“Rydzewski” Hotel i Restauracja

Dodaj |

 

HOTEL I OKOLICE

 

Pojezierze Ełckie to przepiękna kraina lasów, jezior, rzek, pagórków i uroczych widoków na tle niezniszczonej przyrody. Wspaniale rozwinięta linia brzegowa jezior i piaszczyste plaże pozwalają na odpoczynek spragnionym wody i słońca a także wędkarzom, myśliwym i wszystkim innym, którym przyroda nie jest obca. Ciągi moren czołowych tworzą niezwykle malowniczy krajobraz zwany “Mazurami Garbatymi”.

W samym centrum tej przepięknej krainy leży Ełk. To jedno z nielicznych miast w Polsce, gdzie w centrum znajduje się jezioro. Jezioro Ełckie, o powierzchni ponad 5 km2, wraz z przepływającą przez nie rzeką Ełk stanowi doskonały szlak wodny do uprawiania turystyki kajakowej i żeglarstwa.
Dzięki dogodnej lokalizacji Hotel Rydzewski w Ełku jest idealnym miejscem dla turystów jak i dla osób podróżujących służbowo. Goście hotelu mogą korzystać z poblisko położonych: nowoczesnej pływalni miejskiej, fitness-clubu, solarium, sauny, kortów tenisowych, hali sportowej, centrum handlowego.
Dużą część naszych klientów stanowią grupy zorganizowane z całego świata. Stały rozwój Firmy pozwala na sprostanie nowym wciąż rosnącym wymaganiom.

Dzięki adaptacji sali dawnego teatru “Orzeł” dysponujemy salą teatralną z profesjonalnie wyposażoną sceną i zapleczem dla artystów ( garderoba ). Miały już miejsce występy orkiestry symfonicznej z Niemiec, kabaretów : Ciach, Koń Polski, Kabaretu Moralnego Niepokoju, chóru Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania, Marcina Dańca, Jerzego Kryszaka, Andrzeja “Piaska” Piasecznego. 
Przy renowacji Teatru “Orzeł” udało się Panu Klemensowi Rydzewskiemu uratować kurtynę teatralną pochodzącą z XIX w. Po odrestaurowaniu została ona wyeksponowana w sali teatralnej. Za ten sukces Właściciel Hotelu Rydzewski został doceniony w 2004 r. nagrodą “Piękniejsza Polska” ustanowioną przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

 

HOTEL

Hotel “Rydzewski” położony jest w pięknej krainie Pojezierza Ełckiego.

W przytulnych i wygodnie urządzonych pokojach zapewniamy odpoczynek zarówno turystom jak i osobom podróżującym służbowo. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu przyjmujemy grupy zorganizowane z całego świata.

Naszym gościom oferujemy 100 miejsc noclegowych w 51 pokojach:

 • 13 pokoi jednoosobowych
 • 31 pokoje dwuosobowe
 • 7 pokoi trzyosobowych
 • 2 luksusowo wyposażone apartamenty

Na życzenie jesteśmy w stanie szybko zaaranżować dostawkę.

Wszystkie pokoje posiadają:

 • TV kablową
 • telefon
 • łazienkę z kabiną prysznicową, umywalką, WC, galanterią hotelową

Na terenie Hotelu Rydzewski dostępny jest internet bezprzewodowy.

Dbając o bezpieczeństwo naszych gości zapewniamy całodobową ochronę
oraz bezpłatny parking strzeżony.

Nocleg Poniedziałek

Czwartek
Piątek

Niedziela
Pokój jednoosobowy 150 zł 100 zł
Pokój dwuosobowy 190 zł 140 zł
Pokój trzyosobowy 230 zł 180 zł
Apartament 260 zł 190 zł
Ceny weekendowe obowiązują także w dni świąteczne.
W ceny wliczono podatek VAT i koszt śniadań.

 

RESTAURACJE

Główny atut Hotelu Rydzewski to jego restauracja, w której zawsze przykłada się dużą wagę do jakości serwowanych potraw. Szef Kuchni dba o to, żeby w jadłospisie nie zabrakło dań opartych na tradycyjnych recepturach i przygotowywanych z produktów wytwarzanych przez lokalnych rzemieślników.

