“KOPERSKI” Przedsiębiorstwo Pogrzebowe

Dodaj |
Warning: Illegal string offset 'id' in /home/culturov/domains/katalogprzedsiebiorstw.pl/public_html/wp-content/plugins/wordpress-tabs-slides/wp-tabs-slides.php on line 510
  • Historia
  • Oferta usług i gwarancje
  • Zespół

Sierpień 1937 – Październik 1975

Firma „Koperski” została założona we Mszczonowie przy ulicy Sienkiewicza w sierpniu 1937 roku przez Władysława Koperskiego -mistrza stolarskiego o specjalności „wyrób trumien”.

Władysław Koperski prowadził firmę w czasie okupacji. Przetrwał też tak trudne dla rzemiosła zmiany systemowe, jakie zachodziły w kraju po wojnie. Przez wszystkie lata działalności zawodowej wraz z żoną Heleną dbał o rozwój firmy, a myśląc o następcach przekazywał swoim siedmiorgu dzieciom tajemnice zawodu. Konsekwencją wieloletniej pracy ojca było wykształcenie na mistrza stolarskiego urodzonego w 1961 roku syna Łukasza.

Październik 1975 – Grudzień 1983

Łukasz Koperski od najmłodszych lat wykazywał zainteresowanie rodzinnym zawodem. Już jako dziecko obserwował pracę rodziców i poznawał tajniki rzemieślniczego fachu.
Rok 1975 okazał się przełomowym momentem w życiu 14-letniego chłopca, który musiał stać się wsparciem dla swoich rodziców. Od tego czasu pomagał rodzicom, łącząc obowiązki ucznia i młodego rzemieślnika.
Wspólna praca w rodzinnej firmie trwała do listopada 1983r.
Od 1 grudnia 1983 Łukasz Koperski, wspólnie ze swoją żoną Janiną, przejął po odchodzących na emeryturę rodzicach firmę rzemieślniczą specjalizującą się w produkcji trumien.

Grudzień 1983 – Sierpień 1990

Okres ten dla młodych małżonków był bardzo trudny – stan wojenny, schyłek PRL’u. To był naprawdę ciężki czas dla prywatnych przedsiębiorców. Prowadzenie działalności gospodarczej wiązało się z wieloma wyzwaniami. Niełatwo było je pokonać doświadczonym przedsiębiorcom, a co dopiero tym, którzy dopiero stali na progu kariery zawodowej.

Los sprawił, że Łukasz Koperski, rozpoczynając prowadzenie firmy, znalazł się w podobnej sytuacji jak jego ojciec przed wielu laty. Żeby przedsiębiorstwo mogło przetrwać, oprócz wykonywania trumien musiało się też zająć produkcją ogólnostolarską. W latach 80-tych największym zainteresowaniem cieszyły się w Polsce meble z drewna, boazeria itp. produkty. Należy zaznaczyć, że w tym okresie Łukasz Koperski, jako mistrz w zawodzie stolarskim wyszkolił sporą grupę młodych ludzi.

Dopiero wprowadzenie w Polsce w 1988 roku pierwszej wolności gospodarczej, dało państwu Koperskim możliwość realizacji zawodowych zamierzeń polegających na zorganizowaniu prawdziwego przedsiębiorstwa pogrzebowego.

Sierpień 1990 – Październik 1992

W 1990 roku w okresie zmian ustrojowych i towarzyszących im przeobrażeń gospodarczych firma mogła rozszerzyć działalność o usługi pogrzebowe. Warunkiem rozwoju tych usług było pozyskanie rynku, by to uczynić młodzi przedsiębiorcy utworzyli w pobliskim Żyrardowie filię firmy przy ulicy Waryńskiego 7. Właśnie w tym okresie państwo Koperscy rzucili też wyzwanie schematom i wprowadzali nowe rozwiązania – od samej organizacji pogrzebu począwszy, a skończywszy na wzbogacaniu firmowego wyposażenia i infrastruktury. Wychodzili z założenia, że osoby zgłaszające się do nich po stracie najbliższej osoby, muszą liczyć nie tylko na fachową obsługę, ale też na wrażliwość, ciepłe przyjęcie oraz zrozumienie. Drugą sprawą było takie zorganizowanie przedsiębiorstwa, aby było ono w stanie zaspokoić wszelkie indywidualne wymagania żałobników co do przebiegu ceremonii oraz akcesoriów pogrzebowych.

