PPH Butra Ośrodek Kolonijno-Sportowy Meduza Sp. z o.o.

Dodaj |
  • O Nas
  • Oferta

Nasz ośrodek

Ośrodek kolonijny “Meduza” posiada ponad 30-letnią tradycję w organizowaniu wypoczynku dla dzieci i młodzieży. W wyniku tych doświadczeń zmodernizowano obiekt z myślą o potrzebach młodych użytkowników. Zapewnia pełne bezpieczeństwo użytkownikom – ogrodzony, położony w odległości 80 m od morza i 20 m od ulicy. Ostatnio prowadzone prace modernizacyjne przygotowały obiekt do całorocznej działalności – można go więc wykorzystać do potrzeb kolonii letnich, zimowisk oraz tzw. “zielonych szkół”.

Trochę historii

Jastrzębia Góra to znane kąpielisko nadmorskie, będące od 1975 r. dzielnicą miasta Władysławowa. Jest atrakcyjnie położona na 33-metrowym zalesionym klifowym brzegu. Wchodzi w skład Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Pierwsze wzmianki o Jastrzębiej Górze pochodzą z 1848 r. W latach trzydziestych XX w. Towarzystwo “Jastgór” zainicjowało rozwój osady. Na terenie wykupionym od Niemców wybudowano pensjonaty i wille. W 1938 r. wybudowano windę, która zwożono kuracjuszy z wysokiej skarpy na plażę. Do 1939 r. Jastrzębia Góra była ulubionym miejscem wypoczynku zamożnych warszawiaków i gości zagranicznych. W czasie II Wojny Światowej walory kurortu wykorzystywali również okupanci niemieccy. Po wojnie część obiektów wróciła do dawnych właścicieli, resztę przekształcono w ośrodki wypoczynkowe. Powstało wiele nowych pensjonatów i domów wczasowych pod patronatem przedsiębiorstw z całego kraju.

Architektura

W obecnej zabudowie kąpieliska wyraźnie dominuje nowoczesna architektura. Nowoczesny jest również kościół pod wezwaniem św. Ignacego Loyoli: dolny na 700 miejsc przeznaczony jest głównie dla miejscowych parafian w okresie zimowym, a górny na 2000 miejsc siedzących dla przebywających w Jastrzębiej Górze w okresie letnim wczasowiczów. W kościele znajduje się obraz z 1850 r. z podobizną św. Ignacego Loyoli, założyciela Zakonu Jezuitów, ze zburzonego przez hitlerowców w 1939 r. kościoła jezuickiego w Bydgoszczy. Na chórze zainstalowane zostały 21-głosowe organy, na których w okresie letnim odbywają się koncerty organowe.

Położenie

Jastrzębia Góra posiada piękną plażę u stóp wysokiego klifu, do którego prowadzą schody. Z uwagi na ograniczone możliwości terenowe kąpielisko rozbudowuje się na wschód w kierunku Lisiego Jaru i Rozewia. Do Lisiego Jaru można dojść ścieżką biegnącą poboczem szosy lub plażą. Jest to około 350-metrowy wąwóz erozyjny, pierwotnie liczący dziesięć kilometrów, ale w ciągu tysiącleci wchłonięty przez morze. Dzisiaj zabudowany jest ośrodkami wypoczynkowymi. Znajduje się na nim również kamping I kategorii. U wylotu Lisiego Jaru stoi obelisk upamiętniający przymusowe lądowanie Zygmunta II Wazy po nieudanej wyprawie do Szwecji w 1598 r. dla realizacji dynastycznych zamierzeń. Po wylądowaniu król pojechał do pobliskiej Krokowej do zamku Krokowskich, skąd po paru dniach wyjechał do Warszawy.

W pobliżu

W pobliskim Rozewiu znajduje się latarnia morska im. St. Żeromskiego z interesującym Muzeum Latarnictwa w jej wnętrzu. Została wzniesiona w 1821 r. na około 50-metrowej skarpie, ma kształt stalowego 9-piętrowego cylindra o wysokości 33 m. Światło latarni jest widoczne na odległość prawie 44 km. Idąc z Jastrzębiej Góry na zachód dochodzi się po 6 km do Karwi – niewielkiego, uroczo położonego kąpieliska z przepiękną, szeroką plażą. Na południowy zachód od Jastrzębiej Góry płynie rzeka Czarna Wda udostępniona do wędkowania od mostu na drodze Krokowo-Starzyno do ujścia do morza wraz z kanałem Czarnej Wdy i zanikającym jeziorem Ostrowo. W górnym biegu pstrąg, w dolnym lin i okoń oraz szczupak i węgorz. Walory klimatyczne i krajobrazowe Jastrzębiej Góry są wykorzystywane do zorganizowania wczasów z zabiegami odnowy biologicznej, wczasów w siodle, uprawiania sportów rekreacyjnych. Pozostają tu również do wykorzystania zasoby wody mineralnej i borowiny.

Ośrodek kolonijno – rehabilitacyjno – sportowy “Meduza” w Jastrzębiej Górze stawia do dyspozycji swój potencjał w zakresie organizacji:

   

 

Zapraszamy także do obejrzenia naszej galerii.

Pragniemy zachęcić Państwa do realizacji swojego programu w naszym obiekcie zlokalizowanym w Jastrzębiej Górze, która jest prawdziwą perełką i ozdobą tego regionu. Proponujemy podjęcie długoterminowej i nieograniczonej współpracy w ramach zawartej umowy, lub jednorazowych działań typu konferencja, kurs, narada szkoleniowa itp. Jesteśmy otwarci na propozycje i pomysły zgodnie z Państwa potrzebami.

   


Copyright © 2022 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u