firmy mogą Państwo znaleźć m.in.:

 • szybkoschnące farby podkładowe i nawierzchniowe alkidowe
 • farby epoksydowe,
 • farby PVC,
 • farby poliuretanowo-akrylowe,
 • rozpuszczalniki.

Sworznie KÖCO/NELSON:

Sworznie firmy KÖCO służą do połączeń stal-beton w mostowych konstrukcjach zespolonych. Zespolenie to można stosować zarówno w betonowej płycie monolitycznej, jak i w prefabrykowanej mostów drogowych i kolejowych. Sworznie KÖCO łączą każdy gatunek stali z każdą klasą betonu.

Kołki Köco wykonane są z odpowiednio dostosowanych materiałów. Wymiary oraz ich wytwarzanie odpowiadają produktom zawartym w normie DIN EN ISO 13918, natomiast wszelkie nietypowe wyroby produkowane są w oparciu o inne przywołane normy .

Jeśli chcą Państwo użyć wyrobu, który nie został wymieniony, prosimy o wysłanie do nas swojego zapytania oraz o kontakt z naszymi pracownikami. Na Państwa życzenie właściwości kołków Köco mogą zostać udokumentowane w sprawozdaniu z badań 2.2 lub poprzez świadectwo kontroli odbioru 3.1 (EN 10204).

Kołki Köco ze stali niestopowej wykonywane są ze stali S235 zgodnie z EN 10025:2005 wraz z dodatkowymi wymaganiami dotyczącymi zawartości węgla, stopnia czystości oraz wielkości ziarna. To sprawia, że materiał idealnie nadaje się do spawania. Przy obróbce materiału na zimno wzrasta jego wytrzymałość oraz granica plastyczności, powstaje korzystny przebieg włókien. Dla kołków gwintowanych oraz podobnych produktów gwarantujemy klasę wytrzymałości 4.8 zgodnie z DIN EN ISO 898-1:

W naszej ofercie znajdują się również kołki ze stali nierdzewnej oraz kołki gwintowane.

Kołki Köco do spawania zawierają dodatek aluminium, które ułatwia zajarzenie łuku elektrycznego, stabilizuje go oraz reguluje powstałe jeziorko spawalnicze.

Zabezpieczenie powierzchni

Kołki dostarczane są metalicznie błyszczące, chyba, że zamówienie będzie inne. W przypadku kołków zabezpieczonych procesem cynkowania, pokrycie na części zgrzewanej zostaje usunięte aby uniknąć zanieczyszczeń kąpieli spawalniczej.

Pierścienie ceramiczne

Przy zgrzewaniu kołków z pierścieniem ceramicznym, może być on użyty tylko raz. Kołki dostarczane są wraz z jednakową ilością pierścieni ceramicznych. Pierścienie bez kołków nie są dostarczane.


Farby antykorozyjne:

Farby, które posiadamy przeznaczone są do malowania wszelkiego rodzaju powierzchni stalowych na konstrukcjach , pojemnikach, kontenerach, rurociagach, zbiornikach, maszynach, pojazdach. Dzięki zawartosci fosforanu cynku, miki żelaza czy pyłu cynkowego, zgodnie z normą PN EN ISO 12944 zabezpieczają przed niszczacym wpływem środowiska o zróżnicowanej korozyjności. Nasza powłoka antykorozyjna może być nie tylko o określonym stopniu połysku ale także posiadać różnorakie własciwości dekoracyjne,: efekt struktury lub młoteczka. Wszystkie farby dostarczamy wg systemu RAL lub na życzenie klienta wg innych systemów tj. NCS, Pantone, lub wg powierzonego wzorca. Na wszystkie wyroby posiadamy atesty PZH.

Najistotniejszy jednak jest fakt, że nasze farby są połączeniem wysokiej jakości, szybkiej dostawy i przystępnej ceny.

Z przyjemnością chcielibyśmy zaprosić do współpracy z nami wszystkich, którzy dotychczas nie mieli okazji wypróbować nasze farby, w tym miejscu pragniemy również podziękować wszystkim naszym klientom za miłą i solidną współpracę.

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

 

Certyfikaty i uprawnienia

Posiadamy uprawnienia do wykonywania konstrukcji stalowych w klasie D zgodnie z norma DIN 18800-7, dodatkowo zdobyliśmy uprawnienia do wykonywania połączeń spawanych stali zbrojeniowej (BSt500,BSt420) wg normy DIN 4099-1 i 4099-2.

Nad poprawnością wykonywanych konstrukcji czuwa wykwalifikowany personel Kontroli Jakości (Certyfikaty VT-2, MT-2, UT-2 w zakresie wykonawstwa spawanych konstrukcji stalowych) wraz z kierowaniem, nadzorowaniem i administrowaniem robotami antykorozyjnymi na stalowych obiektach mostowych.

 
 


Copyright © 2021 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u