“Pod Białym Orłem” Hotel Polski

Dodaj |

O nas

Bogata historia hotelu, lokalizacja w centrum Starego Miasta, piękne wnętrza oraz miły i zawsze pomocny personel sprawia, że Hotel Polski Pod Białym Orłem to miejsce z niezwykłym klimatem…

Kontynuujemy tradycję polskiej gościnności w imieniu właścicieli, Rodziny Książąt Czartoryskich. Przywiązujemy ogromną wagę do poznania potrzeb i oczekiwań naszych Gości.

Zasada „Hospes Hospiti sacer” (Gość Gospodarzowi Święty) obowiązuje u nas nieustająco.

Największą nagrodą są dla nas momenty, gdy słyszymy słowa: „Przyjaciele polecili nam Wasz hotel”.

Hotel Polski Pod Białym Orłem ma idealną lokalizację. Położony jest w samym sercu Krakowa, w obrębie murów obronnych Starego Miasta, obok Bramy Floriańskiej. Dzięki temu nasi Goście mają łatwy dostęp do większości atrakcji i zabytków Krakowa.

Na wprost hotelu mieści się urokliwy Zaułek Książąt Czartoryskich z pomnikiem Merkurego autorstwa Bertela Thorvaldsena. Z okien hotelu widać średniowieczne Mury Warowne, na których krakowscy artyści prezentują swoje prace. Tuż za murami rozciąga się pas zieleni „Planty”– ulubione miejsce spacerów i odpoczynku turystów i mieszkańców Krakowa. To także miejsce porannej gimnastyki nordic walking.

O krok od hotelu znajduje się Barbakan, Teatr Słowackiego, Dom Jana Matejki i Muzeum Książąt Czartoryskich oraz najsłynniejszy obraz Leonardo Da Vinci „Dama z Łasiczką”.

Po trzyminutowym spacerze podziwiać możemy Rynek Główny i Sukiennice, w nich Galerię Malarstwa Polskiego.

Od Zamku na Wawelu dzieli nas jedynie 15- minutowy spacer Drogą Królewską.

Warto też zwiedzić położoną w pobliżu zabytkową dzielnicę żydowską – Kazimierz.

Tuż obok naszego hotelu przebiega „Szlak Jana Pawła II”.

W odległości około 300 m zlokalizowany jest Dworzec Kolejowy i Autobusowy oraz przystanki transportu publicznego. Ułatwia to dojazd do hotelu (również z lotniska) i bezproblemową komunikację publiczną z całym miastem. Istnieje bezpośrednie połączenie tramwajowe z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.

Oprócz zabytków Krakowa w pobliżu hotelu znajduje się wiele eleganckich restauracji, pubów, sklepów oraz centrum handlowe „Galeria Krakowska” – każdy Gość znajdzie coś dla siebie.

 
 


Copyright © 2021 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u