“Saba” Centrum Leczenia Otyłości

Dodaj |

O NAS

Jesteśmy jedną z niewielu tego typu firm w Polsce i Europie. Istniejemy od ponad 29 lat co daje nam nieoficjalnie miano najstarszej tego typu placówki w kraju. Przez te lata działalności „zrzuciliśmy” z naszych pacjentów ponad 900 ton tłuszczu. a przy tym szeregu chorób i poważnych powikłań, które otyłości towarzyszą. Bardzo często inni lekarze kierują do nas swoich pacjentów, ponieważ nadwaga i otyłość uniemożliwia poddanie pacjenta zabiegowi operacyjnemu, który jest konieczny dla ratowania jego zdrowia lub życia.
Wraz z podjęciem i trwaniem kuracji w Sabie pacjent zostaje przez nas przygotowany do zabiegu operacyjnego. Również otyli z cukrzycą II typu, którzy zażywają insulinę, w trakcie trwania kuracji w Sabie stopniowo mogą przejść na leczenie doustne.

Bardzo wiele osób, pozbywając się u nas nadmiernych kilogramów zagrażających zdrowiu, odzyskało u nas nie tylko zdrowie w sensie fizjologicznym, ale przede wszystkim wiarę w siebie, wolę życia i działania. Bo koniecznie trzeba tutaj zaznaczyć, iż profesjonalna, kompleksowa, medyczna walka lekarza z otyłością pacjenta – to nie tylko walka z ciężką chorobą jego ciała, ale i z problemami psychiki.

Otyłość to nie tylko przyczyna chorób z układu krążenia, cukrzycy, dolegliwości układu kostno-chrzęstno-stawowego i wiele, wiele innych, ale także szereg problemów wewnętrznych, takich jak alienacje społeczne i rodzinne, depresja, niska samoocena i niechęć do życia. W czasie podjętego leczenia w Sabie wiele osób pozbyło się na trwałe tych dolegliwości, swoje sukcesy i szczęście opisując w Księgach Podziękowań dla całego personelu Saby i prekursorki odchudzania, dr Beaty Będzińskiej, która jako pierwsza w Polsce publicznie (w latach 80-tych) odważyła się otyłość nazwać mianem choroby.

W roku 2001 otrzymaliśmy Honorowe Wyróżnienie Prezydenta Miasta Łodzi w konkursie Najlepszy Produkt Dobra Jakość Firma Roku 2001. W tym, samy roku otrzymaliśmy również certyfikat Europejskiego Instytutu Jakości, Najlepsza Jakość Usług. W roku 2002 otrzymaliśmy certyfikat Przedsiębiorstwo Fair Play. W roku 2008 otrzymaliśmy wyróżnienie w Ogólnopolskie Konkursie Perły Medycyny. W naszej kuracji nie stosujemy żadnej farmakologii, używamy unikalnych mieszanek ziołowych(ponad 30 rodzajów), „stworzonych ” przez dr Beatę Będzińską , które m.in.: regulują przemianę materii, oczyszczają organizm z toksyn i szkodliwych substancji spowodowanych otyłością.

Firma Saba działa aktywnie na rynku medycznym nie tylko ze względu na wysoki poziom świadczonych usług, ale głównie i przede wszystkim dlatego, że dbamy o dobro pacjenta – bez względu na jego status społeczny. Prowadzimy we współpracy z organami władz administracyjnych – w Łodzi i w innych miastach w kraju – odczyty, dotyczące prawidłowości odżywiania i korzyści zdrowotnych z tego wynikających; organizujemy bezpłatne konsultacje medyczne; staramy się wdrażać działalność profilaktyczną. Przy tym szanujemy pracę innych firm o podobnym charakterze – nie krytykujemy i nie konkurujemy z firmami o podobnym profilu.

 

CENNIK

Wizyta lekarska wraz z badaniem komputerowym = 150 zł

Zniżki  dla osób niepełnosprawnych ze znacznym stopniem niepełnosprawności(inwalidzi dawnej I grupy) 

Komputerowe badanie przemiany materii aparatem ” MALTRON “

W ciągu kilku minut pacjent uzyskuje informacje na temat:

  • zawartości tkanki tłuszczowej
  • zawartość tkanki beztłuszczowej
  • ilość wody w organizmie
  • ile kalorii w ciągu doby spala organizm

Skład ciała jest jedną z podstawowych informacji mówiących o zdrowiu i kondycji fizycznej człowieka .

