“Kolektor” Systemy alarmowe Sp.z o.o

Dodaj |

O Nas

Systemy Alarmowe KOLEKTOR Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku przy ul. Gen. Hallera 2B/2 jest firmą specjalistyczną, wykonującą instalacje teletechniczne oraz systemy związane z techniczną ochrona osób i mienia. W branży zabezpieczeń działamy niezmiennie od 1995 roku, jednak początki działalności Spółki w tej dziedzinie sięgają dużo wcześniej.

Firmę tworzy 15-sto osobowy zespół składający się z inżynierów, techników elektroników, pracowników pionu ochrony informacji niejawnych oraz administracji, posiadających wieloletnie doświadczenie w swoich specjalnościach. Mamy w swych szeregach wykwalifikowanych projektantów, rzeczoznawców oraz instalatorów. Ściśle współpracujemy z przedstawicielami branży budowlanej i telekomunikacyjnej.

Firma posiada Kancelarię Tajną, zatrudniamy pracowników w Pionie Ochrony oraz Pełnomocnika ds. Ochrony Informacji Niejawnych. Wszyscy pracownicy posiadają Poświadczenia Bezpieczeństwa Osobowego, jesteśmy więc w pełni przygotowani do pracy z dokumentacją niejawną.

 

Oferta

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Chcąc przybliżyć Państwu naszą ofertę w zakresie technicznej ochrony osób i mienia poniżej pragniemy szerzej przedstawić zakres oferowanych przez nas usług.

Podstawowymi zadaniami, z jakimi na co dzień spotyka się nasza firma to projektowanie, montaż, serwis i konserwacja systemów sygnalizacji włamania i napadu. Proponujemy kompleksowe usługi począwszy od projektu poprzez wykonawstwo do opieki serwisowej i konserwacji.

Zamawiając w naszej firmie system zabezpieczeń klient ma zawsze gwarancję profesjonalnej obsługi i wysokiej jakości wykonania usług. W procesie przygotowania oferty na wstępie przeprowadzamy wizję lokalną obiektu lub przegląd dokumentacji budowlanej obiektu, następnie dostosowujemy konfigurację sprzętu do wymagań Klienta. Wizja lokalna jak i przegląd dokumentacji jest wykonywany bezpłatnie, z zachowaniem rygoru całkowitej poufności.

Systemy zabezpieczeń technicznych wykonujemy dla szerokiego odbiorcy od obiektów specjalnych począwszy poprzez  obiekty bankowe, instytucje państwowe, przedsiębiorstwa, placówki handlowe, skończywszy na rezydencjach i domach mieszkalnych. Naczelną zasadą, jaką kierują się nasi projektanci i wykonawcy jest analiza zagrożeń obiektu oraz analiza zabezpieczeń budowlanych i mechanicznych.

 

Systemy sygnalizacji włamania i napadu budujemy w oparciu o urządzenia przewodowe i bezprzewodowe, komunikujące się drogą radiową. W technice zabezpieczeń stosujemy zasadę montażu czujek, wykrywających intruza w oparciu o różne zjawiska zarówno na zewnątrz obiektu, jak i w jego wnętrzu. Czujki kontaktronowe, czujki pasywne podczerwieni, czujki aktywne podczerwieni, czujki mikrofalowe, czujki ultradźwiękowe, czujki wstrząsowe, czujki inercyjne, czujki akustyczne stłuczenia szkła, kable napłotowe, kable sensoryczne itd. to elementy wykrywcze stosowane w technikach zabezpieczeń.

