MIASTECZKO WESTERNOWE “MRONGOVILLE” SP. Z O.O

Dodaj |

O Nas i okolicach

Mrągowo jest znane w Polsce i za granicą z organizowanego od ponad 25. lat Festiwalu Muzyki Country – “Piknik Country”. Każdego roku, na przełomie lipca i sierpnia, rzesze miłośników tego typu muzyki oraz tradycji dzikiego zachodu, w myśl utworu Cezarego Makiewicza „Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa”, przybywają do miasta by poczuć niepowtarzalną atmosferę rodem z Dzikiego Zachodu.


Przez wiele lat władze miasta i organizatorzy „Pikniku Country” zastanawiali się nad możliwością “zatrzymania” gości festiwalu w Mrągowie na dłużej, a jednocześnie uatrakcyjnienia ich pobytu i zaoferowania unikalnych atrakcji. W ten sposób zrodził się pomysł budowy miasteczka westernowego, promującego muzykę country, rozszerzającego ideę Pikników oraz oferującego szeroki program rekreacyjno – kulturalny.

Western City „Mrongoville” to odwzorowanie typowego miasteczka westernowego z Dzikiego Zachodu, z drugiej połowy XIX w.

OTWARCIE MRONGOVILLE 4 LIPCA 2008r.

W dniu 4 lipca 2008r. Burmistrz Miasta Mrągowo, Otolia Siemieniec, otworzyła Western City Mrongoville, długo oczekiwaną przez mrągowian i turystów, miejską inwestycję. W uroczystym otwarciu uczestniczyli przedstawiciele władz wojewódzkich i lokalnych oraz artyści i miłośnicy country z całej Polski.

Inscenizacja wojny secesyjnej, pokazy konne, amerykańskie tańce i pojedynki – te i inne atrakcje zobaczyli goście, którzy uczestniczyli w otwarciu Mrongoville. Dzień Niepodległości Stanów Zjednoczonych – 4 lipca to dla Amerykanów data szczególna, teraz ważna również dla Miasteczka Westernowego Mrongoville. Celem nadrzędnym realizacji inwestycji jest wykorzystanie dotychczasowych tradycji festiwalowych Pikniku Country i podniesienie atrakcyjności Mrągowa, jako całorocznego ośrodka turystyczno – rekreacyjnego oraz zwiększenie liczby gości odwiedzających Mrągowo. Mimo, iż nie brakowało sceptyków wśród mieszkańców jak i mrągowskich radnych co do inwestycji, władzom samorządowym Mrągowa udało się przekonać Brukselę by wsparła budowę Western City na Mazurach.

Decyzję, czy Gmina Miasto Mrągowo ma realizować inwestycję, mrągowscy radni kadencji 2002-2006 stosunkiem głosów 10 za i 10 przeciw pozostawili burmistrz miasta, Otolii Siemieniec, która była jednoznacznie „za” i poczynając od projektu, po pozyskanie środków i realizację kolejnych etapów walnie przyczyniła się do końcowego sukcesu tego przedsięwzięcia.

Pierwszym etapem inwestycji, dofinansowanej ze środków przedakcesyjnych z UE w ramach PHARE SSG 2000 Małe Projekty Infrastrukturalne, było kompleksowe uzbrojenie terenu. Na tym etapie powstały również dwa duże parkingi, połączone promenadą spacerową wraz z oświetleniem. Drugi etap inwestycji kosztował w sumie 8 mln zł, z czego 4.5 mln zł to dotacja unijna z EFRR.

Unijni eksperci byli zgodni – to jeden z najciekawszych projektów opracowanych przez polskie samorządy. Jest gotowa dokumentacja dalszej rozbudowy miasteczka – mówi Otolia Siemieniec.

 

Atrakcje i zabawa

ATRAKCJE I DOBRA ZABAWA PRZEZ CAŁY ROK

Fascynujący program artystyczny, pokazy kaskaderskie, zabawa z kowbojami, zwiedzanie wioski indiańskiej, Rancho Farmera z parkiem zwierząt, wspaniała zabawa, niezapomniane przeżycia i wiele innych atrakcji dla całej rodziny to codzienność Miasteczka Westernowego Mrongoville.

Utworzona przez Gminę Miasto Mrągowo Spółka z o.o. „Miasteczko Westernowe Mrongoville” oferuje organizację imprez na terenie miasteczka, podczas których tworzy niepowtarzalny klimat Dzikiego Zachodu. W miasteczku do dyspozycji gości są Saloon i Mexico Bar na łącznie 280 osób, gdzie można spróbować kuchni Dzikiego Zachodu i kowbojskich trunków.

Zobaczycie Państwo układy taneczne rodem z Dzikiego Zachodu w wykonaniu grupy tanecznej „Colorado” oraz będą mieli Państwo niepowtarzalną okazję nauczyć się tańczyć razem z zespołem, a także wziąć udział w konkursach, takich jak rzucanie lassem czy podkową oraz poszukiwanie złota. Mrongoville specjalizuje się w przyjmowaniu grup zorganizowanych oraz organizowaniu przyjęć okolicznościowych jak wesela, urodziny, imieniny, chrzciny, studniówki itp.

 

Jak powstaliśmy

Od pomysłu do realizacji

Samorząd Mrągowa pozyskał dofinansowanie tej inwestycji ze środków przedakcesyjnych z UE w ramach PHARE SSG 2000 Małe Projekty Infrastrukturalne. W założeniach inwestycyjnych głównym celem powstania miasteczka było przede wszystkim stworzenie kompleksu rozrywkowo – turystycznego, opartego na znanej w Polsce i na świecie festiwalowej tradycji miasta i wydłużenie sezonu turystycznego. Pozwoli to na rozszerzenie oferty spędzania wolnego czasu dla mieszkańców i turystów, a tym samym stworzenie popytu na rożnego typu usługi w mieście, przynoszące dochód lokalnym firmom. Ten mrągowski „rodzinny park rozrywki” w stylu westernowym, z promocją muzyki country ma przyciągnąć nie tylko turystów z Polski, ale również z zagranicy. Wraz z wejściem Polski do Unii Europejskiej otworzyła się szansa na realizację wielu miejskich planów inwestycyjnych dzięki pozyskaniu przez samorząd Mrągowa dofinansowania z UE na projekty zgłoszone do konkursów w ramach ZPORR.

Zgłoszony do konkursu mrągowski projekt “Budowa miasteczka turystyczno-rozrywkowego Mrongoville – etap II” uzyskał wysokie oceny i został uznany przez ekspertów za jeden z najciekawszych projektów, opracowanych przez polskie samorządy. Dzięki temu samorząd Mrągowa uzyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej w wysokości 4,5 mln złotych. Źródłem dofinansowania były środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego, Priorytet 1 Rozbudowa i modernizacja infrastruktury służącej wzmacnianiu konkurencyjności regionów, Działanie 1.4.

Rozwój turystyki i kultury.

Samorząd Mrągowa dołożył do inwestycji 3 mln 281 tys. zł. Jest to pierwsze w kraju tego typu turystyczno – rozrywkowe przedsięwzięcie, zrealizowane z tak dużym rozmachem dzięki unijnemu wsparciu. Wykonawcą prac była mrągowska firma Ekomelbud S.A.

 
 


Copyright © 2020 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u