„Życzenie rodziny zmarłego wyznacza granice możliwości przedsiębiorstwa” –ta reguła do dziś obowiązuje właścicieli i pracowników firmy „Koperski”.

Od początku lat 90-tych firma zaczęła oferować załatwianie wszelkich formalności i spraw urzędowych związanych ze zgonem. Kompleksowa usługa pozwalała rodzinie zmarłego uniknąć bolesnego zderzenia z urzędniczą machiną.

Październik 1992 – Październik 1999

W październiku 1992 roku firma podjęła nowe wyzwanie rozszerzając działalność o usługi cmentarne. Państwo Koperscy Zostali pełnomocnikami parafii św. Karola Boromeusza w Żyrardowie w sprawie pełnienia nadzoru nad prawidłowym funkcjonowaniem parafialnego cmentarza. W roku 1999 na podobnej zasadzie powierzono im także opiekę nad cmentarzem w Bieganowie, który podlega parafii Międzyborów.

Oprócz pełnienia obowiązków administratora cmentarzy, firma KOPERSKI wykonuje prace związane z kopaniem grobów ziemnych, budowaniem grobów murowanych oraz inne czynności wiążące się z tą działalnością.

Październik 1999 – Październik 2002

Bardzo istotnym etapem w rozwoju firmy było podpisanie w 1999 roku umowy dzierżawy na administrowanie Zakładem Anatomo-Patologii (prosektorium) przy szpitalu w Żyrardowie. Warunkiem dzierżawienia obiektu było przeprowadzenie w nim kosztownej modernizacji i rozbudowy. Inwestycja trwała 9 miesięcy. W jej wyniku powstało nowoczesne prosektorium, sala sekcyjna, sala pożegnań, kaplice pogrzebowe i chłodnia z zamrażarkami, a także biuro z zapleczem socjalnym dla pracowników. Wokół zakładu wybudowano funkcjonalne parkingi i urządzono tereny zielone.
W 2002 roku państwo Koperscy odkupili od żyrardowskiego Starostwa Powiatowego dzierżawiony Zakład Anatomo–Patologii. Tym samym mogli przy ulicy Waryńskiego stworzyć prawdziwy kompleks pogrzebowy, który dał im możliwości świadczenia usług na najwyższym poziomie.

Październik 2002 – Kwiecień 2005

Janina i Łukasz Koperscy na początku 2003 roku podjęli decyzję o budowie nowego Domu Pogrzebowego, wielofunkcyjnego budynku, który miał wzbogacić potencjał firmy. Do realizacji tej inwestycji wybrano plac znajdujący się w sąsiedztwie dotychczasowego kompleksu pogrzebowego. W krótkim czasie na przeciwko Zakładu Anatomo-Patologii powstał okazały obiekt, który dziś stanowi centrum żyrardowskiego oddziału firmy. Mieszczą się w nim biura, wydzielone pomieszczenia do spotkań z rodzinami zmarłych, kafeteria, czytelnia dla osób czekających na pogrzeb oraz specjalne pomieszczenia na ekspozycję trumien, urn i ubiorów dla zmarłych. W budynku funkcjonuje ponadto sklep z dewocjonaliami pogrzebowymi i galanterią nagrobkową. Ostatnio w obiekcie zaczęła także funkcjonować księgarnia diecezjalna Diecezji Łowickiej. Wzorem poprzedniej inwestycji (czyli Zakładu Anatomo-Patologii) nie zapomniano również o zapleczu socjalnym i logistycznym oraz utwardzanych parkingach i terenach zielonych.

Należy jeszcze podkreślić , że obiekt jest przyjazny dla osób niepełnosprawnych, posiada też całodobowy nadzór, ochronę i został podłączony do systemu monitoringu.

Kwiecień 2005 – 2010

Kwiecień 2007 roku oznaczał dla firmy kolejne ważne inwestycje. Państwo Koperscy zakupili nieruchomość w przemysłowej dzielnicy Żyrardowa, gdzie niemal natychmiast rozpoczęto prace budowlane z myślą o dużym, nowoczesnym zakładzie produkcji trumien. W styczniu 2009 nastąpiło oficjalne przeniesienie dotychczasowego zakładu z Mszczonowa do nowej siedziby przy ul. Mazowieckiej 16/18 w Żyrardowie. Proces modernizacji oraz wdrażania nowych, ulepszonych technologii produkcyjnych ostatecznie zakończono

w maju 2010 r.