Systemami uzupełniającymi i wspomagającymi systemy sygnalizacji włamania są systemy kontroli dostępu i dozoru  telewizyjnego.  Systemy kontroli dostępu uniemożliwiają osobom postronnym wejście lub wjazd do danego obiektu lub pomieszczenia. Za pomocą czytników kart zbliżeniowych, magnetycznych, czytników biometrycznych linii papilarnych, odcisków dłoni lub czytników tęczówki oka, zainstalowanych przed bramą wjazdową lub wejściem możemy zidentyfikować osobę bardzo dokładnie łącznie z przekazaniem jej wizerunku do np. centrum zarządzania bezpieczeństwem. Urządzenia te mają możliwość zapisywania danych w układach pamięci i przechowywania ich przez okres, jaki jest nam potrzebny lub archiwizowania ich na nośnikach informatycznych.

Kolejnym systemem wspomagającym i weryfikującym alarmy jest system dozoru telewizyjnego. Pozwala on na rejestrację obrazów ich obserwację, archiwizację i przeglądanie w dowolnym trybie zapisanego materiału. Często zapis obrazów z kamer zainstalowanych w obiektach służy jako materiał pomocniczy lub dowodowy w różnego rodzaju zdarzeniach.

W technice telewizyjnej stosujemy kamery standardowe czarno białe i kolorowe, kamery dualne, kamery obrotowe, kamery termowizyjne. Za pomocą systemów telewizyjnych możemy zobaczyć kto stoi pod naszymi drzwiami, dlaczego jest “zakorkowane” skrzyżowanie w centrum miasta, kto wchodzi na salę operacyjną w banku, lub w którym miejscu osoba nielegalnie przekracza granicę państwa.

Należy jednak pamiętać, że systemy zabezpieczeń elektronicznych generalnie sygnalizują nam próbę wtargnięcia lub wtargnięcie osób niepowołanych do obszarów chronionych. Taki sygnał należy błyskawicznie przekazać odpowiednim służbom ochrony fizycznej, aby poprzez ich interwencję zapobiec zdarzeniom lub zatrzymać sprawcę zdarzenia.

W tym celu nasze systemy podłączamy do stanowisk zarządzania bezpieczeństwem lub do stacji monitorowania alarmów  posiadających grupy interwencyjne. W przypadku ochrony dużych obiektów tworzymy centra nadzoru często nazywane stanowiskami zarządzania bezpieczeństwem, do których to doprowadzamy wszelkie informacje z systemów zabezpieczeń wraz ich wizualizacją na ekranach monitorów telewizyjnych i komputerowych.

Następnym z omawianych zagadnień jest system Automatycznej Sygnalizacji Pożaru, powszechnie stosowany w budynkach użyteczności publicznej, zakładach pracy oraz wszędzie tam, gdzie wymagana jest błyskawiczna interwencja jednostek Straży Pożarnej. Coraz częściej stosowany jest również w mieszkaniach prywatnych. Zasada działania systemu polega na automatycznym wykryciu pożaru poprzez czujniki dymu optyczne i izotopowe, czujki temperatury, liniowe czujki dymu, lub czujki zasysające i przesłaniu informacji o pożarze poprzez Centralę Sygnalizacji Pożaru do jednostek Straży Pożarnej.

Alarm pożarowy może być również wywołany poprzez wciśnięcie Ręcznego Ostrzegacza Pożarowego – przycisku montowanego na ścianie w klatkach schodowych, korytarzach i ciągach komunikacyjnych. Nasza firma zatrudnia wykwalifikowanych Projektantów i Instalatorów Systemów Sygnalizacji Pożaru, dzięki czemu pełnimy stały nadzór nad każdym procesem począwszy od projektu po wykonanie, uruchomienie i serwis systemu.

Ostatnim etapem jest połączenie wszystkich systemów zabezpieczeń w jeden. Na życzenie Klienta możemy wykonać pełną integrację za pomocą wizualizacji w oparciu o tablice synoptyczne obrazujące rozmieszczenie czujników w budynku lub specjalistyczne oprogramowanie komputerowe obrazujące rozmieszczenie elementów na ekranach monitorów w tym również wielkoformatowych.

 

Galeria

 
 

 


Copyright © 2021 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u