“Klir”

Dodaj |

O firmie

KLIR z siedzibą w Gdańsku jest firmą instalacyjno-usługowo-handlową. Na rynku inwestycji budowlanych jesteśmy obecni od 1995 roku. Oferta nasza skierowana jest do budownictwa i przemysłu. Gwarantujemy wysoką jakość oferowanych usług, krótkie terminy realizacji i konkurencyjne ceny.

Produkty naszej firmy mają innowacyjny charakter, są najnowocześniejsze na rynku
i dobierane indywidualnie pod potrzeby danego zamówienia. Nasze usługi są najwyższej jakości, wykonane przez doświadczoną kadrę montażystów i spełniają wszystkie oczekiwania wymagającego klienta.

 

Klimatyzacja

Klimatyzacja jest procesem wymiany powietrza w pomieszczeniu. Ma na celu utrzymywanie optymalnych dla człowieka warunków – temperatury i wilgotności powietrza. Zapewnia odpowiednie warunki do pracy i funkcjonowania człowieka. Klimatyzacja poprawia również mikroklimat w klimatyzowanym pomieszczeniu, co wpływa na polepszenie komfortu pracy.

Klimatyzacja reguluje czystość powietrza przez jego filtrację. Wpływa ona również na temperaturę powietrza, niezależnie od pory roku, a także reguluje względną wilgotność powietrza.

Podstawową zaletą klimatyzacji, poza ochładzaniem powietrza, jest fakt, że niszczy ona zarazki. Oferowane przez nas klimatyzatory są wyposażone w filtry, które pozbywają się z powietrza wszelkich zanieczyszczeń i zapobiegają rozprzestrzenianiu się szkodliwych dla zdrowia bakterii. Dzięki temu osoby przebywające w klimatyzowanych pomieszczeniach nie mają kontaktu z pyłkami roślinnymi czy grzybami, które wdychane często są przyczyną różnego rodzaju uczuleń.

W naszej ofercie znajdą Państwo pełną gamę klimatyzatorów według Państwa potrzeb.

 

Odkurzacz centralny

Odkurzacz centralny

Odkurzaczem centralnym sprząta się w taki sam sposób jak odkurzaczem tradycyjnym. Różnica polega na tym, że węża ssącego wkłada się nie do samego odkurzacza, lecz do gniazdka w ścianie. Stamtąd zasysane wraz z kurzem powietrze przenosi się rurami ukrytymi w ścianach do jednostki centralnej, która montowana jest w piwnicy, garażu, kotłowni czy jakimkolwiek pomieszczeniu gospodarczym. Zanieczyszczone powietrze jest stamtąd wydmuchiwane na zewnątrz domu.

Silnik oraz zbiornik na kurz są umieszczone w osobnym pomieszczeniu, dlatego nie są ani widoczne, ani słyszalne. Gniazdka ssawne, które są właściwie jedynym widocznym elementem odkurzacza centralnego są gustowne i dobrane kolorystycznie według wskazań klienta, dlatego nie rzucają się w oczy.

Sprzątanie odkurzaczem centralnym jest o wiele efektywniejsze niż odkurzaczem tradycyjnym. Wytwarza on większe podciśnienie i przepływ powietrza. Jest wygodniejszy w użyciu, gdyż nie stwarza konieczności przenoszenia sprzętu z pokoju do pokoju. Dodatkowym udogodnieniem są automatyczne szufelki – urządzenia, które pozwalają na to, aby zamiatać w nie zwykłą miotłą kurz i piasek, które również zasysane są do jednostki centralnej, a później na zewnątrz domu. Są one montowane najczęściej w kuchniach lub przedsionkach.

Dodatkową zaletą odkurzacza centralnego jest usuwanie kurzu i wszelkich roztoczy, dzięki czemu ułatwia się funkcjonowanie osobom z uczuleniami lub alergiami.

 

Filtrowentylacja

Filtrowentylacja

Filtrowentylacja jest działem wentylacji, który ma związek z systemami odciągania i filtracji powietrza na stanowisku pracy. Produkty filtrowentylacyjne pozwalają na stworzenie lepszych i czystszych warunków pracy. Znajdują zastosowanie np. przy pyłach szlifierskich, pyłach lutowniczych czy dymach spawalniczych. Są używane w branżach farmaceutycznych, spożywczych i chemicznych. Często spotyka się je także w miejscach zagrożonych spalinami samochodowymi.

Największą zaletą filtrowentylacji jest niewątpliwie poprawa warunków pracy, które prowadzi do poprawy samopoczucia i zwiększenia wydajności pracy. Pozwala także na niedopuszczenie do wszelkich wypadków związanych z zanieczyszczeniem powietrza i związanym z tym zagrożeniem życia.

Każde stanowisko pracy potrzebuje innych rozwiązań technicznych oraz innego systemu działania. Wyróżniamy następujące systemy działania:

Produkty firmy Nederman

 
 


Copyright © 2021 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u