“Model-Making” Sp.j. – modele samolotów

Dodaj |
  • O firmie
  • Oferta

Firma MODEL MAKING jest firmą Anny, Urszuli i Mariana Wasłowiczów. Jest największą firmą produkującą modele lotnicze i artykuły politechniczne w Polsce. Założona w 1992r. zatrudnia kilkudziesięciu doświadczonych i czynnych modelarzy. Wielu z nich to uczestnicy zawodów modelarskich krajowych i międzynarodowych, w różnych kategoriach, odnoszących znaczące wyniki. Firma MODEL MAKING czynnie wspiera odradzający się ruch modelarski w Polsce, zwłaszcza w Szkołach i Ośrodkach Kultury.

Asortyment produkowanych wyrobów jest bardzo szeroki, od prostych modeli dla dzieci poprzez modele dla początkujących modelarzy do modeli dla najbardziej wymagających modelarzy – na zamówienia indywidualne. Do pierwszej grupy adresowane są modele swobodnie latające – szybowce, gumówki i rzutki. Wykonywane są również różne typy latawców oraz balony na ogrzane powietrze. Bardzo dynamicznie rozwija się produkcja modeli zdalnie sterowanych głównie do lotów rekreacyjnych: szkolne modele szybowców, motoszybowce z napędem elektrycznym, małe modele elektryczne typu PARK FLYER, makiety szybowców o rozpiętości do 6,5 m oraz modele napędzane silnikami spalinowymi – “TRENERY”, “AKROBATY” i półmakiety. Wykonuje także modele na zamówienia zagraniczne.

W firmie istnieje także HUROWNIA MATERIAŁÓW MODELARSKICH – zaopatrująca Sklepy Modelarskie w Polsce i na Słowacji, Modelarnie a także indywidualnych modelarzy. Szczegółowy wykaz materiałów znajduje się na naszej stronie internetowej.

Pod patronatem MODEL MAKING na LOTNISKU MODELARSKIM położonym na lotnisku Aeroklubu Podkarpackiego w Krośnie w pobliżu Naftomontażu w każdą niedzielę od godz. 15-tej organizowane są ZLOTY MODELARSKIE. Reprezentanci firmy prowadzą Szkołę Pilotażu, wykonują loty instruktażowe i pokazowe oraz startują w zawodach modelarskich organizowanych w kraju i za granicą.

Drugą gałęzią produkcji kierowaną głównie na rynek Europy Zachodniej, są meble miniaturowe – głównie krzesła w skali 1: 6, które są wiernymi kopiami oryginałów, zarówno gdy chodzi o geometrię, użyte materiały jak i o kolorystykę. Miniatury przeznaczone są dla kolekcjonerów dzieł sztuki, a także jako pomoc dydaktyczna na uczelniach o kierunkach architektura, historia sztuki, wzornictwo itp.

 

 

 


Copyright © 2021 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u