“Opak-Met” PPHU S. Barański

Dodaj |

O NAS

Opak-Met jest średniej wielkości, dynamicznie rozwijającym się rodzinnym przedsiębiorstwem. Zaczęliśmy działalność w  1982 r. od produkcji opakowań, głównie dla przemysłu spożywczego oraz handlu detalicznego i hurtowego. Od tego czasu firma zmieniła całkowicie profil działalności koncentrując się na technologiach obróbki stali czarnej, nierdzewnej i aluminium oraz na wytwarzaniu części i wyrobów wg dokumentacji klienta w ramach kooperacji. W latach 90-tych rozbudowano zakład oraz zmodernizowano park maszynowy pod kątem specjalizacji w kierunku obróbki stali.

 

Siedziba

Ze względu na dynamiczny rozwój w 2008 firma przeniosła swoją siedzibę do nowo wybudowanego zakładu w dzielnicy przemysłowej Inowrocławia przy ul. Marcinkowskiego 110. W nowym miejscu dysponujemy ogólną powierzchnią produkcyjną 8000 m2.

 

Certyfikaty

W firmie funkcjonuje zintegrowany system zarządzania jakością i środowiskiem wg PN EN ISO 9001:2008 i PN EN ISO 14001:2005. Jednocześnie wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych klientów wdrożyliśmy normę spawalniczą PN EN 15085-2 na poziomie CL1.

 

System Zarządzania Produkcją ERP

Od 2005 roku w firmie funkcjonuje System Zarządzania Produkcją Rekord.ERP. Dzięki systemowi kodów kreskowych umożliwia on pełny nadzór nad procesami zachodzącymi w firmie od przyjęcia materiałów, przez wykonanie poszczególnych operacji technologicznych, kontrolę jakości na każdym etapie, aż do sprzedaży gotowego wyrobu. Wdrożenie systemu ERP umożliwiło nam nawiązanie współpracy z firmami o najwyższych wymaganiach z branży motoryzacyjnej i kolejowej.

 

Technologia produkcji

Głównymi technologiami które stosujemy są:

– Spawanie aluminium, stali nierdzewnej i stali czarnej;

– Obróbka plastyczna blach na zimno na maszynach CNC- cięcie, wykrawanie, gięcie, tłoczenie itp.;

– Gięcie rur i profili;

– Klejenie konstrukcji;

– Obróbka skrawaniem na maszynach CNC;

– Cięcie plazmą i laserem;

– Obróbka strumieniowo – cierna.

Poza tym posiadamy możliwość malowania proszkowego, cynkowania galwanicznego i ogniowego. We własnym zakresie wykonujemy również niezbędne oprzyrządowanie.

 

Kadra

Posiadamy biuro konstrukcyjno –technologiczne z wdrożonym systemem wspomagania prac projektowych Autodesk Inventor 2D i 3D. Wysoko wykwalifikowana kadra inżynierska dysponuje bogatym doświadczeniem w dziedzinie obróbki plastycznej oraz spawalnictwa, które jest udokumentowane szeregiem certyfikatów.

 

Cele polityki zintegrowanego systemu zarządzania

Stosowanie i doskonalenie zintegrowanego Systemu Zarządzania, poprzez stałe nadzorowanie procesów produkcyjnych, ryzyka zawodowego i aspektów środowiskowych oraz skuteczne usprawnianie organizacji pracy.

Pozyskiwanie nowych rynków, poprzez spełnianie, a nawet wyprzedzanie oczekiwań Klientów.

Uwzględnianie roli wszystkich pracowników, podnoszenie ich kwalifikacji i zaangażowania do działań na rzecz poprawy jakości, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz środowiska.

Podnoszenie poziomu jakości, bezpieczeństwa pracowników oraz ochrony środowiska, poprzez modernizację i zakupy bezpiecznego i ekologicznego wyposażenia technologicznego- odpowiednio do możliwości technicznych i finansowych.

 

Deklarujemy

– spełnienie wymagań ustawodawstwa i przepisów prawnych w zakresie jakości, ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa i higieny pracy

– zapobieganie wypadkom przy pracy, chorobom zawodowym oraz zdarzeniom potencjalnie wypadkowym

– zapobieganie powstaniu zanieczyszczeń w środowisku naturalnym

– zapewnienie zasobów i środków finansowych niezbędnych do realizacji założonych celów

 

Projekty realizowane z udziałem dofinansowania z funduszy Unii Europejskiej

1. Projekt “Wzrost możliwości produkcyjnych poprzez budowę nowoczesnego centrum rozładowczo-magazynowego” został współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu państwa.

2. Rozbudowa zakładu na ul. Marcinkowskiego wraz z wyposażeniem spawalni, zakup przecinarki taśmowej, sprzętu komputerowego oraz programu REKORD zostały dofinansowane z Unii Europejskiej w ramach SPO-WKP.

3. Udział PPHU “Opak-Met” w Międzynarodowych Targach Poddostawców Niemcy-Lipsk w marcu 2007 w charakterze wystawcy został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej, SPO-WKP w ramach Poddziałania 2.2.2.

 

TECHNOLOGIE

– Cięcie materiałów

– Gięcie i wykrawanie

– Gięcie  rur i profili

– Obróbka na prasach

– Obróbka skrawaniem

– Spawanie

– Klejenie

 

KONTROLA JAKOŚCI

Kontrola Jakości dzięki systemowi ERP i generowanym przez niego przewodnikom produkcyjnym stanowi stały i nierozerwalny element procesu technologicznego. Każdy zabieg i operacja podlega ścisłemu nadzorowi. Specjalne procedury określają metody, częstotliwość oraz zakres kontroli, które w połączeniu z rejestracją produkcji za pomocą kodów kreskowych stanowią niezawodny system kontroli jakościowej. Poza tym, ciągłemu nadzorowi podlega zaawansowanie poszczególnych procesów, co przekłada się na bieżące śledzenie terminowości zlecenia.

Regularne audyty zewnętrzne i wewnętrzne realizowane przez akredytowanych audytorów, kierownictwo firmy, a także przedstawicieli klientów gwarantują wysoką sprawność funkcjonowania i doskonalenia systemu.

Polityka jakości jest nakierowana na pełne zadowolenie klienta oraz ciągłe doskonalenie procesów zachodzących w przedsiębiorstwie.

Dział kontroli jakości jest wyposażony w nowoczesne narzędzia pomiarowe takie jak ramię pomiarowe ROMER Sigma o zasięgu 3 metry. Umożliwia ona wykonanie dowolnych pomiarów długości i kąta w zadanym zakresie. Specjalne oprzyrządowanie pozwala na szybkie porównanie gotowych wyrobów z modelem geometrycznym oraz określenie ewentualnych odchyłek wymiarowych.

W celu właściwej kontroli nad procesami spawalniczymi nadzór jakościowy posiada certyfikaty kompetencji wg PN-EN 473, Metody Badań Nieniszczących (penetracyjnych) PT1 i PT2 oraz VT1 i VT2 (wizualnych).

W firmie został wdrożony zintegrowany system zarządzania jakością ISO 9001:2008 i środowiskiem ISO 14001:2005. Poza tym posiadamy wdrożoną normę EN 15085 „Spawanie pojazdów szynowych i ich części składowych” na najwyższym poziomie CL1.

 
 


Copyright © 2021 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u