LASER-MET

Dodaj |
  • O firmie
  • Cięcie metali
  • Obróbka metali

Firma została założona przez trzech doświadczonych przedsiębiorców, działających na polskim rynku od ponad dziesięciu lat i mających udokumentowane sukcesy w tej dziedzinie. Rozpoczęła działalność 22.08.2002 pod nazwą Przedsiębiorstwo Obróbki Metali Sp. z o.o. z siedzibą w Płocku Zakład Produkcyjny w Proboszczewicach. Od 2004 roku po wykupieniu wycinarek laserowych firma przenosi swoją produkcję do Płocka na ul. Kostrogaj 1. Obecnie firma dysponuje nową halą produkcyjną o powierzchni 1400m2 energooszczędną, oddaną do użytku w 2004 roku. Przesłanką założenia firmy było utworzenie dużego zakładu mechanicznego konkurencyjnego swoimi możliwościami technicznymi w obróbce metali dla innych zakładów w rejonie centralnej Polski. Celem głównym firmy jest osiąganie zysku w oparciu o solidną pracę na maszynach sterowanych numerycznie i wprowadzanie nowoczesnych technik produkcyjnych (wycinarki laserowe) do polskich zakładów.Szansą dla rozwoju firmy było pozyskanie stałego zleceniodawcy, który gwarantowałby stały odbiór wyrobów i stały dopływ gotówki. Takie możliwości istniały przez nawiązanie współpracy z firmami zachodnimi szukającymi kooperantów.

Korzystając z takiej szansy firma nasza wygrała przetarg organizowany przez Kongskilde na produkcję części do maszyn rolniczych i podpisała umowę o współpracy na 5 lat. W ramach podpisanej umowy firma nasza otrzymuje od Kongskilde:

– nowoczesne maszyny niezbędne do produkcji części (za odpłatnością)

– technologię do produkcji części do maszyn rolniczych dla Kongskilde

– szkolenie pracowników

– stałego odbiorcę swoich wyrobów

– gwarancję wykupu swoich wyrobów na zasadzie wyłączności przez okres pięciu lat

– możliwość przedłużenia współpracy na dalsze lata

Gwarantowane zamówienia kontraktowe z Kongskilde wykorzystają nasze możliwości produkcyjne w około 60%, pozostałe 40% mocy przerobowych możemy zaoferować polskim przedsiębiorcom nie posiadającym tak nowoczesnego parku maszynowego. Warto dodać, że jakość produktów wykonanych technologią laserową jest nieporównywalnie większa przy niższych kosztach niż wykonywanych metodami tradycyjnymi.

Świadczymy usługi w zakresie wycinania laserem dowolnych kształtów z blach i innych materiałów palnych przy pomocy niemieckich wycinarek firmy Trumpf. Cięcie laserowe zapewnia powtarzalność wykonania części z dużą dokładnością. Wycinarki laserowe zapewniają szybkie wykonanie z blach bardzo skomplikowanych części po kosztach znacznie niższych niż metodami tradycyjnymi. Wycinanie laserem to nowoczesna, najszybsza i najdokładniejsza z obecnie stosowanych metod cięcia blach. Częściom wykonanym tą technologią rzadko potrzebna jest dodatkowa obróbka metali. Zalety wycinania laserowego: gładka i czysta powierzchnia (nie wymaga obróbki wykończeniowej), oszczędność materiału poprzez występowanie wąskiej szczeliny cięcia, duża szybkość i elastyczność procesu. Firma nasza posiada trzy nowoczesne wycinarki o następujących parametrach:

– cięcie laserowe:

dokładność cięcia: do +/- 0,05 mm/m

wielkość arkusza: max 2000×4000 mm

grubość cięcia:   stal zwykła: do 15 mm
stal nierdzewna: do 12 mm
aluminium: do 8 mm
brąz, miedź: do 8 mm
tytan: do 4 mm

– cięcie plazmowe:

wypalarka plazmowa UXD-P-2000 (sterowana komputerem)

wymiary robocze stołu 1770x7800mm

grubość wycinania plazmą 0,5 ÷ 10mm; gaz naturalny)

– cięcie płomieniowe:

wypalarka płomieniowa CXC-P 3500 (sterowana komputerem; z czterema palnikami i stołem roboczym o wymiarach 2300x6000mm; grubość wypalania płomieniem 5 – 100mm),

wypalarka płomieniowa Vanad Arena Proxima (sterowana komputerem; wymiary robocze stołu 3000×12000 mm; grubość wypalania płomieniem 3 – 300 mm)

Wiertarko frezarka

Części wymagające dokładniejszej obróbki metali (wykończeniowej) wykonujemy na wiertarko frezarce sterowanej numerycznie marki Chiron. wiertarko-frezarka FZ22L “Chiron” (sterowana komputerem; wymiar stołu roboczego 490×3550 z 4 imadłami hydraulicznymi; 36 gniazdami na 56 narzędzi ø 1 ø 51mm; grubość obrabianych detali 5 – 100mm)

Gięcie na prasie krawędziowej

nacisk prasy – 170 ton
maksymalna długość gięcia 3050 mm
grubość gięcia 5 mm na całej długości roboczej
na krótszym odcinku możliwe jest zaginanie grubszych elementów


Copyright © 2021 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u