Opierzenia i obróbki dachowe, Metalowe Systemy Rynnowe

Protec Sp. z o. o.

Dodaj |

  • O firmie
  • Działalność Produkcyjna, Produkty
  • Oferta

Nasza firma zarejestrowana została na terenie Polski 15.01.1991 r Decyzją Prezesa Agencji ds. Inwestycji Zagranicznych, pierwotnie pod nazwą PRF GmbH Uszczelka Sp. z oo. w Opolu, wpisana do rejestru handlowego Sądu Rejonowego w Opolu pod numerem RHB 964. Założenie Spółki nastąpiło na mocy aktu notarialnego spisanego w Burscheid ( Niemcy ) w dniu 9.11.1990 r. Od momentu rejestracji wielokrotnie zmieniała się lista Wspólników, aktualnie jedyną Wspólniczką Spółki jest obywatelka Niemiec, Sigrid Perez zam. Leichlingen, Opladenerstr 54. Działalność gospodarczą Spółka rozpoczęła dnia 11.03.1991 ( data pierwszego zapisu w księdze handlowej ). Podstawową działalnością Spółki była produkcja uszczelek i innych elementów tłoczonych z materiałów powierzonych ( tzw. uszlachetnianie czynne ) dla kontrahenta Niemieckiego. Produkcja była realizowana na maszynach i urządzeniach wprowadzonych na polski obszar celny w ramach aportu niepieniężnego Kapitału Spółki. Początkowo pomieszczenia produkcyjne Spółka dzierżawiła.

W przeciągu roku 1992 i 1993 stopniowo wprowadzono produkcję elementów instalacji odwodnieniowej połaci dachowych. Materiały do produkcji w tym okresie dostarczano do przerobu z Niemiec. Od 1994 roku rozpoczęła się współpraca Spółki z dostawcami podstawowych materiałów do produkcji elementów odwodnienia dachów w Polsce: z Zakładami Metalurgicznymi Silesia w Katowicach – producentem blach i taśm tytanowo cynkowych i z Hutą Metali Nieżelaznych Szopienice – producentem blach i taśm miedzianych. Niesamowity rozwój technologii w dziedzinie motoryzacji oraz pewne zawirowania organizacyjne w Spółce w roku 1994, spowodowały regres w produkcji uszczelek i działalność ta w chwili obecnej stanowi niewielką część całości produkcji, którą od tamtego momentu był system odwodnienia połaci dachowych i akcesoria do wykańczania dachów. W latach 1991 do 1994 praktycznie całość produkcji Spółki była eksportowana.

Od roku 1994 wprowadzono sprzedaż krajową produkowanych elementów i detali do wykańczania i uzupełniania połaci dachowych. W roku 2005 Spółka poszerzyła asortyment produkcyjny o produkowane ze stali nierdzewnej haki i podpory montażowe do kolektorów i baterii solarnych, w całości przeznaczone na eksport.

W dniu dzisiejszym podstawowa działalność produkcyjna spółki obejmuje produkcję elementów systemu odwodnienia i wykończenia dachów oraz produkcję różnych elementów tłoczonych i uszczelek. W roku 2005 wdrożono do produkcji cały szereg elementów mocujących do systemów solarnych wykonanych ze stali nierdzewnej.

System odwodnienia połaci dachów produkowany jest z blach miedzianych, cynkowo tytanowych i ocynkowanych, a w dalszym ciągu trwają również próby produkcyjne z zastosowaniem do tego celu blach aluminiowych i ze stali nierdzewnych. Około 65% całości produkcji systemu odwodnienia dachu jest przedmiotem eksportu do Niemiec, Włoch, Holandii, Francji i Czech. Stałe kontakty handlowe na tych rynkach, dobra jakość, terminowość i z mozołem wypracowana wiarygodność powoduje, iż produkty Spółki są na rynku zagranicznym uznane. Szacujemy, że na rynku tym, w dziedzinie produkcji galanterii dachowej należymy po firmach Rheinzink Datteln, Kaufman Ulm, Renner Bamberg, Grömo i Zambelli do ścisłej czołówki. W ostatnim roku Spółka pozyskała nowych odbiorców na rynku hiszpańskim, francuskim, belgijskim i duńskim.

Na rynku polskim nie znamy, mimo stałych obserwacji rynku min. poprzez imprezy targowe, producenta, który jest w stanie konkurować, przede wszystkim pod względem asortymentu i jakości, z wyrobami Spółki Protec. Konkurencyjne wyroby w różnych regionach Polski oczywiście się pojawiają, lecz te z rodzimej, polskiej produkcji ze względów jakościowych i technologicznych, póki co nie stanowią dla wyrobów Spółki zagrożenia. Zagrożeniem na pewno są wyroby importowane, przede wszystkim od cytowanych wyżej producentów niemieckich. W dziedzinie produkcji elementów mocujących do baterii i kolektorów solarnych w roku 2007 nastąpił niesamowicie dynamiczny wzrost asortymentu i ilości. Całość tej produkcji jest na dzień dzisiejszy eksportowana do krajów UE….

Podstawowe kategorie

Rynny

Rury

Naczynia zbiorcze

Lista wszystkich kategorii

Dylatacje

Kolana

Łapacze wody

Materiały pokryciowe

Mufy

Naczynia zbiorcze

Narożniki

Uskoki i odsadzki

Ozdoby dachowe

Rury

Rynny

Sztucery

Uchwyty

Zbiorniki

Denka

Drabinki śniegowe, śniegołapy

Wyczystki rurowe i zbiorniki rewizyjne

Osprzęt dachowy

Elementy tłoczone

Haki rynnowe

Obróbki i opierzenia

Pozostały osprzęt dachowy

Wywietrzniki

Rozdzielacze Wody

Trójniki

Fale kominowe


Copyright © 2021 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u