Partner Serwisu KatalogPrzedsiebiorstw.pl – Ogniwo.net

Ogniwo.net – Ciekawy serwis, który pomaga znaleźć pracę

Przedstawiamy dziś serwis Ogniwo.net. Ogniwo.net należy do kategorii tzw. professional networking czyli serwisów które łączą funkcjonalność społecznościową z możliwościami oferowanymi przez serwisy z ofertami pracy.

Idea Ogniwo.net polega na tym, że każdy człowiek ma wielu znajomych, którzy też mają znajomych (a znajomi znajomych również mają znajomych); cała ta grupa osób tworzy sieć kontaktów. W praktyce ludzie utrzymują kontakty tylko z najbliższymi znajomymi, nie zdając sobie sprawy jak wielki potencjał drzemie w ich dalszych kontaktach. Nie znamy lub nie pamiętamy większości osób, które tworzą naszą sieć kontaktów. Z kolei znalezienie pracy, inwestora czy też nowego pracownika jest łatwiejsze jeśli zostanie wsparte pozytywną opinią kogoś komu ufamy.

Internet zmienił proces poszukiwania i znajdowania pracy, wykorzystując w tym celu obserwacje naukowe z zakresu przepływu informacji w sieci. Prekursorem badań w tym zakresie był Stanley Milgram z Yale. Celem eksperymentu z 1967 roku było ustalenie długości łańcucha znajomych gwarantującej dostarczenie przesyłki do adresata. Uzyskany przeciętny wynik: 6 ogniw w łańcuchu zapewniającym dostarczenie listu. Na podstawie eksperymentu Milgram sformułował twierdzenie mówiące, że od dowolnej osoby na ziemi każdego człowieka dzieli tylko pięciu „pośredników”, a ta dowolna osoba jest tym samym nie dalej niż w „szóstym kręgu” naszych znajomości (stąd nazwa teorii Milgrama to „six degrees of separation”). Wykazał ponadto, że świat i obieg informacji w nim można rozpatrywać w kategoriach sieci kontaktów międzyludzkich.

Powyższe obserwacje starają się wykorzystać serwisy internetowe, których działanie oparte jest na zasadzie stopni odległości pomiędzy zarejestrowanymi użytkownikami. Pierwszym serwisem tego typu był amerykański sixdegrees.com, po nim powstało wiele innych, różniących się profilem, takich jak randkowe: friendster.com, tribe.net i biznesowe: realcontacts.com (głównie branża IT), ryze.com, openbc.com, linkedIn.com.

W Stanach Zjednoczonych serwisy oparte na sieciach kontaktów są doskonałym narzędziem dla przedsiębiorców, przedstawicieli wolnych zawodów, poszukujących pracy, a także działów zasobów ludzkich dużych firm, które w ten sposób mają możliwość dotarcia do bazy osób o poszukiwanym profilu i określonej sieci znajomych.

Podstawowe korzyści dla użytkowników Ogniwo.net:

– Doskonałe narzędzie do utrzymywania kontaktów; niezależnie od zmiany adresu, telefonu, adresu e-mail, pracy, po nawiązaniu połączenia z dowolną osobą – już zawsze będzie możliwe jej odnalezienie i kontakt.

– Łatwe nawiązywanie nowych kontaktów z osobami o interesującym (pod dowolnym względem) profilu a jednocześnie możliwość odnalezienia za pośrednictwem serwisu starych znajomych – o których mamy tylko szczątkowe informacje.

– Ekspozycja swojego profilu dla potencjalnych pracodawców. Możliwość znalezienia pracy dzięki bezpośredniemu kontaktowi lub przez polecenie. Trzeba pamiętać o tym że większość ofert pracy nigdy nie będzie opublikowana – pozostaje tylko w głowach decydentów – i te nie opublikowane oferty mogą znaleźć swoje miejsce w Ogniwo.net – jako oferty składane użytkownikom serwisu.

– Dostęp do ofert z różnych serwisów z ofertami pracy w jednym miejscu, m.in. HRK, GoWork, Jobs.pl, Praca.pl.

– Zarejestrowanym użytkownikom serwis umożliwia dotarcie do osób o poszukiwanym profilu zawodowym; pracujących w określonej branży, firmie, kończących wybrane uczelnie.

– Serwis pomaga znaleźć pracę lub pracowników w oparciu o sieć kontaktów. Stąd serwis może być pomocnym narzędziem dla przedsiębiorców, przedstawicieli wolnych zawodów, poszukujących pracy, a także firm doradztwa personalnego oraz działów zasobów ludzkich dużych firm.

Zapraszamy do serwisu – www.ogniwo.net

I do kontaktu z nami pod adresem adres info@ogniwo.net


Copyright © 2021 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u