\

W lutym tegoż roku nastąpiły istotne zmiany w strukturze funkcjonowania firmy. Przedsiębiorstwo przekształciło się ze spółki cywilnej w spółkę jawną o oficjalnej nazwie Koperski i Wspólnicy sp. j. Kontynuując rodzinne tradycje,

do współpracy z rodzicami przystąpili bowiem dwaj synowie Janiny i Łukasza – Błażej i Wiktor. Doniosłe to wydarzenie podkreśliła zmiana identyfikacji wizualnej firmy, obejmująca również wprowadzenie nowego loga.

W czerwcu 2010 rodzina Koperskich otworzyła dla swoich Klientów oddział w Warszawie przy ul. Powązkowskiej 2. W tym samym czasie ruszyła budowa Domu Pogrzebowego w Grodzisku Mazowieckim. Dom ten, usytuowany przy ul. Montwiłła 40, zostanie oddany do użytku wiosną 2011 roku.

Istniejemy już od około 70-ciu lat kontynuując tradycje wyrobu trumien.

Są one wykonywane z litego drewna. Stosowane przez pracowników firmy stare, sprawdzone rzemieślnicze metody w połączeniu z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń i technologii gwarantują produkt wysokiej jakości, solidny, estetyczny i wytrzymały.

Przedsiębiorstwo Pogrzebowe „Koperski” ma w swej ofercie trumny tradycyjne i ekskluzywne.

Cześć z nich wykonywana jest według oryginalnego, własnego wzornictwa, natomiast pozostałe są stylizowane na:

-tradycyjne polskie (przedwojenne, które wykonywał jeszcze w latach 30-tych założyciel firmy Władysław Koperski),

-zachodnioeuropejskie

-amerykańskie.

Nasze wieloletnie doświadczenie w produkcji trumien oraz w prowadzeniu prosektorium pozwala nam na zrealizowanie w krótkim czasie tzw. zamówień nietypowych.

Wykonujemy trumny na specjalne zamówienie:

-ze względu na wiek,

-ze względu na wzrost,

-ze względu na wagę,

-do transportu międzynarodowego,

-do kremacji,

-do ekshumacji.

Usługi prosektoryjne

Wyznajemy zasadę pełnej jawności przy świadczeniu usług związanych z czynnościami wykonywanymi przy zmarłych. Daje to poczucie spokoju ich rodzinom. W każdej chwili członkowie rodziny mogą sprawdzić co dzieje się z ciałem bliskiej osoby. Aż do momentu pochówku znajduje się one w firmowym prosektorium. Pracownicy tam zatrudnieni to profesjonaliści posiadający odpowiednie certyfikaty. Zawsze okazują ciału zmarłego należny mu szacunek.

Prosektorium ma stały nadzór powiatowej stacji sanepidu i innych instytucji nadzorujących. Prosektorium wyposażone jest we wszelkie specjalistyczne narzędzia i urządzenia wymagane do prowadzenia działalności. Posiada komory chłodząco-zamrażające, które pozwalają przechować zwłoki przez długi okres. Specjalistyczne zaplecze techniczne pozwala firmie świadczyć usługi na zlecenie organów ścigania, szpitala, ZOZ-ów, towarzystw ubezpieczeniowych i osób indywidualnych w zakresie:

-przechowania

-sekcji

-balsamowania

-przygotowania do pogrzebu

-kosmetyki pośmiertnej.

Usługi pogrzebowe

“Godność i Tradycja” to główne motto przyświecające naszej działalności. Na życzenie zorganizujemy kompletną usługę pogrzebową oraz załatwiamy wszelkie formalności z tym związane – zarówno w kraju jak i za granicą.W swej działalności uwzględniamy tradycyjne polskie rozwiązania związane z obrzędem pogrzebu. Dzięki uczestnictwu w krajowych i międzynarodowych wystawach, targach funeralnych wdrażamy także aktualne światowe wzory oraz najnowocześniejsze rozwiązania branżowe.

