Prominex Sp. z o.o. Małopolski dystrybutor warzyw i owoców

Dodaj |

Dynamiczny rozwój od samego początku…

Prominex rozpoczął swoją działalność w 1994 roku w formie spółki cywilnej z siedzibą w Krakowie. Postawiono na sprzedaż owoców cytrusowych na giełdzie krakowskiej i to okazało się strzałem w dziesiątkę. Dynamicznie rozwijający się rynek w początkowym okresie lat 90-tych, charakteryzujący się wysokim popytem na owoce i warzywa oraz rozszerzana sieć dystrybucji stały się impulsem do poszukiwania bardziej efektywnej formy działań. Dlatego też w 2000 roku na bazie spółki cywilnej powstała spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Prominex Sp.z o.o. Firma nie tylko umocniła się na dotychczasowym rynku, ale także poszerzyła obszar i zakres swojej działalności otwierając placówkę w Kielcach i w Sandomierzu oraz wprowadzając konfekcjonowanie warzyw i owoców.

Transport…

Firma posiada własny tabor samochodów ciężarowych o ładowności od 1,5 do 22 ton. Są to specjalistyczne samochody przystosowane do transportu świeżych owoców i warzyw posiadające zabudowę izotermiczną gwarantującą świeżość dostarczonego towaru do chwili ich rozładunku w miejscu przeznaczenia. Dodatkowo samochody posiadają windy załadunkowe umożliwiające sprawny załadunek i wyładunek towaru na paletach. Samochody są wyposażone w agregaty chłodnicze pozwalające utrzymać stałą temperaturę wewnątrz skrzyni w zakresie +7oC do +10oC. Dostawy towarów oparte są również na wieloletniej współpracy ze sprawdzonymi firmami transportowymi.

   

Bogate doświadczenie i nieustanny rozwój…

Prominex konsekwentnie umacnia swoją pozycję na rynku opierając się na wysoko wykwalifikowanej kadrze, (w firmie zatrudnionych jest około 100 pracowników posiadających bogate doświadczenie) profesjonalnym zapleczu handlowym i wyspecjalizowanym transporcie drogowym, gwarantującym terminowe dostawy najwyższej jakości produktów. Główną siedzibą firmy jest Kraków. Tu towar jest zamawiany i dysponowany do poszczególnych naszych oddziałów i odbiorców. Posiadamy swoje bazy magazynowe w pełni dostosowane do odpowiedniego przyjęcia i przechowania towaru.

   

Odbiorcy…

– Sklepy detaliczne

– Hipermarkety

– Supermarkety

– Restauracje, Hotele


Copyright © 2022 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u