Specjalistyczny Gabinet Urologiczny dr n. med. Sławomir Mrozicki

Dodaj |

O firmie

Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Specjalizację I stopnia z chirurgii ogólnej otrzymałem w 1983 roku. II stopień specjalizacji z urologii w 1990 roku.

W 1993 roku obroniłem doktorat w Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Od 1994 do 2007 roku pełniłem funkcje Ordynatora Klinicznego Oddziału Urologicznego w V Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Krakowie.

Obecnie prowadzę własną prywatną praktykę lekarską obejmującą konsultacje medyczne oraz pełny zakres diagnostyki i leczenia narządów układu moczowo-płciowego.

Pracuję w Szpitalu Zakonu Bonifratrów w Ośrodku Diagnostyczno – Leczniczym “Chirurgia Jednego Dnia” przy ul. Trynitarskiej 11, NZOZ Centrum Zdrowia i Profilaktyki Dąbie przy ul. Widok 31 oraz w Centrum Medyczne MULTIMEDIS przy ul. Wrocławska 53.

 

Usługi

Pełny zakres diagnostyki i leczenia narządów układu moczowo-płciowego:

  • Konwencjonalne zabiegi urologiczne,
  • Nieinwazyjne, endoskopowe zabiegi urologiczne
  • Leczenie chorób nerek (kamica nerek, moczowodu, pęcherza moczowego)
  • Guzy pęcherza moczowego, jąder
  • Leczenie gruczołu krokowego (przerost prostaty) – jednodniowa, laserowa operacja
  • Cystoskopia
  • Stulejka
  • Wodniak jadra
  • Żylaki powrózka nasiennego

CZĘŚĆ ZABIEGÓW MOŻE ZOSTAĆ WYKONANA W RAMACH UMOWY Z NARODOWYM FUNDUSZEM ZDROWIA

Wszystkie zabiegi wykonywane są w Szpitalu Zakonu Bonifratrów w Ośrodku Diagnostyczno – Leczniczym “Chirurgia Jednego Dnia” przy ul. Trynitarskiej 11 w Krakowie.

 Jednodniowe leczenie prostaty:

Technika PVP – Fotoselektywne odparowywanie prostaty jest nową rewolucyjną techniką leczenia prostaty – rewolucyjność jej polega na minimalnej inwazyjności techniki. System chirurgii PVP nazwany GREENLIGHT HPS wykorzystuje specjalnie zaprojektowany laser KTP (tzw. “zielony laser”) oraz światłowód zaprojektowane przez firmę AMS w porozumieniu z najlepszymi ośrodkami medycznymi i lekarzami na świecie. Laser GreenLight HPS przeznaczony jest do wykorzystania w endoskopowej laserowej resekcji prostaty w terapii łagodnego przerostu gruczołu krokowego.

Łagodny rozrost stercza jest jedną z najczęściej występujących chorób u mężczyzn. Odsetek mężczyzn odczuwających dolegliwości spowodowane tym schorzeniem sięga ponad 50%. Najnowocześniejszym sposobem leczenia operacyjnego jest przezcewkowe, laserowe odparowanie przerostu gruczołu krokowego – w skrócie PVP. Światło wysokoenergetycznego lasera GreenLight podawane jest jednorazowym światłowodem przez cystoskop. Promień lasera powoduje odparowanie tkanki gruczolaka (fotoselektywna waporyzacja). Zabieg PVP przeprowadzany jest w krótkotrwałym dożylnym znieczuleniu ogólnym, trwa około 30 min. i jest całkowicie bezkrwawy. U większości chorych po zabiegu nie pozostawia się cewnika w pęcherzu moczowym. Zabieg PVP pozwala na usunięcie prostaty w ciągu jednego dnia bez konieczności przetaczania krwi i innych poważniejszych powikłań. Operować metodą PVP można praktycznie każdego mężczyznę po odpowiedniej kwalifikacji przeprowadzonej przez urologa.

Największe korzyści zastosowania tej metody płyną natomiast dla:

Młodych, aktywnych seksualnie (PVP nie powoduje bowiem zaburzeń potencji ani wytrysku wstecznego do pęcherza)

Czynnych zawodowo mężczyzn (pacjent już tego samego dnia może opuścić szpital i nie wymaga rekonwalescencji)

Dla chorych obciążonych kardiologicznie ze zmniejszoną krzepliwością krwi, u których ryzyko klasycznych operacji jest duże.

 Zabieg wykonywany jest w Szpitalu Zakonu Bonifratrów

w Ośrodku Diagnostyczno – Leczniczym “Chirurgia Jednego Dnia”

przy ul. Trynitarskiej 11 w Krakowie.

 
 


Copyright © 2021 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u