Najbliżsi zmarłego mogą upoważnić nas do reprezentowania ich w instytucjach państwowych, kościelnych i innych firmach w sprawach związanych z pogrzebem.

-Na życzenie klientów wypłacamy zasiłek pogrzebowy z ZUS i KRUS w naszych biurach.

-Pośredniczymy również w zamieszczaniu nekrologów i kondolencji w prasie.

-Wykonujemy klepsydry oraz zajmujemy się rozplakatowaniem ich w ustalonych miejscach.

-Jesteśmy w stanie zapewnić także oprawę muzyczną ceremonii pogrzebowych (z odtwarzacza CD lub w wykonaniu wokalisty i instrumentalisty).

-Ponadto zapewniamy fotografa i kamerę video.

-Dysponujemy przenośnymi wystrojami kaplic, namiotami żałobnymi i nagłośnieniem do zastosowania w domu zmarłego, w innych miejscach pożegnań i na cmentarzach.

-Przyjmujemy zlecenia na wieńce, wiązanki i bukiety pogrzebowe.

Jesteśmy otwarci na inne niż wymienione życzenia zleceniodawców.

Wszystko odbywa się zgodnie z regułą – „życzenie rodziny zmarłego wyznacza granice możliwości przedsiębiorstwa”.

Kremacje

Podążając za nowymi kierunkami form pochówku, wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych zleceniodawców.

Między innymi umożliwiamy przeprowadzanie kremacji ciała osoby zmarłej. Załatwiamy wszelkie formalności z tym związane.

Przed kremacją jesteśmy w stanie zorganizować pożegnanie osoby zmarłej w naszym domu pogrzebowym.

Oferujemy trumny do kremacji oraz pełną gamę urn.

Gwarantujemy pełną solidność i wymagany „reżim” podczas przeprowadzania procesu kremacji i poprzedzającej ją identyfikacji.

Usługi cmentarne

Firma „Koperski” oferuje także usługi cmentarne. Jesteśmy pełnomocnikami parafii Św. Karola Boromeusza w Żyrardowie i pełnimy nadzór nad prawidłowym funkcjonowaniem cmentarza. Na podobnych zasadach sprawujemy także opiekę nad cmentarzem w Bieganowie, który podlega parafii Międzyborów.

Oprócz pełnienia obowiązków administratora cmentarzy, które polegają na pilnowaniu przestrzegania ich regulaminów i zapewnieniem sprawnego funkcjonowania nekropolii, wykonujemy prace związane z kopaniem grobów ziemnych i budowaniem grobów murowanych.

Na życzenie rodziny zmarłego dodatkowo uświetniamy ceremonię pogrzebową.

Świadczymy usługi cmentarne również na innych cmentarzach, za zgodą zarządcy.

Chcąc doskonalić się w każdej ze świadczonych usług przykładamy szczególną wagę do doboru właściwego personelu naszej firmy. Wychodzimy z założenia, że to ludzie tworzą firmę i gwarantują jej wysoką pozycję. Rozumiemy jak ważne jest stałe podnoszenie kwalifikacji personelu i dlatego zapewniamy naszym pracownikom stałe uczestnictwo w kursach i szkoleniach, które wieńczone są przyznawaniem odpowiednich certyfikatów.

Pracownicy firmy „KOPERSKI” są specjalnie selekcjonowani. Zawsze godnie i z szacunkiem zachowują się w stosunku do osoby zmarłej. Podczas wykonywania obowiązków nie zakłócają żałoby członków rodziny zmarłego.

Opieramy się głównie na personelu zatrudnionym w firmie na stałe. Dzięki temu pracownicy identyfikują się z firmą i mają odpowiednią motywację do pracy. W związku z nabytym wieloletnim doświadczeniem w świadczeniu usług pogrzebowych, cmentarnych, prosektoryjnych i pokrewnych jesteśmy otwarci na wszelką współpracę z firmami związanymi z całą branżą pogrzebową oraz na realizację wszelkiego rodzaju zleceń zarówno z kraju, Europy jak i świata.

Swoje usługi możemy realizować również poza granicami Polski. Posiadany przez nas potencjał i doświadczenie branżowe gwarantuje wykonanie zleceń na najwyższym poziomie.

 

 

 

 

 


Copyright © 2020 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u