“Kalowent” S.C.

Dodaj |

 

O firmie

System tekstylnych kanałów wentylacyjnych jest dotychczas najlepszym rozwiązaniem gwarantującym równomierne i spokojne (nieturbulentne) rozprowadzanie powietrza w pomieszczeniach. Stosowany od lat w wielu krajach świata, w tym również w Polsce, wzbudza zainteresowanie coraz to większej grupy Użytkowników. Powodem tego są istotne zalety systemu:

 – równomierny rozdział nawiewanego powietrza

w całym pomieszczeniu lub wyznaczonych jego obszarach, w sposób eliminujący zjawisko przeciągów w strefie przebywania. Nawiewane powietrze wydostaje się na zewnątrz kanałów przez całą ich powierzchnię z jednakową prędkością w zakresie 0,01 ÷ 0,1 m/s.

 – niezawodne ustalenie temperatury

w pomieszczeniu oraz możliwość uzyskania dużych różnic temperaturowych (Δt) w określonych jego obszarach (strefach)

 – względy higieniczne – bezpieczeństwo i zgodność z wymogami sanitarnymi

Kanały wykonane są z tkanin z włókien sztucznych i nie stanowią tym samym naturalnej pożywki ani też podłoża dla rozwoju kolonii bakterii i zarodników znajdujących się w powietrzu wprowadzanym do kanałów. Odkładają się one na wewnętrznych ściankach kanałów i obumierają.

 – końcowy filtr nawiewanego powietrza

Idealne rozwiązanie dla pomieszczeń produkcyjnych, magazynowych itp. w branży przetwórstwa spożywczego oraz dla pomieszczeń laboratoryjnych, szpitalnych

 – eliminacja tworzenia się skroplin na powierzchni kanałów

 – czyszczenie

Pranie w automatach pralniczych lub czyszczenie chemiczne. Instrukcje prania i czyszczenia dostarczane są wraz z kanałami.

 – niskie koszty inwestycyjne

 – niewielki ciężar własny

1 m2 tkaniny = 100 ÷ 500 g

 – szybki i łatwy montaż oraz demontaż

Kanały wytwarzane są w elementach łączonych ze sobą zamkami błyskawicznymi. Umożliwia to również ich pranie w zwykłych automatach pralniczych.

 – tłumienie i absorpcja dźwięków

– design

Kształt (okrągły, półokrągły, ćwierćokrągły) oraz bogata gama kolorystyczna kanałów tekstylnych znacznie zwiększają możliwości ich dostosowania do warunków przestrzennych pomieszczeń i wymagań estetycznych.

 – możliwość wykorzystania i rozbudowy istniejących instalacji nawiewnych

 
 


Copyright © 2021 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u