“Tartak Popielów” S.C. D.S. Wierzbiccy

Dodaj |
  • O nas
  • Oferta
  • Wrocław
  • Galeria

Istnienie tartaku w Popielowie, we wsi położonej w południowo – zachodniej Polsce województwa opolskiego sięga początków minionego stulecia.Niegdyś tartak ten zasilany był maszyną parową, dostarczającą energię elektryczną do całego obiektu rozciągającego się na obszarze 8 ha.

Obecnie na dwóch trakach i innych maszynach pracują fachowcy z kilkunastoletnim stażem w branży drzewnej.

Zarówno odpowiedni personel jak i maszyny i urządzenia (suszarnia, impregnacja, transport) wyróżniają nas spośród innych tartaków. Dzięki wysokiej jakości wyrobów, solidności, terminowości udało nam się zdobyć dobrą pozycję na rynku lokalnym, regionalnym, a także krajowym.

Specjalnością naszego zakładu jest produkcja więźb dachowych sortowanych wytrzymałościowo.

Produkcja odbywa się na trakach i wielopiłach. Wykonujemy elementy o długości do 15 mb na indywidualne zamówienia inwestora. Na składzie w ciągłej sprzedaży znajduje się szeroki wybór tarcicy, krawędziaków, łat zarówno impregnowanych jak i bez impregnacji. Prowadzimy także sprzedaż tarcicy suchej sosnowej, dębowej, bukowej w klasach od I-III, podbitkę, podłogę, deskę tarasową ryflowaną.

Tartak położony jest na terenie Borów Stobrawskich. Piękne lasy w naszych okolicach dostarczają nie tylko wrażeń estetycznych, ale są źródłem najwyższej klasy surowca do naszej produkcji. Surowiec odbierany jest z ościennych nadleśnictw z Brzegu, Kup, Turawy.
Współpracujemy z firmami polskimi, jak również z kontrahentami z Czech i Sardynii.


W skład OFERTY wchodzi:

– Tarcica: mokra, sucha

– Więźba dachowa sortowana wytrzymałościowo: C-35, C-30 , C-24

– Krawędziaki

– Łaty

– Kontrłaty

– Tarcica strugana: mokra, sucha

– Podłoga

– Podbitka

– Przetarcia prywatne

– Impregnacja


Obecnie na terenie Wrocławia działa skład drewna jako filia naszego tartaku, którego celem jest poszerzenie działalności firmy.

Wrocław 51-502

ul. Miłoszycka 3

+48 (71)3482667

+48 695175017


Copyright © 2021 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u