Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Jasienicy Rosielnej

Dodaj |

Historia Firmy

W dniu 16 kwietnia 1927 r. w Sądzie Grodzkim w Sanoku zostaje zarejestrowana „Spółdzielnia Mleczarka w Jasienicy Rosielnej z ograniczoną odpowiedzialnością”. Jej założycielami byli ksiądz dziekan Józef Królicki hrabia Stanisław Wysocki i dr szkoły pan Henryk Krauz – którzy wnieśli po 10 udziałów. Budynek mleczarni pobudowali na posiadłościach parafialnych zaciągając kredyt w wysokości 5 tyś. zł w Banku Rolnym we Lwowie poręczając go swoim majątkiem.
W czasie II-giej wojny światowej Spółdzielnia cały czas prowadziła skup, przetwórstwo mleka i przyjmowała nowych członków.
Zdecydowany rozwój Spółdzielni nastąpił w latach 1992 – 2002 gdzie na wykupionych parcelach wokół 1-szego budynku Spółdzielni wybudowano:
– nową halę produkcyjną wraz z nowoczesnymi liniami do produkcji mleka spożywczego, śmietany, twarogów i napojów mlecznych,
– stację wodociągową, kotłownię i oczyszczalnię ścieków.

Wszystkie obiekty spełniają normy bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony środowisk i odpowiadają wymogom Unii Europejskiej co pozwoliło w 2003 roku wprowadzić system HACCP a 2004 r. Spółdzielnia została zakwalifikowana jako zakład unijny – co dało jej możliwość produkowania i sprzedawania wyrobów na teren całej Unii Europejskiej. Dla unowocześnienia bazy skupuje mleko z 92-ch miejscowości woj. Podkarpackiego i małopolskiego w tym około 15% mleka z certyfikatem z gospodarstw ekologicznych. Skupione mleko przetwarza na ponad 40 – asortymentów różnego rodzaju wyrobów mlecznych – głównie mleko spożywcze, śmietanę, napoje mleczne, twarogi, serki i masło.

 

Produkty Ekologiczne

Produkowane z mleka pochodzącego z gospodarstw ekologicznych posiadających certyfikat zgodności z zasadami rolnictwa ekologicznego. Wyróżniają się dużą zawartością białka, soli mineralnych i witamin A, D, E, B i C. Zawierają bakterie kwasu mlekowego. Są produktem naturalnym. Charakteryzują się przyjemnym lekko kwaśnym smakiem. Niezbędne w codziennym odżywianiu organizmu człowieka od dziecka po późną starość,zapewniając prawidłową budowę tkanek kostnych, mięśni i układu nerwowego.

 
 


Copyright © 2021 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u