Lubiącym posiłek na świeżym powietrzu proponujemy ogród letni.
Dzięki zdobytemu doświadczeniu, możliwościom organizacyjnym, profesjonalnej i miłej obsłudze zajmujemy się organizacją wszelkiego rodzaju imprez:

 • uroczystości rodzinnych (wesela, komunie, chrzciny);
 • firmowych (bale karnawałowe, jubileusze);
 • okolicznościowe (sylwester, andrzejki);
 • plenerowe (grille, ogniska, imprezy okolicznościowe – proponujemy pięknie położone miejsce nad jeziorem w pobliżu Ełku)

Zapraszamy do korzystania z naszych usług cateringowych.

Organizujemy przyjęcia weselne z udziałem nawet do 250 osób.
zobacz ofertę imprez weselnych

Dzięki adaptacji sali dawnego teatru “Orzeł” dysponujemy salą teatralną z profesjonalnie wyposażoną sceną i zapleczem dla artystów (garderoba).

Miały już miejsce występy orkiestry symfonicznej z Niemiec, kabaretów: Ciach i Kabaretu Moralnego Niepokoju, chóru Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania, Pana Marcina Dańca.

Oferujemy szeroką gamę win do wszystkich potraw serwowanych w restauracji.

 

KONFERENCJE

 

Nasz Hotel zajmuje się organizacją różnego rodzaju szkoleń i konferencji.

Spełniając życzenia naszych gości oferujemy szereg imprez towarzyszących. Dla zmęczonych obradami organizujemy:

 • bankiety i przyjęcia z oprawą muzyczną
 • grill i ogniska z pieczonym prosiakiem
 • wycieczki zabytkową kolejką wąskotorową w stylu retro
 • gry i zabawy sportowe
 • wieczory rekreacyjno-rozrywkowe (pokazy ognia, spektakle iluzjonistów)
 • wędkowanie
 • wycieczki po Pojezierzu Ełckim, Suwalszczyźnie, Warmii i Mazurach
 • wycieczki rowerowe
 • przejażdżki bryczką
 • szalone zimowe kuligi
Standardowe wyposażenie sal:

 • projektor multimedialny
 • rzutnik pisma i slajdów
 • TV
 • magnetowid
 • flipchart
 • ekran
 • nagłośnienie
 • zaciemnienie sali
Sala konferencyjna Liczba osób przy ustawieniu Cena
za godzinę
Cena
za dzień
kinowym szkolnym w podkowę
Teatralna
parter
300 120 120 150 zł 900 zł
Bursztynowa
parter
150 80 100 100 zł  
Bocianie gniazdo
III piętro
80 50 60 38 zł 200 zł
Balkonowa
I piętro
60 40 50 38 zł 200 zł
Kameralna
parter
25 16 20 38 zł 200 zł
W przypadku organizacji szkolenia z noclegami sala konferencyjna: gratis.
Strzeżony parking: gratis.

 

EŁK I OKOLICE

Ełk i okolice

W recepcji Hotelu “Rydzewski” udzielamy informacji na temat atrakcji czekających na Państwa w Ełku i regionie:

Ełk – jest miastem ekologicznym, położonym na obszarze Zielonych Płuc Polski nad rzeką i jeziorem o tej samej nazwie. To jeden z ostatnich w Europie bastionów nieskażonej przyrody i niezwykłych walorów krajoznawczych. W samym mieście zachwycają secesyjne kamieniczki znajdujące się głównie przy ulicach Armii Krajowej i Kościuszki. Wędrując dalej w stronę jeziora można dotrzeć do ruin zamku krzyżackiego z XIV wieku. Godne uwagi są także: odrestaurowana Wieża Ciśnień oraz kościół pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego znajdujący się przy ulicy Wojska Polskiego.

