Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Sieradz

Dodaj |

O ośrodku

Centrum Edukacji Ekologicznej funkcjonuje w strukturze Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sieradzu. Powstało w odpowiedzi na rosnące potrzeby mieszkańców miasta w zakresie rozwijania wrażliwości oraz chęci działania na rzecz kształtowania i ochrony środowiska.

Mieści się w odnowionym budynku przy ul. Portowej, pięknie położonym nad rzeką Wartą. Otoczenie obiektu stanowi Park Staromiejski o powierzchni 4,5ha – najstarszy park Sieradza, założony w 1825 roku. Drzewostan parku składa się z gatunków głównie liściastych (klon zwyczajny, lipa drobnolistna, klon jawor, grab pospolity, lipa szerokolistna), w których gnieżdżą się ptaki: dzięcioł duży, dzięcioł zielony, dzięciołek, sikorki i szpaki. Centralną część parku zajmuje staw z wyspą porośniętą wierzbą białą, płaczącą. W centrum parku zlokalizowany jest również amfiteatr wkomponowany we fragment starodrzewu.

W otoczeniu centrum znajdują się również piękne tereny rekreacyjne nadbrzeża rzeki Warty i szerokie, otaczające rzekę łegi, które stanowią Nadwarciański Obszar Chronionego Krajobrazu.

CEE jest jednostką służącą powszechnej edukacji ekologicznej obejmującej zarówno dzieci, młodzież szkolną jak i dorosłych. Jest miejscem, gdzie można korzystać z profesjonalnie prowadzonych zajęć warsztatowych, przeprowadzić szkolenia dla wszystkich zainteresowanych problematyką ekologiczną i nie tylko.

 

Hotel TRAX

Hotel “TRAX” mieści się na terenie MOSIR w Sieradzu. Do dyspozycji gości posiadamy 16 pokoi dwuosobowych. Pokoje wyposażone są w pełny węzeł sanitarny i RTV. Do dyspozycji klientów znajduje się mała sala konferencyjna oraz bar i monitorowany parking.

 

Ośrodek Wypoczynkowy

Ośrodek Wypoczynkowy Sieradz – Męka to ośrodek sezonowy, położony w lesie, 10 km od miasta, przeznaczony do wypoczynku indywidualnego, oraz organizacji „zielonych szkół”, obozów, pikników i spotkań integracyjnych. Dysponuje:

* 62 miejscami noclegowymi (14 domków 4 osobowych i 3 domki 2 osobowe)

* polem namiotowym,

* małą salą konferencyjną,

* basenem kąpielowym,

* boiskiem do piłki siatkowej i koszykówki,

* stawem z możliwością wędkowania

Okoliczne lasy stanowią raj dla grzybiarzy.

 
 


Copyright © 2021 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u