OSWMG Hotel “Diabla Góra”

Dodaj |

O hotelu

Serdecznie zapraszamy do serca Puszczy Piskiej, gdzie wśród pięknych stuletnich sosen, na wysokiej skarpie, nad uroczym zakątkiem jeziora Guzianka Wielka, pomiędzy jeziorami: Nidzkim i Bełdan, znaleźć można Ośrodek “Diabla Góra”. Na Gości szukających noclegu na Mazurach, czekają pokoje 2-3 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, telewizją satelitarną, radiem, lodówką oraz telefonem wewnętrznym. Ponadto pragniemy zaoferować Państwu apartamenty o wysokim standardzie z aneksem kuchennym.

Naszym Gościom oferujemy 69 miejsc noclegowych w 28 pokojach:

– 1 pokój jednoosobowy przystosowany dla osoby niepełnosprawnej

– 18 pokoi dwuosobowych

– 4 pokoje trzyosobowe

– 4 apartamenty z aneksem kuchennym

– 1 apartament małżeński.

Na życzenie udostępniamy dostawkę.

 

Wszystkie pokoje posiadają:

 • TV sat, radio
 • telefon wewnętrzny, lodówkę
 • łazienkę z kabiną prysznicową, umywalką, WC,
 • WiFi (Internet bezprzewodowy).

 

Konferencje i szkolenia

Ośrodek “Diabla Góra” zajmuje się kompleksową organizacją konferencji i szkoleń. Biorąc pod uwagę rosnące zapotrzebowanie firm na różnorodne formy integracji Ośrodek “Diabla Góra” zajmuje się organizacją imprez okolicznościowych, w tym m.in.: konferencji, sympozji, jubileuszów, koncertów oraz imprez plenerowych.

Dysponujemy:

 • salą konferencyjną z kominkiem dla 40-70 osób,
 • salą wykładową dla 15-25 osób,
 • salą klubową dla 20-30 osób,
 • pokojem biznesowym dla 4-6 osób,
 • możliwość aranżacji dodatkowych sal (restauracja, kawiarnia) do potrzeb szkoleniowych.

Standardowe wyposażenie sal:

 • projektor multimedialny / ekran,
 • rzutnik pisma,
 • magnetowid / DVD / C D / TAPE / TV,
 • flipchart,
 • nagłośnienie,
 • klimatyzacja,
 • WiFi,
 • zaciemnienie sal szkoleniowo-konferencyjnych

 

Wczasy i wakacje

Każdy z Państwa znajdzie tu dla siebie mnóstwo pomysłów na wypoczynek, zarówno miłośnicy sportu jak i osoby ceniące ciszę i relaks w gronie rodzinnym.

d maja do września Ośrodek oferuje domki letniskowe w dwóch kategoriach:

domki kat A – 3-5 osobowe, parterowe i piętrowe, posiadają pokój gościnny, sypialnie, łazienkę i kuchnię.

domki kat B – 3-5 osobowe, parterowe i piętrowe, posiadają pokój gościnny, sypialnie, łazienkę i kuchnię.

Wyposażenie domków:

kat A – TV, radio, lodówka, kaloryfer elektryczny, czajnik, kuchenka elektryczna , kabina natryskowa, oraz drobne wyposażenie kuchni.

kat B – TV, radio, lodówka, kaloryfer elektryczny, czajnik, oraz drobne wyposażenie kuchni (brak kuchenki elektrycznej, kabiny natryskowej).

Na terenie ośrodka znajduje się:

stołówka,

parking,

stoły tenisowe,

stół bilardowy,

solarium,

sauna,

mini siłownia,

plaża,

wypożyczalnia sprzętu wodnego – łódki wiosłowe, żaglówki i kajaki.

 

Atrakcje

W recepcji ośrodka “Diabla Góra” uzyskacie Państwo informacje o atrakcjach w okolicy Rucianego Nidy:

Leśniczówka Pranie- powstała około 1880 r. Położonego w Puszczy Piskiej tuż nad jeziorem Nidzkim, a przeszła do historii dzięki pobytom w niej wybitnego polskiego poety Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

W 1980r. w Praniu utworzono Muzeum K. I. Gałczyńskiego.

Wojnowo – Cerkiew Prawosławna oraz klasztor starowierców – zespół klasztorny, zbudowany w połowie XIX wieku. Założycielem tutejszej parafii był ks. Aleksander Awajew. Cerkiew została zbudowana w latach 1921-1923. W latach trzydziestych XX w. powstała tu żeńska wspólnota monastyczna.

Śluza Guzianka – znajduje się w Rucianem Nidzie pomiędzy jeziorem Bełdany i jeziorem Guzianka Mała. Została oddana do użytku w 1900 roku i działa po dzień dzisiejszy. Długość komory wynosi 44 m, szerokość wrót 7,5 m, różnica poziomu wody około 2 m. Wrota śluzy otwierane są napędem elektrycznym.

Rezerwat Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie – położony między Rucianem Nidą, a Mikołajkami. Można tu zobaczyć wiele dzikich, mazurskich zwierząt, rzadko spotykanych na wolności: bizony, żubry, bobry, wilki, rysie, jelenie, sarny, daniele, tarpany oraz wiele gatunków ptaków

Gierłoż – Wilczy Szaniec (Wolfschanze) – kwatera Hitlera. Położony w pobliżu Kętrzyna, doskonale zamaskowany kompleks bunkrów do końca II wojny światowej nie został wykryty, ani przez wywiad aliancki, ani radziecki. W 1944 r. dokonano tu nieudanego zamachu na życie Adolfa Hitlera.

Reszel – jest jedynym miastem w woj. warmińsko-mazurskim, które znalazło się w światowym rejestrze zabytków. W podobny sposób wyróżniono w Polsce tylko Kraków, Zamość i Wrocław. W latach 1503-1510 przebywał w Reszlu Mikołaj Kopernik jako doradca biskupa Łukasza Watzenrode.

Święta Lipka – zespół architektoniczny złożony z bazyliki mniejszej i klasztoru, nazywany “perłą baroku”. Bogate zdobienia i różnorodność dekoracji zachowały się w idealnym stanie. W kościele w świętej Lipce odbywają się koncerty organowe.

Twierdza Boyen – wzniesiona w latach 1844-1856 jest doskonale zachowanym przykładem pruskiej szkoły fortyfikacyjnej. Położona na zachód od centrum Giżycka, na wąskim przesmyku pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno, stanowiła główne ogniwo w łańcuchu umocnień zamykających od wschodu dostęp na teren dawnego państwa pruskiego.

Spływy kajakowe – rzeka Krutyń jest idealna do zorganizowania spływów kajakowych i można na niej wybrać trasy o różnej długości.

Aktywny wypoczynek – miłośnikom aktywnego spędzania czasu polecamy skorzystanie z propozycji wypożyczalni sprzętu wodnego, a także przejażdżki konne możliwe dzięki znajdującym się w pobliżu stadninom.

Dla gości w sezonie letnim organizujemy spływy kajakowe rzeką Krutynią, wycieczki jednodniowe po okolicy

oraz rejsy statkiem po jeziorach mazurskich, z odwiedzinami Leśniczówki Pranie.

 
 


Copyright © 2021 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u