POWSZECHNA SPÓŁDZIELNIA SPOŻYWCÓW “SPOŁEM”

Dodaj |
  • O NAS
  • ZARYS HISTORYCZNY

Instytucja POWSZECHNA SPÓŁDZIELNIA SPOŻYWCÓW “SPOŁEM” działa w branży spożywczej  w Pruszkowie. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji – zadzwoń pod numer tel. + 48 (22) 758-76-05

Powszechna Spółdzielnia Spożywców “Społem” – sieć handlowa spółdzielni spożywców założona w 1907 roku w Łodzi. W okresie międzywojennym rozszerzyła działalność na cały kraj.

W 1938 roku miała 92 sklepy, 3 masarnie i 2 sklepy tekstylne. W czasie II wojny światowej  majątek spółdzielni został rozgrabiony przez hitlerowców. Działalność spółdzielni była ograniczana w okresie powojennym do 1956 roku, kiedy pozwolono na rozwój spółdzielczości. Spółdzielnia skonsolidowała majątek i tworzyła domy towarowe oraz sklepy samoobsługowe. Po 1970 majątek nieruchomy spółdzielni został upaństwowiony. Po roku 1990 spółdzielnia podzieliła się na wiele regionalnych i lokalnych spółdzielni, z których wiele zbankrutowało, a majątek został wyprzedany. Obecnie istnieje Krajowy Związek Rewizyjny Spółdzielni Spożywców “Społem”, zrzeszający oddziały na terenie całego kraju.

Krajowy Związek Rewizyjny Spółdzielni Spożywców “Społem”


Copyright © 2021 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u