Szczecińska Fundacja Talent-Promocja-Postęp

Dodaj |

O nas

Szczecińska Fundacja Talent-Promocja-Postęp ustanowiona została aktem notarialnym dnia 10 maja 1993 roku. Prowadzi działalność na terenie województwa zachodniopomorskiego, posiada swoje jednostki w Szczecinie, Nowogardzie, Gryficach, Świnoujściu i Barlinku.

Celem Fundacji jest promowanie uzdolnionej młodzieży, niesienie jej pomocy w doskonaleniu umiejętności i zdobywaniu wiedzy w różnych dziedzinach poprzez udzielanie fachowej pomocy merytorycznej oraz materialnej. W jednostkach Fundacji działają szkoły, w których uczniowie i słuchacze mają możliwość zdobywania wiedzy w specjalistycznych dziedzinach, zwłaszcza w profilach: menedżerskim, informatycznym, turystycznym, językowym, ekologicznym.

Oprócz działalności oświatowej i szkoleniowej Fundacja prowadzi również przedsięwzięcia wspierające rozwój zainteresowań i ukrytych talentów. Wiele z tych przedsięwzięć na stałe wpisało się w wojewódzki i miejski kalendarz imprez edukacyjnych i kulturalnych.

Działania Fundacji zmierzają też do wspierania osób rozpoczynających swój mały bussines oraz do uaktywniania młodzieży pozostającej w obszarze bezrobocia i bezradności życiowej. Fundacja posiada dwa Ośrodki Wspierania Przedsiębiorczości, gdzie misja ta jest realizowana z dużym powodzeniem.

Fundacja prowadzi również działalność turystyczno-hotelową. Posiada dwa ośrodki szkoleniowo-wypoczynkowe, położone w atrakcyjnym miejscu – w Świnoujściu – które uzyskały już swoją markę oraz renomę. Głównie tam realizowane są międzynarodowe projekty oraz wymiana młodzieży z zaprzyjaźnionych krajów.

Funkcjonowanie Fundacji oparte jest na trzech mocnych filarach kierunkach programowych: edukacyjnym, biznesowym i promocyjnym. Ostatnio w centrum zainteresowania Fundacji jest sfera społeczna.

Zawodowo z Fundacją związanych jest ponad 110 osób, w tym wolontariusze. Liczba wolontariuszy nie jest stała, kształtuje się w granicy 10 osób.

 
 


Copyright © 2021 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u