“Klimor” Zakłady Urządzeń Chłodniczych i Klimatyzacyjnych Sp. z o.o.

Dodaj |

O firmie

Firma “KLIMOR” została założona w 1967 r. jako specjalistyczne przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją, dostawą i montażem instalacji klimatyzacyjnych i chłodniczych dla przemysłu okrętowego, stając się wkrótce wiodącym przedsiębiorstwem w tej branży.

W ciągu 38 lat swej działalności “KLIMOR” wyposażył w instalacje klimatyzacyjne

i chłodnicze ponad 1650 statków takich jak tankowce, statki rybackie, trawlery, masowce, statki dostawcze, drobnicowce, promy pasażerskie, statki badawcze, Ro-Ro, kontenerowce i inne, budowane w polskich i zagranicznych stoczniach. Doskonalone latami urządzenia “KLIMOR-u” posiadają certyfikaty wszystkich renomowanych Towarzystw Klasyfikacyjnych takich jak Lloyd’s Register of Shipping, Germanisher Lloyd, Det Norske Veritas, Bureau Veritas, American Bureau of Shipping, Registr Sojuza i Polski Rejestr Statków.

Nowoczesny i dobrze wyposażony zakład usytuowany w Gdyni zatrudnia około 200 wysoko wykwalifikowanych specjalistów i robotników gotowych do realizacji zamówień złożonych przez klientów.

W latach 80-tych “KLIMOR” wkroczył na rynek lądowy. Dzięki doświadczeniu, elastyczności oraz wysokiej jakości produkowanych przez siebie urządzeń podjął się tak ambitnych zadań jak klimatyzacja szpitali, hoteli, budynków rządowych, banków, elektrowni oraz innych obiektów przemysłowych i obiektów użyteczności publicznej.

Od początku lat 90-tych “KLIMOR” rozszerzył zakres swojej działalności oferując kompleksowe dostawy instalacji klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i chłodniczych zgodnie z zasadą “pod klucz”, obejmującą: PROJEKT – WYKONANIE PODZESPOŁÓW – DOSTAWĘ – MONTAŻ – PRÓBY – ROZRUCH INSTALACJI I URZĄDZEŃ.

W miesiącu maju 1996 roku “KLIMOR” uzyskał certyfikat systemu zapewnienia jakości ISO 9001.

Pod koniec lat dziewięćdziesiątych następowała stała restrukturyzacja Zakładu. W maju 2004 “KLIMOR” pozyskał inwestora strategicznego – Gdańską Stocznię Remontowa. Zakład działa w ramach Grupa Remontowa. W październiku 2004 nastąpiło całkowite przeniesienie produkcji do Zakładu Nr 2 w Gdyni ul. B.Krzywoustego 5.

Śledząc aktualne trendy światowe produkcja wyrobów dostosowywania jest do tych nowych wymogów. Zostały wprowadzone nowe, własne rozwiązania, np. rurki ciepła oraz wysokosprawne układy glikolowe, pompy ciepła i urządzenia z modułami chłodniczymi. Przez cały czas modernizowana jest produkcja wyrobów lądowych jak i morskich.

Udział w licznych targach, wystawach i spotkaniach branżowych oraz rzetelność wykonawcza i kupiecka zapewniają “KLIMOR-owi” trwałą pozycję w dziedzinie klimatyzacji i wentylacji.

 

Zakres Produkcji

* centrale klimatyzacyjne, ogrzewcze i wentylacyjne o wydajnościach 500 – 140.000 m3/h

* zespoły nawiewno-wyciągowe z odzyskiem ciepła w zakresie 2000 – 60000 m3/h

* centrale z modułem grzewczym z palnikiem gazowym lub olejowym

* centrale klimatyzacyjne z pompą ciepła

* urządzenia i elementy kanałowe

* aparaty grzewcze

* nagrzewnice i chłodnice Cu-Al

* systemy rozprowadzania powietrza

* tłumiki

* elementy nawiewne i wyciągowe

 
 


Copyright © 2022 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u