Rezonans Magnetyczny, Tomografia Augustów

Radiologica Augustów – Pracownia Rezonansu Magnetycznego

Dodaj |

Rezonans

Przygotowania do Rezonansu Magnetycznego

 1. Badanie metodą rezonansu magnetycznego nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania ze strony pacjenta, ale ze względu na specyfikę badania są pewne zasady, do których należy się zastosować.
 2. Z powodu wykorzystywanego w badaniu silnego pola magnetycznego najlepiej zgłosić się na badanie w ubraniu pozbawionym elementów metalowych – pasek, zegarek, klucze, komórka, karty płatnicze i elektroniczne pacjent zostawia w przebieralni w pracowni MR.
 3. Na badanie głowy należy zgłosić się bez makijażu oraz np. uczesania z użyciem lakieru do włosów, gdyż środki kosmetyczne zawierają drobiny metali, które spowodują lokalne zakłócenia pola magnetycznego i obniżą jakość uzyskiwanych obrazów.
 4. Badanie nie wymaga bycia na czczo, nawet jeżeli zachodzi potrzeba dożylnego podania środka kontrastowego.
 5. Badanie nie zakłóca działania leków, przed badaniem można przyjmować wszystkie zalecone lekarstwa.
 6. Badanie nie wpływa na funkcjonowanie organizmu po badaniu, można prowadzić samochód lub wykonywać
  inne precyzyjne czynności.
 7. Badanie jest obojętne dla zdrowia, można je wykonywać w np. w dowolnym okresie cyklu miesiączkowego.
 8. Mimo, że badanie jest bezpieczne dla zdrowia unika się jego wykonywania u kobiety w pierwszych trzech miesiącach ciąży, chyba że są bezwzględne wskazania dla ratowania życia matki.
 9. Silne pole magnetyczne może zakłócić pracę wykorzystywanych w medycynie urządzeń – stymulatorów serca i neurostymulatorów. Osoby mające wszczepiony rozrusznik serca nie mogą wchodzić do pokoju badań MR (główne przeciwwskazanie do badania MR).
 10. Implanty zębowe – mostki, koronki, wszczepy tytanowe nie stanowią przeszkody do badania MR. Podobnie jest z implantami po operacjach ortopedycznych – druty, śruby, płytki zespalające, oraz sztuczne stawy pozwalają na wykonanie badania MR.

 
 


Copyright © 2021 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u