Skiffy FPFP Sp. z o.o.

Dodaj |

  • O Firmie
  • Oferta

Skiffy jest producentem oraz dystrybutorem niewielkich plastikowych i metalowych elementów o szerokim zastosowaniu w wielu dziedzinach i gałęziach przemysłu.

Zakładając firmę w 1947 jej właściciel Johan Pützfeld rozpoczynał od ręcznej produkcji broszek i innych dekoracyjnych elementów metalowych. Wkrótce zyskał reputację eksperta w swojej dziedzinie, co pozwoliło mu na ciągłe rozwijanie firmy. W 1974 zajął się raczkującą wówczas technologią odlewów plastikowych, by wytwarzać niewielkie plastikowe elementy dekoracyjne i zbiorniczki gazowe do zapalniczek, których produkcja sięgnęła 8 milionów sztuk.

Z biegiem lat zaczął wykorzystywać swoją wiedzę i doświadczenie w produkcji małych części na potrzeby przemysłu i skoncentrował się na rynku B2B. Wprowadził wówczas markę Skiffy, której nazwa pochodzi od imienia jednego z jego psów.

Obecnie firma zatrudnia w różnych miejscach ponad 90 pracowników. Zakłady produkcyjne części plastikowych znajdują się w Amsterdamie, a elementów metalowych w Strasburgu.

Poprzez działania badawczo-rozwojowe wciąż poszerzamy i udoskonalamy gamę naszych produktów. Obecnie ponad 6,000 standardowych linii dostępnych jest w magazynach i może być wysłanych do klienta jeszcze tego samego dnia.

Pełen asortyment naszych produktów można zobaczyć w najnowszym katalogu oraz na stronie internetowej. Skiffy była jedną z pierwszych firm w swoim sektorze, która dostrzegła możliwości i zalety Internetu: bezpośredni i łatwy dostęp do pełnej oferty produktów, szybka dostawa próbek, możliwość natychmiastowego zamówienia oraz wgląd w historię zamówień.

Nasze produkty i usługi dostępne są na całym świecie dzięki lokalnym punktom dystrybucji w Wielkiej Brytanii (Wombourne), Francji (Strasbourg), Holandii (Amsterdam), Niemczech (Haan) oraz w Południowej Afryce (Pretoria). W 2007 roku rozpoczął działalność oddział w Polsce (Łódź). Poza tym w wielu innych krajach markę Skiffy reprezentują niezależne firmy handlowe i dystrybucyjne.

Skiffy jest częścią grupy Filtrona plc, wraz z Alliance Plastics i MSI, które dostarczają artykuły zabezpieczające i wykończeniowe do obu Ameryk, oraz z Moss Plastics, zaopatrującą w te same produkty klientów w Europie.

Dzięki własnemu centrum badawczo-rozwojowemu bezustannie poszerzamy i doskonalimy gamę produktów Skiffy. Często wprowadzane nowe produkty oraz cała oferta naszych artykułów znajdują się na stronie internetowej.

Produkty metalowe

Elementy kontrolujące ruch

Kapturki i zaślepki

Produkty elektrotechniczne

Dystanse i Dystanse do płytek elektronicznych

Elementy mocujące i ustalające

Produkty wykończeniowe.

 


Copyright © 2022 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u