Powiatowy Bank Spółdzielczy w Gostyniu

Dodaj |

O nas

Bank Spółdzielczy w Gostyniu od 1994 roku zrzeszony jest w Gospodarczym Banku Wielkopolski SA Banku Regionalnym w Poznaniu. Wejście w życie w 1998 r. Uchwały Komisji Nadzoru Bankowego określającej minimum kapitałowe spowodowała, że Zarządy Banków Spółdzielczych w Gostyniu, Pogorzeli i Borku Wlkp. przystąpiły do intensywnych działań w celu utworzenia wspólnego silniejszego kapitałowo Banku. Prowadzone rozmowy zaowocowały podpisaniem we wrześniu 1998 roku deklaracji intencji, a w ślad za tym podjęciem przez Zebrania Przedstawicieli stosownych uchwał o połączeniu tych trzech spółdzielni, tworząc z dniem 1 października 1998 roku Powiatowy Bank Spółdzielczy w Gostyniu, którego Prezesem Zarządu został Marek Banaszak.

Jednym z priorytetów działań stała się ekspansja terytorialna oddziałów i filii Powiatowego Banku Spółdzielczego w Gostyniu. W 2001 roku podjeto decyzję o zakupie oddziału GBW S.A. w Pępowie i stworzeniu filli PBS w Pępowie zaś 1 stycznia 2003 roku uruchomiono filię PBS w Krobi.

 

Oddziały i filie

Oddziały i filie PBS znajdują się w siedzibach gmin powiatu gostyńskiego i prowadzą obsługę klientów w zakresie depozytowo – kredytowym i rozliczeniowym.

 
 

 


Copyright © 2019 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u