“Tiffany Glass Center – Kortex” Sp. z o.o.

Dodaj |

WITAMY

Louis Comfort Tiffany (1848-1933) pochodzil ze slynnej rodziny jubilerskiej Tiffany w Nowym Jorku. Wlasnie jemu udalo sie przed okolo stu laty do wynalezionej przez Edisona zarowki, zbudowac taki klosz lampy, w ktorym to nowe zrodlo swiatla promieniowalo w sposob tajemniczy, a jednoczesnie naturalny. Efektem jego prac i poszukiwan bylo wynalezienie i opatentowanie “szkla opalizujacego”.

Firma TIFFANY GLASS CENTER – KORTEX pielegnuje tradycje tej rzadkiej i skomplikowanej pracy recznej w kolorowych i opalizujacych szklach, oddzielnie oprawionych i laczonych w artystyczna calosc.

 

O FIRMIE

Nasza firma została założona w 1988 roku. Zajmuje się wykonywaniem lamp witrażowych i witraży.

Nasze wyroby wykonywane są ze szkieł najwyższej jakości – szkło produkcji amerykańskiej i potwierdzane certyfikatem oryginalności . W związku z wysoką jakością wykonywanych lamp jesteśmy w stanie konkurować z producentami z całego świata – nasze wyroby w większości eksportujemy do krajów Unii Europejskiej , Stanów Zjednoczonych , Kanady.

Lampy produkowane przez nas są wiernymi replikami lamp Tiffany’ego , wystawiane i sprzedawane są w siedzibie Firmy i w naszej Galerii w Gdyni.Technika wykonywania lamp jest identyczna z techniką , którą wynalazł Luis Comfort Tiffany. Lampy są składane na formach , które były odciśnięte z oryginalnych lamp z przełomu XIX i XX wieku – żaden element nie jest upraszczany ani pomijany – dlatego można określać nasze wyroby jako repliki lamp tworzonych przez Tiffany Studios C.o. Szkło używane do wykonywania naszych lamp jest produkowane w sposób i metodami takimi jak 100 lat temu (jest to szkło ręcznie formowane)

Firma Tiffany Glass Center – Kortex współpracuje z projektantami wnętrz i producentami mebli stylowych , mebli kuchennych i producentami stolarki drzwiowej i okiennej.

W katalogu , który Państwu przedstawiamy na naszej stronie www.kortex.com.pl znajduje się tylko niewielka ilość modeli i wzorów dostępnych w naszej ofercie. Zamieszczone są tam głównie zdjęcia replik lamp Tiffany’ego , jednak w naszej ofercie znajdują się też lampy wykonywane techniką Tiffany – nie będące replikami – klosz składa się z mniejszej ilości elementów , szkło użyte do jego wykonania nie jest ręcznie formowane – co obniża jego cenę końcową. Istnieje również możliwość wykonania lampy lub witrażu na indywidualne Państwa zamówienie . W naszej ofercie znajdują się również lampy witrażowe połączone z naturalnym bursztynem lub lampy wykonane tylko z naturalnego bursztynu. Cennik dołączony do naszego katalogu dotyczy cen dla odbiorców indywidualnych . Jeżeli będą Państwo zainteresowani naszą ofertą istnieje możliwość indywidualnej negocjacji cen.

         

 

OFERTA

 Witraże – KLIKNIJ

 Repliki lamp Tiffany – KLIKNIJ

 Piaskowanie zwykłe i rycie w szkle – KLIKNIJ

Lampy witrażowe z bursztynem – KLIKNIJ

Lampy witrażowe – KLIKNIJ

 

KURSY I SZKOLENIA

Kursy i Szkolenia – KLIKNIJ

 
 


Copyright © 2020 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u