Ełcka Kolej Wąskotorowa – przejażdżka Koleją Wąskotorową na trasie Ełk – Sypitki połączona ze zwiedzaniem Muzeum Kolejnictwa i piknikiem. Na zamówienie są realizowane rejsy na dłuższe trasy dla grup zorganizowanych.

Spływy kajakowe – rzeka Ełk ( nosząca różne nazwy na różnych odcinkach rzeki ) jest idealnym ciekiem wodnym do zorganizowania spływów kajakowych. Można wybrać trasy o różnej długości. Zapraszamy także na Czarnš Hańczę.

Kanał Augustowski – kanał o długości 101,2 km łączący dorzecze Wisły i Niemna zbudowany w pierwszej połowie XIX wieku. Różnica poziomów wody uregulowana została przez budowę 18 śluz i 29 upustów. Dziś Kanał Augustowski wraz z przyległymi jeziorami stanowi atrakcyjny szlak wodny. Popularne są rejsy organizowane przez Żeglugę Augustowską , szczególnie “Szlakiem Papieskim”, po którym pływał Papież Jan Paweł II podczas pielgrzymki do Ojczyzny.

Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie – położony między Ruciane-Nida a Mikołajkami park o powierzchni ok. 100ha założony przez dr Andrzeja Krzywińskiego. Można tu zobaczyć wiele dzikich zwierząt rzadko spotykanych na wolności: bizony, żubry, bobry, wilki, rysie, jelenie, sarny, daniele, tarpany oraz wiele gatunków ptaków.

Święta Lipka – zespół architektoniczny złożony z kościoła i klasztoru nazywany “perłą baroku”. Bogate zdobienia i różnorodność dekoracji zachowały się w idealnym stanie. W kościele w świętej Lipce odbywają się koncerty organowe.

Wilczy Szaniec Gierłoży – był jedną z kwater Hitlera. Położony w pobliżu Kętrzyna, doskonale zamaskowany kompleks bunkrów do końca II wojny światowej nie został wykryty ani przez wywiad aliancki ani radziecki.

Bunkry w Mamerkach – stanowią kompleks doskonale zachowanych obiektów mieszkalno-obronnych z czasów II wojny światowej. Cała kwatera rozmieszczona jest w lesie między jeziorem Mamry a linią kolejową Kętrzyn-Węgorzewo.

Twierdza Boyen w Giżycku – otoczony murem kamienno-ceglanym kompleks fortyfikacyjny wybudowany w połowie XIX wieku.

Mosty w Stańczykach – mosty nieczynnej linii kolejowej wybudowane zostały na początku XX wieku na wzór akweduktów włoskich wypoczynek hiszpańskich. Mają długość 250 m i wysokość 36,5 m.

Piramida w Rapie – w pobliżu Bani Mazurskich w miejscowości Rapa znajduje się “mazurska piramida”. Jest to grobowiec Rodziny von Farenheid zbudowany na wzór piramidy Cheopsa.

Piękna Góra pod Gołdapią – na północ od Ełku znajduje się góra przystosowana do uprawiania sportów zimowych tj. narciarstwo zjazdowe i saneczkarstwo. Baza rekreacyjna oferowana na górze umożliwia czynny wypoczynek także latem; tor saneczkowy przystosowany jest do użytku przez cały rok. W sezonie letnim Piękna Góra jest chętnie odwiedzana przez miłośników paralotni.

Aktywny wypoczynek – miłośnikom aktywnego spędzania czasu polecamy wycieczki rowerowe ( możliwość wypożyczenia roweru w hotelu ) po szlakach wyznaczonych w okolicy miasta, skorzystanie z propozycji wypożyczalni sprzętu wodnego, a także przejażdżki konne możliwe dzięki znajdującym się w pobliżu stadninom.

Wędkarstwo – W okolicach miasta Ełk znajduje się wiele jezior pełnych ryb, które są rajem dla wędkarzy. Wszystkie formalności potrzebne do wędkowania można przeprowadzić na miejscu w sklepach wędkarskich zaopatrzonych w pełen asortyment sprzętu.

 
 


Copyright © 2021 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u