Pomiar bioelektroimpedancji jest dokładną , szybką , nieinwazyjną  metodą pomiaru składu ciała .

Podczas pomiaru przez ciało przepływa prąd zmienny o bezpiecznym napięciu i stałym natężeniu częstotliwości .

Spadek napięcia spowodowany oporem ciała mierzony na kostce i nadgarstku .

Łódź, Bydgoszcz, Opole, Poznań, Warszawa, Wrocław

 

KURACJA

Leczenie nadwagi i otyłości tym różni się od zwykłego odchudzania, że lekarz prowadzący kurację bierze pod uwagę wszystkie dolegliwości i schorzenia, często współistniejące, towarzyszące nadwadze i otyłości. Niezależnie od tego – oczywiście każdy może być pacjentem Saby, nawet jeśli jego chęć zgubienia kilku nadwyżkowych kilogramów wynika z czysto estetycznych pobudek.

Podstawą kuracji w Sabie jest dieta – właściwe, zachowujące odpowiednio małą podaż kaloryczną, dobrze skomponowane posiłki stanowią fundament zdrowego, prawidłowego odchudzania. Lekarz dobiera odpowiednią ( w oparciu o szereg czynników, m.in.: wiek, rodzaj wykonywanej pracy, schorzenia) dla pacjenta dietę podczas wizyty lekarskiej – jest ona sporządzona na piśmie i zawiera szczegółowe, konkretne informacje na temat tego, co wolno, a czego nie należy jeść, a także konkretny jadłospis, opisujący godziny i składniki posiłków, jakie pacjent powinien spożywać w ciągu kolejnych dni tygodnia przez okres trwania kuracji.

Bezpośrednio przed każdą naszą wizytą lekarską, wykonujemy komputerowe badanie przemiany materii, którego krótki opis znajduje się w tabelce z cenami w dziale „Cennik”. Badanie to wykazuje np.: ilość wody, mięśni oraz tłuszczu w organizmie pacjenta. Dla rzetelnego, prawidłowego funkcjonowania kuracji odchudzającej – kontrolne wizyty lekarskie w połączeniu z badaniem przemiany materii odbywają się zawsze raz w miesiącu.

Koszt wizyty wraz z badaniem został wyszczególniony w „Cenniku”, ale trzeba jeszcze wziąć pod uwagę koszt leków, które zaleca lekarz podczas wizyty (są to leki ziołowe – mogą one wynieść do 150 zł na miesiąc czasu trwania kuracji), czyli do następnej wizyty.

Na pierwszą wizytę warto, aby pacjent miał ze sobą następujące wyniki podstawowych badań z krwi (mogą być z ostatniego półrocza):

morfologia

OB

cukier

cholesterol (z rozróżnieniem HDL i LDL, czyli tzw.: dobrego i złego cholesterolu)

trójglicerydy

Telefonicznie ludzie często pytają, czy dzieci mogą być pacjentami Saby? Otóż – jak najbardziej mogą. Teoretycznie już od 6.roku wzwyż każdy człowiek może być naszym pacjentem. Jeżeli chodzi o dzieci, trzeba jednak pamiętać, że do osiągnięcia owocnych wyników w czasie kuracji niezbędne jest również minimum samoświadomości i własnej woli – dlatego rozpatrując tę kwestię z „psychologicznego” punktu widzenia, czyli pod kątem dziecięcej psychiki, najmniejszy odpowiedni wiek do rozpoczęcia kuracji odchudzającej, to 8-9 lat.

Pragniemy też zwrócić uwagę, że pani, które przytyły w czasie ciąży i chciałyby teraz pozbyć się nadwagi – muszą się do nas zgłosić dopiero po definitywnym zakończeniu okresu karmienia piersią. Z medycznego punktu widzenia – karmienie piersią nie powinno trwać dłużej niż jeden rok. Bezpośrednio po upłynięciu tego czasu – zapraszamy do Saby.

Na koniec chcielibyśmy podkreślić, że nasi pacjenci chudną z dużym powodzeniem – więc jeśli ktoś raz w życiu utył, naprawdę nie musi to oznaczać, że już zawsze tak pozostanie. Zwłaszcza, że na zakończenie kuracji lekarz przekazuje też (również sporządzone na piśmie) zalecenia po kuracyjne. Jeśli tylko posłuchacie więc lekarza – efekt jo-jo nie wróci, a szczupła sylwetka zostanie utrzymana.

 

 
 Copyright © 2021 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u