“Pollera” Hotel

Dodaj |

HISTORIA HOTELU

 

 

 

Hotel Pollera założył w 1834 roku Kasper Poller. Założyciel Hotelu oraz jego spadkobiercy dbali o rozwój obiektu tak, że w okresie międzywojennym Hotel Pollera stał się jednym z najbardziej renomowanych hoteli krakowskich. W dziejach Hotelu przeplatają się okresy świetności z okresami stagnacji – podczas II Wojny Światowej zajęty przez Niemców, po wyzwoleniu Krakowa stał się na krótko kwaterą dowództwa Armii Czerwonej. Po wojnie na krótko odzyskany przez prawowitego właściciela, a w 1950 roku został upaństwowiony. Dopiero w 1990 roku odzyskany na dobre jako obiekt zaniedbany, przeszedł gruntowny remont, by znów stać się jednym z najbardziej eleganckich i urokliwych hoteli Krakowa.

Czasy rozkwitu Hotelu to secesja – z tego okresu pochodzą witraże projektu Stanisława Wyspiańskiego znajdujące się na klatce schodowej, a także pamiątki zgromadzone w holu recepcji. Także wystrój i aranżacja wnętrz wyrażają secesyjnego ducha, współgrając jednocześnie z obowiązującymi standardami.

Hotel Pollera gościł między innymi Helenę Modrzejewską, Henryka Sienkiewicza, a także Andrzeja Seweryna, Beatę Tyszkiewicz, Ryszarda Kaczorowskiego, Wojciecha Młynarskiego, Natalię Kukulską, Świtę Papieską podczas pielgrzymki w 1997 roku i wielu innych.

 

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

 

 

Kraków – miasto królów, dawna stolica Polski – ma do zaoferowania odwiedzającym mnóstwo ciekawych miejsc, bezcennych zabytków i atrakcji:

• wzgórze wawelskie z Zamkiem Królewskim (otwarte dla zwiedzających komnaty królewskie oraz liczne ekspozycje), katedrą, grobami królewskimi, dzwonem Zygmunta, który bije tylko w chwilach najdonioślejszych dla miasta i kraju.

• największy średniowieczny plac Europy, który do dzisiaj zachował swój pierwotny układ architektoniczno-urbanistyczny – Rynek Główny wraz z Sukiennicami, świeżo otwartymi podziemiami, wieżą ratuszową, maleńkim kościółkiem Świętego Wojciecha i Kościołem Mariackim

• kościoły

• Kazimierz – niegdyś odrębne miasto, później żydowska dzielnica – wąskie uliczki, place targowe, synagogi i żydowskie cmentarze sąsiadujące z katolickimi świątyniami (kościół Bożego Ciała, kościół Świętej Katarzyny…) a raz do roku Festiwal Kultury Żydowskiej

• Podgórze – niegdyś osobne miasto, dzisiaj nieco zapomniana dzielnica Krakowa – kryje najstarszy cmentarz komunalny miasta, na którym spoczywają najznamienitsi jego obywatele, najstarszy z czterech krakowskich kopców (Kopiec Krakusa), z którego roztacza się piękna panorama całego Krakowa, dawną fabrykę Oskara Schindlera (dzisiaj muzeum), plac Bohaterów Getta z Apteką Pod Orłem i wiele innych

• Nowa Huta – zaprojektowana w latach pięćdziesiątych XXwieku jako oddzielne robotnicze miasto – ciekawa architektura i rozplanowanie przestrzenne a także sporo pozostałości po miejscowościach, na terenie których powstawała Nowa Huta – liczne dwory, pałace, obiekty sakralne

W niewielkiej odległości od Krakowa znajdują się zabytkowe kopalnie soli – w Wieliczce (jeden z pierwszych obiektów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO) i w Bochni (najstarsza w Polsce). Można również bez większych problemów dotrzeć do byłych nazistowskich obozów koncentracyjnych KL Auschwitz I i Auschwitz II-Birkenau położonych w Oświęcimiu i Brzezince – miejsca te są znane jako symbol Holocaustu i nazistowskich zbrodni popełnionych na Polakach, Romach, Żydach i innych narodach.

Kraków jest również doskonałą bazą wypadową dla dalszych wycieczek w najciekawsze miejsca Małopolski i całej Polski – Jura krakowsko-częstochowska z ruinami gotyckich zamków zwanych orlimi gniazdami, polskie Tatry (Tatrzański Park Narodowy) oraz ich stolica Zakopane, Pieniny (Pieniński Park Narodowy) z malowniczym przełomem Dunajca i znanymi uzdrowiskami.

 

INFORMACJE OGÓLNE

 

Zapraszamy do Hotelu Pollera znajdującego się w samym sercu Starego Miasta. Z okien naszego hotelu widać Teatr im. Juliusza Słowackiego, a pieszo można w kilka minut znaleźć się na Rynku Głównym (sprawdź naszą lokalizację!). W niewielkiej odległości od Hotelu znajduje się także centrum komunikacyjne miasta – dworzec kolejowy, autobusowy oraz ważny węzeł komunikacji miejskiej a także jedno z największych centrów handlowych – Galeria Krakowska. Hotel, którego powstanie datuje się na 1834 rok, swoim gościom oferuje:

– stylowe, secesyjne wnętrza

– 40 komfortowych pokoi

– 2 luksusowe mini-apartamenty

– salkę konferencyjną

– hotelową restaurację

– bezprzewodowy dostęp do internetu

– windę

i wiele innych

Dla wygody oddajemy hotelowy system rezerwacji on-line – teraz niezależnie od pory można w kilku krokach zarezerwować pokój:

– określ czas pobytu i rodzaj pokoju

– system sprawdzi dostępność pokoi i dobierze najkorzystniejsze zniżki

– po uiszczeniu płatności kartą kredytową system założy rezerwację i wygeneruje potwierdzenie (voucher).

Osoby korzystające z systemu rezerwacyjnego on-line otrzymują dodatkowe 5% zniżki niezależnie od innych promocji!

Zapewniamy pomoc w organizacji pobytu – można liczyć na naszą pomoc przy transferze z lotniska, w wypożyczeniu samochodu, w zakupie biletów do teatru, filharmonii lub opery czy też w zamówieniu usług przewodnika.

 

 

GALERIA

 
 


Copyright © 2021 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u